Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
hodně vysoko, 28.11.2014 16:46, mipera
Prosím, dá se poznat, co to je?
Byla hodně vysoko, foto nekvalitní.
Díky
Re: hodně vysoko, 29.11.2014 11:02, Patrik(m)
Tuhle dřevokaznou rourkatou houbu ti takhle neurčí nikdo, musel by být vidět alespoň vrch pro lepší upřesnění určení. . .
Re: Re: hodně vysoko, 29.11.2014 11:15, mipera
Díky, roste asi v 5 metrech, je focena 24x zoomem. Je mi jasné, že na fotografii toho není moc vidět. Stále hledám hlívu, našla jsem pouze toto, trochu suchých bolcovitek a troudnatce kopytovité.
Re: hodně vysoko, 01.12.2014 18:47, Joska(m)
Na třešni bývá častým hostem sírovec žlutooranžový.
Re: Re: hodně vysoko, 01.12.2014 19:09, Patrik(m)
Pravda, taky jedna možnost, hymenofor totiž není z fotky dobře poznatelný. . .
Re: Re: Re: hodně vysoko, 01.12.2014 20:25, mipera
Děkuji za odpověď, hymenofor nebyl vidět. Psala jsem výška 5 m, nyní si myslím, že to bylo o hodně výš. Příště si vezmu dalekohled, třeba uvidím více.
Re: Prosím o určení, 29.11.2014 11:34, alesjirsa(m)
Pokusím se poradit - nalezena v listopadu, bílý klobouk a třeň (což sami vidíte), ovšem ta vlevo měla klobouk trošku nahnědlý. Světle růžové až pleťové lupeny. Aspoň, kdyby jste mi při nejmenším odhadli rodové jméno houby - já bych pak už prozkoumal všechny možné sedící druhy.
Re: Prosím o určení, 27.11.2014 19:26, Patrik(m)
holubinka, russula . . . blesk trochu zkresluje barvy, je ta pokožka klobouku zelená ???
Re: Re: Prosím o určení, 28.11.2014 17:07, alesjirsa(m)
taková zelená až našedlá barva, ale spíš si myslím, že to je ryzec - Nikoli holubinka. Trošku jsem prohledával atlas a podobný je ryzec zelený. Může být ??? 
Re: Re: Re: Prosím o určení, 28.11.2014 21:27, Patrik(m)
Promiň, až teď jsem si všiml toho mléka, když říkáš zelená až našedlá barva, vyrůstala pod buky, to by na ryzce zeleného sedělo, zeleně zbarvený je pak už jenom ryzec hnědoskvrnitý. . .
Re: Re: Re: Re: Prosím o určení, 29.11.2014 11:24, alesjirsa(m)
No, místo výskytu i podoba souhlasí, ale nesedí mi na něj (na dvou místech jsem se koukal) období růstu. On roste, aspoň to je psáno, od července do října a já ho našel 26. listopadu. No, ale snad by to i tak měl být on (doufám).
Re: Re: Re: Re: Re: Prosím o určení, 30.11.2014 18:13, Patrik(m)
To jsou detaily, bez to jen orientačně, houby se neřídí podle kalendáře, ale podle vhodných podmínek k růstu, např. já jsem našel penízovku smrkovou v září. . . no není to uhozené??
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosím o určení, 30.11.2014 19:59, alesjirsa(m)
no, je pravda, že zítra bude 1. prosince a věřím tomu, že se leckde ještě může najít pravák. 
Re: Prosím o určení, 27.11.2014 19:25, Patrik(m)
Lakovka laková, laccaria lacata. . .
Re: Re: Prosím o určení, 28.11.2014 17:21, alesjirsa(m)
Děkuji - no, co jsem koukal, tak i hodně podobná lakovka statná, ale budu ti věřit. 
Re: Re: Re: Prosím o určení, 28.11.2014 21:28, Patrik(m)
Statná je větší a na pokožce klobouku má takové šupinky, laková má klobouk holý
Re: Re: Re: Re: Prosím o určení, 29.11.2014 11:25, alesjirsa(m)
Dobře - díky.
Prosím o určení, 26.11.2014 13:02, alesjirsa(m)
Ahoj, poprosím o určení těchto hub.
Nějaké fuj..., 26.11.2014 10:54, Joska(m)
Zase Honzíkův vžitý termín.

Obvykle nepoznám. Možná je přání otcem myšlenky. . . Vidím v tom tmavší střed, tipoval jsem rosolovka průsvitná?
Re: Nějaké fuj..., 26.11.2014 12:03, b.gun(m)
Nějaká kropilka, přítomnost nepohlavní fáze (to jsou ty drobnější, oranžové, kulovité útvary) by mohla napovídat, že snad kropilka rosolovitá.
Prosím o určení, 23.11.2014 21:12, alesjirsa(m)
Ahoj, prosím o určení této dřevožijné houby. Vím, že kvalita fotky není nic moc, ale snad . . .
prosím o určení, 23.11.2014 11:05, karelzbrd(m)
pokud to vůbec jde. Tuhle pečárku jsem našel dnes pod borovcí před našim domem, vůně typická žampionová, na řezu je narůžovělá.
Re: prosím o určení, 23.11.2014 13:00, P.T.(m)
pečárka lesní nebo Langeova
Re: Re: prosím o určení, 23.11.2014 14:37, alesjirsa(m)
Obě to můžou být. Mimochodem, krásné fotky.
Re: Re: prosím o určení, 23.11.2014 17:21, karelzbrd(m)
díky, ještě dotaz, dá se z těch druhů určit ten správný pro mě jako pro laika?
Re: Re: Re: prosím o určení, 23.11.2014 21:34, P.T.(m)
Zkus načíst informace z maxima zdrojů, sám jsem nepochopil, jak se rozlišují, ale zas tak usilovně jsem se po tom nepídil. 