O houbách

Určovna - poradna

Vložit nový dotaz


Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna

Když už tak procházím archiv..., 11.03.2013 10:12, Joska(m)

Našel jsem začátkem června 2010. . .

Re: Když už tak procházím archiv..., 11.03.2013 10:13, Joska(m)

. . . na kraji lesa vedle dubové aleje. . .

Re: Re: Když už tak procházím archiv..., 11.03.2013 10:15, Joska(m)

. . . v tyčovině mladých jasanů. . .

Re: Re: Re: Když už tak procházím archiv..., 11.03.2013 10:17, Joska(m)

. . . a nikdy pořádně neurčil. Některá řasnatka. . .

Re: Re: Re: Re: Když už tak procházím archiv..., 11.03.2013 10:18, Joska(m)

. . . nebo snad destice?

Re: Re: Když už tak procházím archiv..., 16.03.2013 10:23, Hanýžka(m)

Je tato stejná nebo jiná než ty ostatní? Protože zespodu vypadá plodnice spíš jako kališník.

Re: Re: Re: Když už tak procházím archiv..., 16.03.2013 10:23, Hanýžka(m)

Myslím tu trochu tmavší obrácenou.

Re: Re: Re: Re: Když už tak procházím archiv..., 19.03.2013 22:22, Joska(m)

Všechno nalezeno na stejném místě. . .

Re: Re: Re: Re: Re: Když už tak procházím archiv..., 19.03.2013 22:23, Joska(m)

. . . ve stejném čase.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Když už tak procházím archiv..., 10.04.2013 18:37, Zdeno(m)

Taky bych dal ten kališník. . .

Kdysi jsem si uložil jako..., 09.03.2013 22:10, Joska(m)

Rezavec dubový.

Re: Kdysi jsem si uložil jako..., 09.03.2013 22:11, Joska(m)

Není to ale spíš Bělochoroš pýchavkovitý?

Re: Re: Kdysi jsem si uložil jako..., 09.03.2013 22:12, Joska(m)

A tohle? Rezavec nebo Bělochoroš?

Re: Re: Re: Kdysi jsem si uložil jako..., 10.04.2013 18:36, Zdeno(m)

Ve všech třech vidím toho bělochoroše pýchavkovitého. . .

Re: Re: Re: Re: Kdysi jsem si uložil jako..., 17.04.2013 21:57, Joska(m)

Díky!

Kdysi mi někdo..., 09.03.2013 20:22, Joska(m)

na Nahouby.cz napsal, že by to mohl být Síťkovec trojbarevný. Mohl nebo ne?

Re: Kdysi mi někdo..., 09.03.2013 20:23, Joska(m)

Ještě zespodu.

...jak se jmenuje..., 01.03.2013 20:55, vlk(m)

. . . a tato prosím. . . ???. . .

...jak se jmenuje..., 19.02.2013 19:27, vlk(m)

. . . na bříze. . . jako kytičky. . . ???. . .

Re: ...jak se jmenuje..., 28.02.2013 23:32, Kraken(m)

Je to daleko, ale řekl bych pevník chlupatý. . .

Re: Re: ...jak se jmenuje..., 01.03.2013 20:54, vlk(m)

. . . asi jo. . . díky. . .

...jak se jmenuje..., 18.02.2013 15:22, vlk(m)

. . . malá houbička. . . slizký klobouček. . .

Re: ...jak se jmenuje..., 18.02.2013 22:00, kápo(m)

No tady si netroufám říci nic určitého, chtělo by to pohled na lupeny, vůni, substrát, spodní část třeně atd, atd.

Re: ...jak se jmenuje..., 21.02.2013 17:15, Hanýžka(m)

Vypadá to na slzečník, možná reticulatus v. pluteoides, ale ruku do ohně za to nedám. Chtělo by to přece jen další pohledy.

Re: Re: ...jak se jmenuje..., 16.03.2013 10:19, Hanýžka(m)

Nebo spíš Bolbitius aleuriatus, ale slzečník je to na tuty.

...jak se jmenuje..., 18.02.2013 15:22, vlk(m)

...jak se jmenuje..., 18.02.2013 15:21, vlk(m)

. . . častá dřevomilka. . .

Re: ...jak se jmenuje..., 18.02.2013 21:57, kápo(m)

podle plodnice i stromu, který se jeví býti dubem to cejchuju na ohňovec statný. .

...jak se jmenuje..., 15.02.2013 08:04, vlk(m)

. . . ještě dám jednu. . . ???. . .

Re: ...jak se jmenuje..., 17.02.2013 17:50, kápo(m)

Jedná se o některá kuřátka, ale blíže to nelze z fotky určit, mohou to být Invalova, přímá, kořínkatá atd. atd. . . . .

...jak se jmenuje..., 15.02.2013 08:02, vlk(m)

. . . miniaturní 1-2 cm vysoké houbičky rostoucí v mechu pod buky a duby. . . ???. . .

Re: ...jak se jmenuje..., 17.02.2013 17:48, kápo(m)

Kalichovka oranžová. . .

Re: Re: ...jak se jmenuje..., 18.02.2013 15:19, vlk(m)

. . . díky kápo. . .


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30