Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
Zase nevím, 27.01.2015 19:12, alesjirsa(m)
Zase tu mám něco, co nedokážu určit. Ve spodu měla tato houba bílé, poměrně široké póry. Poradili byste mi ?
Čepičatka?, 26.01.2015 08:32, Yohaness(m)
Loni v prosinci, na stepi v Českém Středohoří, v trávě a mechu. Čepičatka, kržatka? Věděl by někdo?
Re: Čepičatka?, 26.01.2015 12:47, alesjirsa(m)
Možná, že bych i nějakou voskovku nevyloučil. Ale jinak vážně nevím. 
Re: Re: Čepičatka?, 26.01.2015 19:32, Patrik(m)
Mám typ - čepičatka močálová, g. paludosa nebo jiný druh z okruhu Galerina
Re: ještě mám další, 21.01.2015 20:48, mipera
ještě tam byla bolcovitka ucho jidášovo, tu poznám
Re: ještě mám další, 23.01.2015 11:59, Kraken(m)
S trochou fantazie měkkouš kadeřavý. . .
Re: ještě mám další, 23.01.2015 12:21, alesjirsa(m)
Z téhle vzdálenosti to vážně nepoznám a překvapilo by mě, kdyby někdo tady z lidí to na 100% z téhle fotky dokázal určit. Kdyžtak to nafoť ještě jednou a trošku z bližší vzdálenosti, ať se to dá poznat. Jo ? 
Re: Re: ještě mám další, 23.01.2015 12:22, alesjirsa(m)
Mluvím o té první fotce, boltcovitky bych teda, přiznám se, z téhle fotky také nepoznal, ale když víš určitě, že to jsou ony, nemám s tím problém. 
Re: Re: Re: ještě mám další, 23.01.2015 12:27, mipera
Díky za odpovědi, bolcovitku jsem minule neposílala
Re: Re: Re: Re: ještě mám další, 23.01.2015 12:28, alesjirsa(m)
Takhle už bych ji poznal. 

Mohu mít další dotaz?, 21.01.2015 19:43, mipera
Re: Mohu mít další dotaz?, 21.01.2015 20:01, alesjirsa(m)
Možná hlinák červenající. 
Re: Re: Mohu mít další dotaz?, 21.01.2015 20:29, mipera
a já myslela, že je to outkovka rumělková
Re: Re: Re: Mohu mít další dotaz?, 22.01.2015 17:56, alesjirsa(m)
No, taky to říkám s rezervou, pokud nevím, jak vypadá spodek, tak je více možností. Kdyžtak ještě vyfoť spodek, ať to není loterie. 
Re: Re: Re: Mohu mít další dotaz?, 23.01.2015 12:10, Kraken(m)
Jsem spíš pro outkovku.
...jakpak se to asi jmenuje, 21.01.2015 12:30, Honzík(m)
. . . a tadyhletykalíšky mi stále nedaj pokoj. . .
Re: ...jakpak se to asi jmenuje, 21.01.2015 12:49, alesjirsa(m)
Může to být ušíčko černé. Mrkni, jestli neroní modré mléko, jestli to taky není třeba řasnatka modromléčná. 
Re: Re: ...jakpak se to asi jmenuje, 21.01.2015 13:06, Honzík(m)
. . . hele, tohle je velký 2-3mm a asi už to nenajdu. Tam to nebylo vůbec vidět, až když jsem projasnil v zoneru stíny. . .
Re: Re: Re: ...jakpak se to asi jmenuje, 21.01.2015 18:24, Patrik(m)
ušíčko černé to nebude, řasnatka by to však být mohla. . nějaká z těch menších druhů rodu Peziza. . . na tuhle pididrobotinu potřebuješ mikrák, inač to nepude. . . já si je vždycky beru dom, zexsikátuju a až si raz kupím mikrák a naučím se robit preparáty, tak si všecko zmikroskopuju. . .
Re: Re: Re: Re: ...jakpak se to asi jmenuje, 21.01.2015 22:49, Honzík(m)
. . . já si většinou domu nic neberu a konkrétně těhle jsem si všimnul až za dva týdny na monitoru. . .
...jakpak se to asi jmenuje, 21.01.2015 12:29, Honzík(m)
. . . tohle si chci založit do sbírky. Původně jsem si myslel na nějakou lesklokorku, potom na troudnatce. . . a pak jsem zjistil že nevim
Re: ...jakpak se to asi jmenuje, 23.01.2015 12:07, Kraken(m)
Já bych řekl troudnatec pásovaný. . .
