Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
co je to, 20.05.2013 20:08, Patrik(m)
Re: co je to, 23.05.2013 09:41, Forrest Run(m)
Pravděpodobně Xeromphalina campanella
Kalichovka zvonečková
co je to, 20.05.2013 20:06, Patrik(m)
Re: co je to, 21.05.2013 09:16, Joska(m)
Jednu z možností bych tipoval na Anýzovník vonný.
jarní houby, 07.05.2013 22:29, Zdenka666
pomůže mi někdo určit, jaká houba mi roste v trávníku ?
Re: jarní houby, 11.05.2013 18:34, Hanýžka(m)
Je potřeba ukázat lupeny. Nástřel, který ale kvůli lupenům naprosto bez záruky - polnička.
Re: Re: jarní houby, 15.05.2013 05:52, Zdeno(m)
Nebo i třepenitka svazčitá, často vyrůstá zdánlivě z trávy, když dřevo je níže. . .
Re: Re: Re: jarní houby, 26.05.2013 20:49, kápo(m)
Tady se vzepřu muzeu, ale já bych šel do tý třepenitky svazčitý. I když nejsou vidět lupeny, tak je to typická muskulatura i barva pro třepenitku.
...jak se jmenuje..., 17.04.2013 19:48, vlk(m)
. . . něco mi připomínají. . .
Re: ...jak se jmenuje..., 21.04.2013 07:55, kápo(m)
mi taky něco připomínají
co třeba pavučinec sp. 


...jak se jmenuje..., 03.04.2013 07:21, vlk(m)
. . . poradí někdo. . . ???. . .
Re: ...jak se jmenuje..., 03.04.2013 23:15, basset(m)
Možná hnojník řasnatý 
...jak se jmenuje..., 28.03.2013 08:24, vlk(m)
. . . nějaký ryzec. . . ???. . .
Re: ...jak se jmenuje..., 10.04.2013 10:46, Yohaness(m)
Vypadá jako ryzec kravský. Teklo z něj bílé mléko?
Re: ...jak se jmenuje..., 18.03.2013 23:22, kápo(m)
Cortinarius sp. , neboli pavučinec těžkoříctjaký


určení houby, 11.03.2013 11:23, tapik
a mám tu ještě jednu, rostla na břehu rybníka, téměř ve vodě v rákosí v dubnu
dík čus
Re: určení houby, 16.03.2013 10:29, Hanýžka(m)
Chybí pohled na lupeny, bez toho jen tipuji - třeba čepičatka.
Re: Re: určení houby, 16.03.2013 10:28, Hanýžka(m)
Bez mikroskopu ti to asi nikdo neřekne, já znám zvonovky s pravidelnějšími okraji, může to být třeba i nějaká Peziza.
Re: Re: Re: určení houby, 17.03.2013 17:08, tapik
dík za nástin, je to určitě na mikroskop ale to je teď už jedno, ta na obrázku měla kratičký třeň tak do 5ti mm
určení houby, 11.03.2013 11:19, tapik
Ahoj, Jonas nás kárá, tak sem vložím dotaz, v diskuzi nedávno byly ale nikdo se k nim nevyjádřil, tak tedy nějaká helmovka?
Re: určení houby, 16.03.2013 10:25, Hanýžka(m)
Na 1. pohled připomíná tuhonohou, ale ta by se tak nezlomila. Na její skoro dvojnici sněžnou mi to připadá přece jen tmavé. Chtělo by to mít houbu v ruce, z fotky těžko někdo určí.