O houbách

Určovna - poradna

Vložit nový dotaz


Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna

Bedla, 05.09.2014 20:15, LenkaF

Dobrý den,

ptala jsem se zde odpoledne zda jsou bedle na fotografiích v příloze pravé a chtěla jsem se zeptat kde se můj inzerát poděl a zda v něm bylo něco špatné.

Re: Bedla, 05.09.2014 21:32, gazela(m)

Tvoje fotografie jsou v části Galerie a diskuze, vloženo 16. 02, máš to tam i s odpovědí.
P. S. A že vím, cos měla dneska k večeři?

Re: Re: Bedla, 05.09.2014 23:45, LenkaF

Děkuju moc

bedle čekají v lednici na zítřejší oběd ale jen ty vysoké. . Přece jen jsem začátečník tak nebudu riskovat.

Děkuji za odpověď

...ještě jedna..., 04.09.2014 19:19, vlk(m)

. . . bohužel líp ho nemám. . . poradí někdo. . . ???. . .

...copak to je..., 04.09.2014 19:18, vlk(m)

. . . hlinitopísčitá půda. . . kolem habry, břízky, duby. . . původně jsem se jen ohnul a od zeme cvakl kozárka, ale ten to určo není. . . ???. . .

Re: ...copak to je..., 04.09.2014 23:34, basset(m)

řekl bych klouzek žíhaný, neroste jenom pod borovicemi, ale občas se najde i pod břízou

Re: ...copak to je..., 07.09.2014 15:13, chlupino

Hřib dubový. . .

Re: Re: ...copak to je..., 29.10.2017 19:02, houbomaniak

nebo je to hřib borový?

Zajímavé..., 02.09.2014 19:13, Zdeno(m)

Dal bych nějakou šupinovku, ale některé plodnice mají jakési bílé rouško na povrchu, mohu dát i další obrázky. . . Velmi působivá skupinka. . .

Re: Zajímavé..., 02.09.2014 20:23, basset(m)

a co šupinovka nádherná . .

Re: Re: Zajímavé..., 02.09.2014 20:25, Zdeno(m)

Tu bych dal nejspíš, ale co je to bílé. . .

Re: Re: Re: Zajímavé..., 02.09.2014 20:36, basset(m)

to by mohl být "akýsi" nedohub

Re: Re: Re: Re: Zajímavé..., 02.09.2014 21:52, Zdeno(m)

Hej bazmek. . . Budu to dále monitorovat, asi máš pravdu. . .

Dnešní nález..., 02.09.2014 19:10, Zdeno(m)

Na trávě v parku. . . Nedám ani rod. . .

Re: Dnešní nález..., 02.09.2014 20:31, basset(m)

dal bych polničku lysou

Re: Re: Dnešní nález..., 02.09.2014 22:06, Zdeno(m)

Jsi borec. . . Bude to ona, také jsem ji měl v možnostech, přihodím ji ještě zamlada. . .

Re: Re: Re: Dnešní nález..., 02.09.2014 22:11, Zdeno(m)

Toť ona. . .

Re: Re: Re: Dnešní nález..., 02.09.2014 22:29, basset(m)

. . tak určitěěěěě . . Dyť nám taky dáváš v kvízech zabrat

...sobota..., 01.09.2014 20:53, vlk(m)

. . . copak jsem to v sobotu našel. . . ???. . . kolem bříze a habry. . . dutá noha stejné konzistence jako klobouk. . .

Re: ...sobota..., 02.09.2014 19:44, Zdeno(m)

Teď mne to trklo, pokud je to lupenatá. . . Holubinka sličná. . .

Hádám dobře ..., 31.08.2014 20:57, Pavla

lakovku ametystovou?

Re: Hádám dobře ..., 31.08.2014 20:59, Pavla

Je to ona . . . i s takovou velechlupatou nožkou?

Re: Re: Hádám dobře ..., 02.09.2014 19:17, Zdeno(m)

No, zdá se že ano. . .

Bedla jedlá?, 31.08.2014 20:18, Romana

je to jedlá Bedla?

Co by to mohlo být?, 31.08.2014 19:19, Boletus

Re: Co by to mohlo být?, 31.08.2014 19:51, Zdeno(m)

Některý z chřapáčů. . .

Re: Re: Co by to mohlo být?, 31.08.2014 19:54, Patrik(m)

Chřapáč jamkatý

Re: Re: Re: Co by to mohlo být?, 31.08.2014 20:00, Zdeno(m)

taky bych ho dal nejspíš. . .

Re: Re: Re: Re: Co by to mohlo být?, 31.08.2014 20:31, Boletus

Děkuji.

RYZEC SYROVATKOVY...?, 30.08.2014 21:16, TOSA_INU

Dobry den, prosim o potvrzeni, zda se jedna o ryzec syrovatkovy? V listnatem (dub, habr, briza) lese, roni bilo-cire mleko, nepalcive. Jen se mi zda na ryzec syrovatkovy dost maly. . . barva klobouku mat, tmave neda, tren a lupeny spise skoricove. . . Dekuji predem za pomoc

Re: RYZEC SYROVATKOVY...?, 30.08.2014 21:20, TOSA_INU

Jeste jeden obrazek. . . Omlouvam se za kvalitu. . .

Re: Re: RYZEC SYROVATKOVY...?, 31.08.2014 18:58, Patrik(m)

V žádném případě ryzec syrovinka (ne syrovatkovy), ten je robustnější a barevně úplně jinde, tohle je ryzec datlí, méně pravděpodobnější je vzácnější ryzec černohlávek - oba jsou jedlé

Re: Re: Re: RYZEC SYROVATKOVY...?, 31.08.2014 19:53, Zdeno(m)

Kde byla řeč v dotazu o syrovince? Ryzec syrovátkový ovšem existuje. . .

Re: Re: Re: Re: RYZEC SYROVATKOVY...?, 31.08.2014 20:00, Patrik(m)

V tom případě jsem si trochu doplnil znalosti, ryzce datlí by měly růst ve smrčinách, když píšeš pod listnáči, na ryzce syrovátkového by to sedělo, dle odborné literatury mohou být plodnice zbarvené i do hnědočerna, takže by to měl být on

Re: Re: Re: RYZEC SYROVATKOVY...?, 31.08.2014 19:59, Zdeno(m)

Ten datlí to může být, černohlávek těžko. . .

Re: Re: Re: Re: RYZEC SYROVATKOVY...?, 31.08.2014 20:29, TOSA_INU

Myslím, že ryzec datlí je robustnější. Tak asi zůstávám u původního názoru. Je to ryzec syrovátkový Díky.

Re: Re: Re: Re: Re: RYZEC SYROVATKOVY...?, 01.09.2014 10:22, Yohaness(m)

To nejde takhle. . .
1. černohlávek ani datlí to nejsou, oba mají bíle lupeny. Pro Mlčochherpa - černohlávek je mnohem hojnější, než datlí.
2. fotka je nekvalitní, z toho nelze určovat. Může to být spousta druhů, L. tabidus, decipiens, fulvissimus, camphorathus, subumbonatus. . . ano i serifluus - syrovátkový. Poslední dva se od sebe velmi těžko odlišují, oba mají mléko jen mléčně zakalené a jen trošku odlišně voní.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30