Re: Re: ...jakpak se to asi jmenuje, 23.01.2015 12:24, alesjirsa(m)
Také bych asi vsadil na t. pásovaného.
Re: Re: Re: ...jakpak se to asi jmenuje, 23.01.2015 12:28, Honzík(m)
. . . tož děkuji
...jakpak se to asi jmenuje, 21.01.2015 12:26, Honzík(m)
. . . než to vyhodim do koše, tak by mne zajímalo co to vlastně je za barevňáka. Bohužel je to ze starýho foťáku a už si nevzpomínám jak moc to neodpovídá skutečnosti. Tenkrát tam bylo hodně Legaláků, tož by to mohl být on a nebo něco odbarvenýho. . .
Re: ...jakpak se to asi jmenuje, 21.01.2015 12:46, alesjirsa(m)
Tohle podle mě nebude Legalák, na přívěskáče má zase podivnou barvu klobouku. Koukni se na hřiba skvrnitého.
Re: Re: ...jakpak se to asi jmenuje, 21.01.2015 13:02, Honzík(m)
. . . ten určitě ne, . . . a ty okusy maj červený okraje
Re: ...jakpak se to asi jmenuje, 22.01.2015 21:35, basset(m)
. . já bych to viděl jako hřib plavý
Re: Re: ...jakpak se to asi jmenuje, 24.01.2015 21:47, alesjirsa(m)
No, plavák nesedí zase mně. Barva klobouku vypadá jako u hřiba bronzového, plavák ji má podle mě světlou. 
Re: Re: Re: ...jakpak se to asi jmenuje, 25.01.2015 14:41, Yohaness(m)
Taky bych to viděl na Hřib plavý. Stašidelná fotka. . .
Re: ...jakpak se to asi jmenuje, 10.07.2015 10:55, R2
Co třeba hřib medotrpký je to možné?
Víkendová vycházka na houby - s některými potřebuji pomoci, 18.01.2015 16:17, alesjirsa(m)
Ahoj
Mám tu pár dřevokazných hub ze 17. a 18. ledna, které potřebuji určit. Bude jich trošku víc - pomohli byste mi ?
Jednička (tuhle jsem si určil jako rážovku rumělkovou, mohla by to být ona ?)
Re: Víkendová vycházka na houby - s některými potřebuji pomoci, 18.01.2015 16:19, alesjirsa(m)
Dvojka
Já jsem ji určil jako buď outkovku pestrou nebo pevníka chlupatého.
Re: Re: Víkendová vycházka na houby - s některými potřebuji pomoci, 18.01.2015 16:22, alesjirsa(m)
Trojka
Tuhle už jsem sem jednou dával, ale nikdo mi ji neurčil, zkusím teda ještě jednou. Rostla na ořízlé části kmene, myslím, borovice.
Re: Re: Re: Víkendová vycházka na houby - s některými potřebuji pomoci, 18.01.2015 16:24, alesjirsa(m)
Čtyřka
Tady vážně nevím, nějaký rezavec ?
Re: Re: Re: Re: Víkendová vycházka na houby - s některými potřebuji pomoci, 18.01.2015 16:27, alesjirsa(m)
Pětka
Tahle houbička byla velká asi 5 mm
Re: Re: Re: Re: Re: Víkendová vycházka na houby - s některými potřebuji pomoci, 18.01.2015 16:29, alesjirsa(m)
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Víkendová vycházka na houby - s některými potřebuji pomoci, 18.01.2015 16:31, alesjirsa(m)
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Víkendová vycházka na houby - s některými potřebuji pomoci, 18.01.2015 16:34, alesjirsa(m)
Osmička poslední
Ještě jsem se chtěl zeptat na jednu "zajímavost", ale to pak dám do galerie. Věděli byste aspoň nějaké z těchhle dřevokazných hub ? Jestli ano, prosím, napište.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Víkendová vycházka na houby - s některými potřebuji pomoci, 18.01.2015 16:34, alesjirsa(m)
Pardon, zapomněl jsem na obrázek.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Víkendová vycházka na houby - s některými potřebuji pomoci, 19.01.2015 21:22, alesjirsa(m)
Nemohla by být šestka pevník korkovitý ? Co myslíte ? 
