O houbách

Určovna - poradna

Vložit nový dotaz


Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna

Při dopolední toulce, 15.01.2015 20:18, elena

Při dopolední toulce, 15.01.2015 20:16, elena

Dobrý večer,
při ranní toulce s foťákem jsem dnes našla tento krásný trs hub. Na guláš to asi nebude :-(, ale stejně, co to je?

Re: Při dopolední toulce, 16.01.2015 12:30, alesjirsa(m)

Normálně bych to viděl na (jedlou, sbíranou) penízovku sametonohou. I když už trošku starší - nevím, jestli by i takováto byla chutná.

Re: Re: Při dopolední toulce, 16.01.2015 18:05, Patrik(m)

Tak tohle je sametonožka. . . jestli bude na guláš fakt nevím. . . to ti poradí gurmání

Re: Re: Re: Při dopolední toulce, 16.01.2015 18:06, Patrik(m)

Já totiž umím max. urobit smaženicu (ale jenom houbovou). . . teď už se však ani neodvážím, posledně jsem si spálil prst

jsem tu nějak často, 11.01.2015 22:32, mipera

zase otravuji

Re: jsem tu nějak často, 11.01.2015 22:33, mipera

Je to nádor? Bylo jich tam hodně.

Re: Re: jsem tu nějak často, 11.01.2015 22:34, mipera

lepší fotku nemám

Re: Re: Re: jsem tu nějak často, 14.01.2015 19:07, Patrik(m)

čoveče, úplně mě to připomíná masenku lišejníkovou. . . nevíš, co je to za strom, kde jsi to našla?

Re: Re: Re: Re: jsem tu nějak často, 14.01.2015 19:48, mipera

člověče, bylo to na vrbě, během týdne znovu vyfotím

Re: Re: Re: Re: jsem tu nějak často, 17.01.2015 13:04, mipera

slíbené fotky, jestli z toho budeš moudrej

Re: Re: Re: Re: Re: jsem tu nějak často, 17.01.2015 13:05, mipera

to budou asi nádory

Re: Re: Re: Re: Re: Re: jsem tu nějak často, 17.01.2015 13:05, mipera

fotit neumím, sluníčko mi nepomáhalo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jsem tu nějak často, 17.01.2015 13:06, mipera

trochu mrholilo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jsem tu nějak často, 17.01.2015 19:39, Patrik(m)

Tak to není masenka lišejníková. . . ale na nádor se mě to nezdá. . . co nějaký pyrenomycet?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jsem tu nějak často, 17.01.2015 20:55, mipera

Díky já ani nevím, co je pyrenomycet.

už zase nevím, 11.01.2015 13:59, mipera

Co jen to může být?
Děkuji

Re: už zase nevím, 11.01.2015 14:36, mipera

Nemůže to být kržatka zimní? Jdu pátrat dál.

Re: Re: už zase nevím, 11.01.2015 20:00, Patrik(m)

Tohle není kržatka, spíše nějaká strmělka. . .

Re: Re: Re: už zase nevím, 11.01.2015 20:03, mipera

byla trochu větší než liška nálevkovitá, tvarem ji připomínala

Re: už zase nevím, 11.01.2015 18:08, mipera

přidávám další fotku

Re: Re: už zase nevím, 11.01.2015 18:13, mipera

Druhá fotka se mi zde otočila o 180 stupňů, zkusím znovu uložit

Re: už zase nevím, 16.01.2015 21:04, b.gun(m)

Mohla by to být strmělka vybledající (Pseudoclitocybe expallens).

a poslední včerejší houby, 04.01.2015 16:30, mipera

outkovka?

Re: a poslední včerejší houby, 04.01.2015 16:32, mipera

Je vidět i hymenofor, dřevokazných dost, hlíva zatím žádná

Re: Re: a poslední včerejší houby, 05.01.2015 18:20, Patrik(m)

nejspíše outkovka chlupatá, Trametes hirsurta

další dřevokazné, 04.01.2015 16:02, mipera

Dříve to byly u mě všechno choroše, učím se je poznávat až letos. Toto bych dala lesklokorka lesklá.

Re: další dřevokazné, 04.01.2015 16:04, mipera

Re: Re: další dřevokazné, 04.01.2015 16:04, mipera

Re: Re: Re: další dřevokazné, 04.01.2015 16:05, mipera

Re: Re: Re: Re: další dřevokazné, 04.01.2015 16:22, alesjirsa(m)

Nejspíš troudnatec pásovaný.

Re: Re: Re: Re: Re: další dřevokazné, 04.01.2015 16:27, mipera

Díky Aleši

Re: Re: Re: Re: Re: Re: další dřevokazné, 04.01.2015 16:31, alesjirsa(m)

Nemáš zač. Lesklokorka lesklá mívá ještě nožku.

ještě mám další, 03.01.2015 22:01, mipera

Toto jsem si určila - síťkovec načervenalý?

Re: ještě mám další, 03.01.2015 22:01, mipera

Re: Re: ještě mám další, 03.01.2015 22:02, mipera

Re: Re: Re: ještě mám další, 04.01.2015 11:26, alesjirsa(m)

Řekl bych, že sis ho určila správně.

starý sad - tentýž pařez, 03.01.2015 16:43, mipera

Prosím, dá se z těchto fotek určit, co to je?
Děkuji

Re: starý sad - tentýž pařez, 03.01.2015 16:44, mipera

Re: Re: starý sad - tentýž pařez, 03.01.2015 16:44, mipera

Re: Re: Re: starý sad - tentýž pařez, 03.01.2015 19:00, Patrik(m)

lesklokorka ploská

Opravdu si nevím rady 2, 30.12.2014 19:27, losacek85

Opravdu si nevím rady, 30.12.2014 19:27, losacek85


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30