Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
co pa to je za houbelec?, 03.08.2014 13:35, Finančník
Re: co pa to je za houbelec?, 03.08.2014 17:15, basset(m)
pravděpodobně Lupenopórka červenožlutá
Re: co pa to je za houbelec?, 03.08.2014 20:15, Forrest Run(m)
Je to ona, lupenporka, vzacnejsi zalezitost, gratulka, Staniku!
Re: Re: co pa to je za houbelec?, 03.08.2014 22:24, Finančník
díky, pošlu lepší fotky do atlasu
Určení 2, 03.08.2014 08:39, Kovacikp
. . . . ještě jeden pohled k fotu v předchozím příspěvku.
Re: Určení 2, 03.08.2014 10:38, b.gun(m)
Jde o hřib hřib nachovýtrusý - jedlá houba horší kvality, vhodná zejména do směsí.
Re: Re: Určení 2, 03.08.2014 11:06, Kovacikp
Děkuji, utvrdilo mě to.
Určení, 03.08.2014 08:38, Kovacikp
Dobrý den, mohu poprosit o určení?
Děkuji mnohokrát
Re: Určení, 08.08.2014 20:33, Zdeno(m)
Hřib nachovýtrusý, méně kvalitní, ale jedlá hřibovitá houba. . .
Re: Re: Určení, 08.08.2014 20:34, Zdeno(m)
Sorry, teď vidím, že už odpovězeno. . . 
??, 31.07.2014 21:15, horkabota
Prosil bych o určení, rostla v malé skupince pod smrky, ale o kus dál byly i dva buky. Na řezu mírně modrá a má bílý výtrusný prach.
Re: ??, 31.07.2014 23:54, b.gun(m)
Dle mého názoru jde o hřib siný.
Pečárka Bohusova ?, 30.07.2014 15:16, Pikachu
Dubový les s příměsí lípy, 200m/n
Re: Pečárka Bohusova ?, 31.07.2014 23:56, b.gun(m)
Vypadá to skutečně na trs pečárek Bohusových.
Poradíte?, 27.07.2014 18:51, vevanek
Dnešní houba je podobná těm, co jsou zde neurčené. Ale tahle rostla samostatně a v listnatém lesoparku( ty neurčené rostly ve smrku) Pohled na lupeny nemám, bylo mi ji líto vytrhnout.
Tímto si nejsem jistá., 23.07.2014 19:13, vevanek
Větší množství těchto houbiček rostlo mezi štěrkem na kraji silnice. Kolem vysoký smrkový les a osiky. Je to nějaká strmělka?
Re: Tímto si nejsem jistá., 23.07.2014 19:29, Patrik(m)
Zkoušel/a jsi jestli má mléko???
Re: Re: Tímto si nejsem jistá., 23.07.2014 20:28, vevanek
Mléko z toho neteklo, není to ryzec. A jejich velikost byla do 3 cm.
Re: Re: Re: Tímto si nejsem jistá., 23.07.2014 21:31, Zdeno(m)
Lištička pomerančová. . .
Re: Re: Re: Re: Tímto si nejsem jistá., 23.07.2014 22:03, vevanek
Lištičku pomerančovou znám, ta to nebude. Dávám ještě pohled ze spodu. Lupeny napravo u třeně jsou přetržené a mléko neteče, tak ryzec taky ne.
Re: Re: Re: Re: Re: Tímto si nejsem jistá., 24.07.2014 07:30, Zdeno(m)
Hm, tak to jsem netušil, jaké budou lupeny v reálu. . . Snad nějaká strmělka?. . .
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tímto si nejsem jistá., 24.07.2014 09:54, Patrik(m)
Strmělka z okruhu infundibulicybe costata nebo clitocybe gibba
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tímto si nejsem jistá., 24.07.2014 11:21, vevanek
Díky za pomoc. Tak jsme se oklikou dostali zase zřejmě ke strmělce, kterou jsem na začátku tipovala.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tímto si nejsem jistá., 24.07.2014 11:35, Patrik(m)
Přesně tak
Určila jsem správně?, 23.07.2014 19:10, vevanek
Tuto srostlici hub jsem našla ve smrčině, sem tam bříza a osika. Podle atlasu jsem ji určila jako líhu. Je to správně?
Re: Určila jsem správně?, 23.07.2014 19:28, Patrik(m)
Ale tohle může být i závojenka, no ale počkej na vyjádření chytřejších
Re: Re: Určila jsem správně?, 23.07.2014 20:32, vevanek
Dám ještě pohled ze spodu. Že by to byla závojenka olovová se mi nezdá. Ta roste v teplejších krajích a v listnáčích. A les, kde jsem je našla je ve výšce 590 m n. m.
Re: Re: Re: Určila jsem správně?, 23.07.2014 21:33, Zdeno(m)
Závojenka olovová to nebude. . .
Nedokážu určit, poraďte..., 21.07.2014 19:48, Patrik(m)
Drobná minihoubička, klobouk 2 cm široký, třeň asi 5 cm vysoký, vůně ani chuť nespecifikovaná, nerozlišitelná /teda alespoň pro mě/, listnatý les, mladá bukovodubina, na kraji ze země. . . podle velkého atlasu se ji nejvíce podobá Penízovka nestoudná, gymnopus impudicus, ale nesedí mi ten pach, buď nemám na takové věci čuch, nebo nevím. . . prosím poraďte. . .
choroš šupinatý?, 18.07.2014 13:47, alca2014
. . . a z druhé strany pařezu, další houba, klobouk má v průměru asi 30 cm, je to choroš? děkuji a zdravím
Re: choroš šupinatý?, 18.07.2014 15:52, b.gun(m)
Ano, jde o starší plodnici choroše šupinatého (Polyporus squamosus (Huds. ) Fr. ).