Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
Při dopolední toulce, 15.01.2015 20:16, elena
Dobrý večer,
při ranní toulce s foťákem jsem dnes našla tento krásný trs hub. Na guláš to asi nebude :-(, ale stejně, co to je?
Re: Při dopolední toulce, 16.01.2015 12:30, alesjirsa(m)
Normálně bych to viděl na (jedlou, sbíranou) penízovku sametonohou. I když už trošku starší - nevím, jestli by i takováto byla chutná.
Re: Re: Při dopolední toulce, 16.01.2015 18:05, Patrik(m)
Tak tohle je sametonožka. . . jestli bude na guláš fakt nevím. . . to ti poradí gurmání
Re: Re: Re: Při dopolední toulce, 16.01.2015 18:06, Patrik(m)
Já totiž umím max. urobit smaženicu (ale jenom houbovou). . . teď už se však ani neodvážím, posledně jsem si spálil prst
Re: jsem tu nějak často, 11.01.2015 22:33, mipera
Je to nádor? Bylo jich tam hodně.
Re: Re: jsem tu nějak často, 11.01.2015 22:34, mipera
Re: Re: Re: jsem tu nějak často, 14.01.2015 19:07, Patrik(m)
čoveče, úplně mě to připomíná masenku lišejníkovou. . . nevíš, co je to za strom, kde jsi to našla?
Re: Re: Re: Re: jsem tu nějak často, 14.01.2015 19:48, mipera
člověče, bylo to na vrbě, během týdne znovu vyfotím
Re: Re: Re: Re: jsem tu nějak často, 17.01.2015 13:04, mipera
slíbené fotky, jestli z toho budeš moudrej
Re: Re: Re: Re: Re: jsem tu nějak často, 17.01.2015 13:05, mipera
Re: Re: Re: Re: Re: Re: jsem tu nějak často, 17.01.2015 13:05, mipera
fotit neumím, sluníčko mi nepomáhalo
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jsem tu nějak často, 17.01.2015 13:06, mipera
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jsem tu nějak často, 17.01.2015 19:39, Patrik(m)
Tak to není masenka lišejníková. . . ale na nádor se mě to nezdá. . . co nějaký pyrenomycet?
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jsem tu nějak často, 17.01.2015 20:55, mipera
Díky já ani nevím, co je pyrenomycet.
už zase nevím, 11.01.2015 13:59, mipera
Re: už zase nevím, 11.01.2015 14:36, mipera
Nemůže to být kržatka zimní? Jdu pátrat dál.
Re: Re: už zase nevím, 11.01.2015 20:00, Patrik(m)
Tohle není kržatka, spíše nějaká strmělka. . .
Re: Re: Re: už zase nevím, 11.01.2015 20:03, mipera
byla trochu větší než liška nálevkovitá, tvarem ji připomínala
Re: už zase nevím, 11.01.2015 18:08, mipera
Re: Re: už zase nevím, 11.01.2015 18:13, mipera
Druhá fotka se mi zde otočila o 180 stupňů, zkusím znovu uložit
Re: už zase nevím, 16.01.2015 21:04, b.gun(m)
Mohla by to být strmělka vybledající (Pseudoclitocybe expallens).
Re: a poslední včerejší houby, 04.01.2015 16:32, mipera
Je vidět i hymenofor, dřevokazných dost, hlíva zatím žádná
Re: Re: a poslední včerejší houby, 05.01.2015 18:20, Patrik(m)
nejspíše outkovka chlupatá, Trametes hirsurta
další dřevokazné, 04.01.2015 16:02, mipera
Dříve to byly u mě všechno choroše, učím se je poznávat až letos. Toto bych dala lesklokorka lesklá.
Re: Re: Re: Re: další dřevokazné, 04.01.2015 16:22, alesjirsa(m)
Nejspíš troudnatec pásovaný.
Re: Re: Re: Re: Re: další dřevokazné, 04.01.2015 16:27, mipera
Díky Aleši
Re: Re: Re: Re: Re: Re: další dřevokazné, 04.01.2015 16:31, alesjirsa(m)
Nemáš zač. Lesklokorka lesklá mívá ještě nožku. 
ještě mám další, 03.01.2015 22:01, mipera
Toto jsem si určila - síťkovec načervenalý?
Re: Re: Re: ještě mám další, 04.01.2015 11:26, alesjirsa(m)
Řekl bych, že sis ho určila správně. 
starý sad - tentýž pařez, 03.01.2015 16:43, mipera
Prosím, dá se z těchto fotek určit, co to je?
Děkuji
Re: Re: Re: starý sad - tentýž pařez, 03.01.2015 19:00, Patrik(m)
lesklokorka ploská