O houbách

Určovna - poradna

Vložit nový dotaz


Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna

co pa to je za houbelec?, 03.08.2014 13:35, Finančník

Foceno founem

Re: co pa to je za houbelec?, 03.08.2014 17:15, basset(m)

pravděpodobně Lupenopórka červenožlutá

Re: co pa to je za houbelec?, 03.08.2014 20:15, Forrest Run(m)

Je to ona, lupenporka, vzacnejsi zalezitost, gratulka, Staniku!

Re: Re: co pa to je za houbelec?, 03.08.2014 22:24, Finančník

díky, pošlu lepší fotky do atlasu

Určení 2, 03.08.2014 08:39, Kovacikp

. . . . ještě jeden pohled k fotu v předchozím příspěvku.

Re: Určení 2, 03.08.2014 10:38, b.gun(m)

Jde o hřib hřib nachovýtrusý - jedlá houba horší kvality, vhodná zejména do směsí.

Re: Re: Určení 2, 03.08.2014 11:06, Kovacikp

Děkuji, utvrdilo mě to.

Určení, 03.08.2014 08:38, Kovacikp

Dobrý den, mohu poprosit o určení?
Děkuji mnohokrát

Re: Určení, 08.08.2014 20:33, Zdeno(m)

Hřib nachovýtrusý, méně kvalitní, ale jedlá hřibovitá houba. . .

Re: Re: Určení, 08.08.2014 20:34, Zdeno(m)

Sorry, teď vidím, že už odpovězeno. . .

??, 31.07.2014 21:15, horkabota

Prosil bych o určení, rostla v malé skupince pod smrky, ale o kus dál byly i dva buky. Na řezu mírně modrá a má bílý výtrusný prach.

Re: ??, 31.07.2014 23:54, b.gun(m)

Dle mého názoru jde o hřib siný.

Re: Re: ??, 08.08.2014 20:34, Zdeno(m)

Tak. . .

Pečárka Bohusova ?, 30.07.2014 15:16, Pikachu

Dubový les s příměsí lípy, 200m/n

Re: Pečárka Bohusova ?, 31.07.2014 23:56, b.gun(m)

Vypadá to skutečně na trs pečárek Bohusových.

Poradíte?, 27.07.2014 18:51, vevanek

Dnešní houba je podobná těm, co jsou zde neurčené. Ale tahle rostla samostatně a v listnatém lesoparku( ty neurčené rostly ve smrku) Pohled na lupeny nemám, bylo mi ji líto vytrhnout.

Re: Poradíte?, 30.07.2014 23:27, basset(m)

závojenka olovová

Tímto si nejsem jistá., 23.07.2014 19:13, vevanek

Větší množství těchto houbiček rostlo mezi štěrkem na kraji silnice. Kolem vysoký smrkový les a osiky. Je to nějaká strmělka?

Re: Tímto si nejsem jistá., 23.07.2014 19:29, Patrik(m)

Zkoušel/a jsi jestli má mléko???

Re: Re: Tímto si nejsem jistá., 23.07.2014 20:28, vevanek

Mléko z toho neteklo, není to ryzec. A jejich velikost byla do 3 cm.

Re: Re: Re: Tímto si nejsem jistá., 23.07.2014 21:31, Zdeno(m)

Lištička pomerančová. . .

Re: Re: Re: Re: Tímto si nejsem jistá., 23.07.2014 22:03, vevanek

Lištičku pomerančovou znám, ta to nebude. Dávám ještě pohled ze spodu. Lupeny napravo u třeně jsou přetržené a mléko neteče, tak ryzec taky ne.

Re: Re: Re: Re: Re: Tímto si nejsem jistá., 24.07.2014 07:30, Zdeno(m)

Hm, tak to jsem netušil, jaké budou lupeny v reálu. . . Snad nějaká strmělka?. . .

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tímto si nejsem jistá., 24.07.2014 09:54, Patrik(m)

Strmělka z okruhu infundibulicybe costata nebo clitocybe gibba

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tímto si nejsem jistá., 24.07.2014 11:21, vevanek

Díky za pomoc. Tak jsme se oklikou dostali zase zřejmě ke strmělce, kterou jsem na začátku tipovala.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tímto si nejsem jistá., 24.07.2014 11:35, Patrik(m)

Přesně tak

Určila jsem správně?, 23.07.2014 19:10, vevanek

Tuto srostlici hub jsem našla ve smrčině, sem tam bříza a osika. Podle atlasu jsem ji určila jako líhu. Je to správně?

Re: Určila jsem správně?, 23.07.2014 19:28, Patrik(m)

Ale tohle může být i závojenka, no ale počkej na vyjádření chytřejších

Re: Re: Určila jsem správně?, 23.07.2014 20:32, vevanek

Dám ještě pohled ze spodu. Že by to byla závojenka olovová se mi nezdá. Ta roste v teplejších krajích a v listnáčích. A les, kde jsem je našla je ve výšce 590 m n. m.

Re: Re: Re: Určila jsem správně?, 23.07.2014 21:33, Zdeno(m)

Závojenka olovová to nebude. . .

Nedokážu určit, poraďte..., 21.07.2014 19:48, Patrik(m)

Drobná minihoubička, klobouk 2 cm široký, třeň asi 5 cm vysoký, vůně ani chuť nespecifikovaná, nerozlišitelná /teda alespoň pro mě/, listnatý les, mladá bukovodubina, na kraji ze země. . . podle velkého atlasu se ji nejvíce podobá Penízovka nestoudná, gymnopus impudicus, ale nesedí mi ten pach, buď nemám na takové věci čuch, nebo nevím. . . prosím poraďte. . .

choroš šupinatý?, 18.07.2014 13:47, alca2014

. . . a z druhé strany pařezu, další houba, klobouk má v průměru asi 30 cm, je to choroš? děkuji a zdravím

Re: choroš šupinatý?, 18.07.2014 15:52, b.gun(m)

Ano, jde o starší plodnici choroše šupinatého (Polyporus squamosus (Huds. ) Fr. ).


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30