Re: Re: Re: Re: Re: Víkendová vycházka na houby - s některými potřebuji pomoci, 18.01.2015 19:12, Patrik(m)
Ascomycet, vzhledem k apotheciu řád Pezizales, možná, že drobnější Peziza nebo něco okolo. . . tohle jsem ještě neviděl. . .
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Víkendová vycházka na houby - s některými potřebuji pomoci, 18.01.2015 19:12, Patrik(m)
To byla ta pětka. . .
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Víkendová vycházka na houby - s některými potřebuji pomoci, 19.01.2015 16:49, alesjirsa(m)
Prošel jsem si to, ale nenašel jsem žádnou podobnou houbičku, která by rostla přes zimu. I když teď hodně pršelo, takže je možné, že vyrazila právě po dešti, ještě než nasněžilo. Proto je možná takhle malá. Krok se zúžil, ještě na to mrknu.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Víkendová vycházka na houby - s některými potřebuji pomoci, 21.01.2015 18:28, Patrik(m)
Čubni se sem , nejsou tu všecky druhy, ale mohl by si alespoň zúžit okruh, bude to něco co roste spíše pozdě na podzim. . .
Re: Re: Víkendová vycházka na houby - s některými potřebuji pomoci, 18.01.2015 18:18, chorcheee(m)
"Já jsem ji určil jako buď outkovku pestrou nebo pevníka chlupatého. " Když máš v ruce a koukneš na spodek (pevník nemá vůbec rourky) - je to jasné. Takto nikoli
-
Re: Víkendová vycházka na houby - s některými potřebuji pomoci, 18.01.2015 18:12, chorcheee(m)
Myslím, že je to anamorfa od kropilky rosolovité.
Re: Re: Víkendová vycházka na houby - s některými potřebuji pomoci, 18.01.2015 18:13, chorcheee(m)
Aha, kam mi to hodilo? Bylo k první fotce. .
Re: Re: Re: Víkendová vycházka na houby - s některými potřebuji pomoci, 18.01.2015 18:25, alesjirsa(m)
Díky, kdyžtak to čísluj, abych věděl. 
Re: Re: Re: Re: Víkendová vycházka na houby - s některými potřebuji pomoci, 18.01.2015 19:11, alesjirsa(m)
Říkáš teda, že jednička kropilka rosolovitá ?
Dvojka, kdyžtak se někdy později tam ještě zastavím a mrknu na to, jestli tam jsou póry nebo ne.
Co ty další čísla, věděli byste ?
Re: Víkendová vycházka na houby - s některými potřebuji pomoci, 19.01.2015 13:16, P.T.(m)
kropilka sp. , anamorfa
Re: Re: Víkendová vycházka na houby - s některými potřebuji pomoci, 19.01.2015 13:21, P.T.(m)
aha, ono je to všechno tady dole
. . . . ten poslední je dřevomor, záleží dost na čem rostl
Re: Re: Re: Víkendová vycházka na houby - s některými potřebuji pomoci, 19.01.2015 16:36, alesjirsa(m)
Konkrétně to bohužel nevím, ale rostl na tom samém stromě jako předchozí druh (tedy sedmička). Nevím, možná to byla nějaká uřezaná líska. S přesvědčením ti to bohužel nemohu sdělit.
Re: Re: Re: Re: Víkendová vycházka na houby - s některými potřebuji pomoci, 19.01.2015 16:38, alesjirsa(m)
Takže dřevomor hnědý ? 
Re: Re: Re: Re: Re: Víkendová vycházka na houby - s některými potřebuji pomoci, 20.01.2015 10:04, P.T.(m)
Je to možnost, ale vzhledem k tomu, že nevíme, co je to za dřevo, tak bych zůstal u dřevomor sp. 
strmělka vybledající ???, 17.01.2015 21:02, mipera
Re: strmělka vybledající ???, 17.01.2015 21:04, mipera
O strmělce vybledající nemohu najít hodně informací.
Při dopolední toulce, 15.01.2015 20:21, elena
To je můj zamilovaný můstek, škoda, že se jeho klenba už propadá. Je v jedné osadě na Jesenicku, stará německá práce.
Re: Při dopolední toulce, 16.01.2015 18:07, Patrik(m)
Je zajímavý, ale co na něm chceš určit???