Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
Červeňák?, 04.09.2015 22:33, Wolis
Ahoj všem je toto hřib červený?
Nevím..., 31.08.2015 06:57, česťula
ještě jedna fotka na řezu. . .
Nevím..., 31.08.2015 06:56, česťula
V mechu jsem našla 4 tyto hřibovité houby, napadlo mě, že jsou to kováři, ale mýlila jsem se, je to Quéletův?
Re: Nevím..., 31.08.2015 09:27, Forrest Run(m)
Ano, je to on, teplomilnej a vzácnější Quéleťák, gratuluju!
Budu rád, kdybys mi do Soukromé Zprávy napsal lokalitu. . . . Quéoleťáci totiž s oblibou rostou blízko ještě vzácnějších hříbků typu Suchohřib moravský nebo Hřib Legalové, dokonce i Hřib Fechtnerův a nebo třeba Hlívy olivové!
Re: Nevím..., 05.09.2015 15:38, Yohaness(m)
Ano, Boletus queletii, je v Červeném seznamu, škoda jich. . .
Re: Re: Nevím..., 05.09.2015 16:28, Patrik(m)
Kdybych je našel u nás, taky bych si myslel, že jsou to kováři, queleťáci se totiž vyskytujou nejblíže ode mě v CHKO Poodří. 
Re: Re: Re: Nevím..., 14.09.2015 15:10, česťula
U nás když houby rostou, tak quéleťáci taky a hojně. Tyhle prcky jsem měla nejprve za kováře. Ale po týdnu jsem jich v lese viděla spooooustu a všechny byly vyházené v trávě. Lidi si proberou košíky a nepotřebné, nebo neznámé vyhodí . . . bohužel
Nějaká hlíva, 30.08.2015 18:56, mipera
Tady jsou ty barvy normální, nevím, jak mám nastavit foťák, aby se ta žlutá zase neopakovala. Nebo to byla výjimka?
Re: Nějaká hlíva, 30.08.2015 19:37, Forrest Run(m)
Jasná hlíva, pravděpodobně H. plicní, prudce jedlá!
Re: Re: Nějaká hlíva, 30.08.2015 19:47, mipera
Díky, našla jsem ji prvně v životě.
Re: Re: Re: Nějaká hlíva, 05.09.2015 16:29, Patrik(m)
Myslím, že spíše výjimka, někdy to hold automat trochu přežene.
Re: Re: Re: Nějaká hlíva, 05.09.2015 16:30, Patrik(m)
Všecko je raz poprvé. 
Jedna botanická záhada, co vyrostla mamce na záhonku na českolipsku, 29.08.2015 18:11, Forrest Run(m)
Re: Jedna botanická záhada, co vyrostla mamce na záhonku na českolipsku, 29.08.2015 18:11, Forrest Run(m)
Re: Jedna botanická záhada, co vyrostla mamce na záhonku na českolipsku, 29.08.2015 18:11, Forrest Run(m)
Re: Jedna botanická záhada, co vyrostla mamce na záhonku na českolipsku, 29.08.2015 18:12, Forrest Run(m)
Re: Re: Jedna botanická záhada, co vyrostla mamce na záhonku na českolipsku, 30.08.2015 09:46, Patrik(m)
merlík bílý. . .
Re: Re: Re: Jedna botanická záhada, co vyrostla mamce na záhonku na českolipsku, 30.08.2015 15:58, basset(m)
ten to určitě není
Re: Re: Jedna botanická záhada, co vyrostla mamce na záhonku na českolipsku, 31.08.2015 10:07, Jenda_P
Myslím, že je to ambrozie peřenolistá (Ambrosia artemisiifolia)
Re: Re: Re: Jedna botanická záhada, co vyrostla mamce na záhonku na českolipsku, 31.08.2015 10:47, Forrest Run(m)
Je to ona, děkuju, Jendo!
Stejnej tip shodou okolností nahodila i kolegyňka Karolínky, jížto taktéž děkuji překvapeně!
Re: Re: Re: Re: Jedna botanická záhada, co vyrostla mamce na záhonku na českolipsku, 01.09.2015 16:14, Patrik(m)
Aha, tak tu neznám. . . 
Spicka obecna, 28.08.2015 12:47, meth23
Dobrý den,
Jde o spicku? Tren tak tuha, ze by se daly udělat i dva uzle, vyrostla v trave po desti. Barva fota je trochu mimo, protoze fotka byla dost tmavá a musel jsem prisvetlit a zaostrit. Jsem si tentokrát skoro jisty. Preji hezky den
Re: Spicka obecna, 28.08.2015 13:56, alesjirsa(m)
Ta fotka je hodně špatně vybarvená, takže těžko z toho vyvodit, jaké ta houba měla barvy v reálu. Ale také bych dal špičku obecnou.
Re: Re: Spicka obecna, 28.08.2015 15:14, meth23
Přibližně stejnou, +- 5 odstinu. Vzal bych na to jeste fotak, ale uz to bez trene asi nema cenu. Mno nic, za kvalitu fotek a za to jak jsem nektere z nich vykorenil bych si menší otravu i zaslouzil. Spicky by to meli byt, vypadaji presne jako v atlase tady i jinde. Jen me tady zarazila v popisu plstnata tren. Navic spolubydliciho prekvapila horka vune, kterou ja prehledl, ackoliv normálně cítím na desítky metrů.
Určila jsem správně?, 27.08.2015 18:10, vevanek
Našla jsem houby (hodně poničené), o kterých se domnívám, že je to tmavobělka bradavčitá (EN)
Určila jsem správně?, 27.08.2015 18:08, vevanek
. . . nejdříve jsem si myslela, že je to nějaká strmělka, ale šupinatý třen a hlíza mě nasměrovaly do tmavobělek
Určila jsem správně?, 27.08.2015 18:07, vevanek
. . . ještě další dvě plodnice. Rostly v místech, kde vytěžili les, ve vlhku mezi kopřivami a netýkavkami.
Re: Určila jsem správně?, 27.08.2015 19:30, vevanek
Ještě chci dodat, že voněly po anýzu.
Re: Re: Určila jsem správně?, 27.08.2015 20:03, basset(m)
Já si myslím, že to máš dobře 
Re: Re: Určila jsem správně?, 27.08.2015 21:33, no-X
Ano, je to ona. Z jaké je to nadmořské výšky? Do letoška jsem jí nacházel výhradně na teplých lokalitách v nižší nadmořské výšce, letos v cca 750 metrech na Šumavě. . .
Re: Re: Re: Určila jsem správně?, 27.08.2015 21:47, vevanek
Na Českokrumlovsku v 550 m n. m.
Jediná houba v lese , 26.08.2015 12:26, R2
Co jsem to dnes našel? Určitě budete vědět. Díky
Re: Jediná houba v lese , 26.08.2015 14:15, alesjirsa(m)
Je to hnojník. Do druhu se to snad dá určit jen pod mikroskopem.
Re: Re: Jediná houba v lese , 26.08.2015 16:53, R2
Tak to jsem si myslel taky, ale jistý jsem si nebyl. Díky. . . A jsou jedlé nebo nikoliv?
Re: Re: Re: Jediná houba v lese , 26.08.2015 17:39, alesjirsa(m)
Ne, nejsou.