Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
Zkusím poslat houby z Nepálu v původní kvalitě, snad to bude o něco lepší. Na místní názv, 27.10.2014 12:38, Avraham
Houby z Nepálu. Prosím o určení. :), 26.10.2014 21:27, Avraham
Prosím aspoň o přibližné určení.
Houby z Nepálu. Prosím o určení, 26.10.2014 21:22, Avraham
Re: Houby z Nepálu. Prosím o určení, 27.10.2014 10:19, alesjirsa(m)
Tuhle houbu jsem nikdy nevidel, ale co jsem tak studoval, tato houba se trochu přibližuje čechratce sklepní. Ale jak už jsem zmínil, nic nevím jistě.
Houby z Nepálu. Prosím o určení., 26.10.2014 21:21, Avraham
Tohle vypadá na líhu. Každopádně si na nich místní pochutnávali.
Re: Houby z Nepálu. Prosím o určení., 27.10.2014 11:58, Patrik(m)
Měli jste se místních zeptat na místní název (jak tomu říkají) třeba by to šlo podle toho dohledat. . . a příště ty fotky nijak nezmenšujte, můžete je vkládat přímo bez úpravy pro intoš, systém si to sám zmenší, já to třeba vkládám v původní velikosti
Re: Re: Houby z Nepálu. Prosím o určení., 27.10.2014 12:22, Avraham
Děkuji za radu, zkusím to poslat v původní verzi.
Houby z Nepálu. Prosím o určení, 26.10.2014 21:19, Avraham
Rostly v nadmořské výšce asi 3500 metrů pod vysokými rododendrony.
Re: Houby z Nepálu. Prosím o určení, 26.10.2014 21:47, b.gun(m)
Boletus bicolor by to mohl být. . .
Re: Houby z Nepálu. Prosím o určení, 27.10.2014 10:14, alesjirsa(m)
Normální hřib žlutomasý (Xerocomus chrysenteron)by to nemohl být ? Jde o to, jestli měl popraskanou hlavu.
Re: Re: Houby z Nepálu. Prosím o určení, 27.10.2014 11:56, Patrik(m)
Ten se ale v tropické Asii nevyskytuje, co je tady, nemusí být jinde a určovat houby podle fotky, a ještě k tomu někde z Nepálu to je skoro nemožné. . . 1. ) mykoflora tam není tak prozkoumaná jako u nás, 2. ) podle fotky ti to tudy zřejmě nikdo neurčí, protože si myslím, že tady se nikdo v cizokrajné mykoflóře nevyzná, 3. ) úplně nejlepší by bylo příště vzat vzorek a pak ho dát někomu na podrobnější prozkoumání. . . alespoň já bych to tak udělal. . . .
Re: Re: Re: Houby z Nepálu. Prosím o určení, 27.10.2014 12:27, Avraham
Máte pravdu, děkuji za radu. Na vysvětlenou - fotky pořídila dcera, která jela především do hor. A houby vyfotila jen mně pro radost. A tak jsem se o ni chtěl podělit a třeba se něco dozvědět. 
Re: Re: Re: Re: Houby z Nepálu. Prosím o určení, 27.10.2014 18:43, Patrik(m)
Ale jinak je to zajímavé, na českých a na slovenských stránkách je vzácnost, když se někdo zmíní o houbách rostoucích jinde než u nás, a proto mě čím dál více zajímá, jeké zajímavé druhy najdu jinde, nejzajímavější to musí být v Argentině, tam bych někdy chtěl. . . .
Re: Re: Re: Re: Re: Houby z Nepálu. Prosím o určení, 27.10.2014 20:52, Avraham
Pro mě je to taky zajímavé. Zatím mám jen album ze známek s houbami z různých částí světa.
Help me, please, 26.10.2014 10:19, Pavla
Ahoj, poprosím o určení. Myslím si dobře na václavku? Smrkovou??? Předem děkuji
Re: Help me, please, 26.10.2014 11:51, Zdeno(m)
Tady to snad funguje jako samoobsluha. Pošlu fotku s určením a ještě se zeptám. . . 
Re: Help me, please, 26.10.2014 18:51, alesjirsa(m)
také bych to řekl na václavku smrkovou, ale nevím jistě.
čirůvka, 25.10.2014 13:51, chorcheee(m)
Hezkého víkendu přeji!
Dalo by se prosím něco říci k tomuto? Nějaká bílá čirůvka? Mám pocit, že bílé houby se nejen špatně fotí, ale také signifikantně obtížněji (než barevné) určují. . 
Re: čirůvka, 25.10.2014 14:28, Zdeno(m)
Sám sis odpověděl, roste ve velkých kruzích a nepříjemně páchne. Naplňuje Murphyho moudrost o nepoživatelnosti hub, kterých je hodně. . . 
Re: Re: čirůvka, 25.10.2014 15:47, chorcheee(m)
Tato voněla poměrně příjemně. Stále ale nevím, která to přesně je. Nebo existuje opravdu přímo čirůvka bílá?
Kolik je na obrázku Šiškovců černých ? , 22.10.2014 14:04, alesjirsa(m)
Tato fotka je už z 8. srpna 2014

Re: Kolik je na obrázku Šiškovců černých ? , 22.10.2014 20:09, Joska(m)
Proč je fotka v určovně? 
Re: Re: Kolik je na obrázku Šiškovců černých ? , 22.10.2014 20:12, Zdeno(m)
No abychom mohli určit ten počet. . . 
Re: Re: Re: Kolik je na obrázku Šiškovců černých ? , 23.10.2014 15:42, alesjirsa(m)
Pardon, nevěděl jsem, kam ho dat 
Re: Re: Re: Re: Kolik je na obrázku Šiškovců černých ? , 25.10.2014 14:29, Zdeno(m)
Tak dej rozluštění. . .
Re: Re: Re: Re: Re: Kolik je na obrázku Šiškovců černých ? , 26.10.2014 13:03, Patrik(m)
Mě se zdá, že tam budou asi dva, ale raději vyčkej na radu ostatních

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kolik je na obrázku Šiškovců černých ? , 26.10.2014 13:04, Patrik(m)
A taky jedna žlutá pidihoubička vlevo nahoře v mechu
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kolik je na obrázku Šiškovců černých ? , 26.10.2014 18:49, alesjirsa(m)
Žádné "pidihoubičky nahoře v mechu" jsem si nevšiml, ale jsou tam teda 2 šiškovci. Někdo by snadno přehlédl malé "dvojčátko" toho velkého hlavního. 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kolik je na obrázku Šiškovců černých ? , 26.10.2014 20:04, Joska(m)
Pidihoubička vlevo nahoře opravdu je. Mlčoch vidí i ještě menší. . . 
Re: Kolik je na obrázku Šiškovců černých ? , 29.10.2017 19:19, houbomaniak
šiškovec černý. 






ještě jedna z pařezu, 21.10.2014 15:29, myslivec
snad nějaký troudnatec / na jabloňovém pařezu /
Re: ještě jedna z pařezu, 21.10.2014 16:38, Zdeno(m)
Lesklokorka ploská. . . 