Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
...jak se jmenuje..., 29.01.2013 21:11, vlk(m)
Re: ...jak se jmenuje..., 06.02.2013 09:59, kápo(m)
To je Vlčmene čirůvka, bajvoko havelka, ale nejsou stopro vidět znaky. Je to podle toho co vidím a biotopu na obrázku dost pravděpodobný
...jak se jmenuje..., 29.01.2013 18:54, vlk(m)
Re: ...jak se jmenuje..., 29.01.2013 19:06, Forrest Run(m)
Trámovka plotní (Gloeophyllum sepiarium), pěknej neřád!;-)
Re: Re: ...jak se jmenuje..., 29.01.2013 21:31, vlk(m)
. . . dikec. . . už mi ji tady kdysi někdo určil, ale ta má hlava. . .
...jak se jmenuje..., 28.01.2013 21:16, vlk(m)
. . . mám pár houbiček k určení. . . poradí něprosím někdo. . . ???. . . první
Re: ...jak se jmenuje..., 29.01.2013 10:04, Kájinka(m)
já bych to viděla na pevník chlupatý, ale nejsem žádný odborník. Snad někdo další určí. 
Re: Re: ...jak se jmenuje..., 29.01.2013 18:55, vlk(m)
. . . díky Kájinko. . .
Copak je to za houbu, 01.01.2013 19:44, David
Ahoj chtel bych poradit co je to za houbu a jestli je jedlá dík
Myslím že je to penízovka je to ale tak?, 31.12.2012 14:46, David
Re: Myslím že je to penízovka je to ale tak?, 31.12.2012 17:44, Forrest Run(m)
Je-li to aktuální foto, pak určitě. . . sqělá třeba do omletet nebo polífky!
Dodatečně Ti přejeme k Tvýmu fčerejsímu svátku fšechno NEJ a MAX, hlavně tu sexuélní svěžest!
)
Re: Re: Myslím že je to penízovka je to ale tak?, 31.12.2012 22:15, David
Díky
dřevomilka na ořechu, 30.12.2012 14:39, eviki
Poradíte opak to vyrostlo na ořechu? Vůně jemná, barva odpovídá, třen není patrný
Re: Re: dřevomilka na ořechu, 31.12.2012 17:42, Forrest Run(m)
Eviki, je to vynikající a léčivá Hlíva ústřičná. . . trošku přischlá, ale to ničemu nevadí, ani na přímou konzumaci, ani na usušení. . . . zkus jí třeba jako drškofku, guláš nebojako lazáně!:o)
P. F. 2013


Re: Re: Re: dřevomilka na ořechu, 02.01.2013 09:26, eviki
díky, zmátla mě ta barva 
Choroš ano, ale který?, 28.12.2012 21:55, Joska(m)
Na osikové větvičce, velikost 2, 5-3 cm, rourky zespodu skoro neznatelné. Možná Bělochoroš polokloboukatý?
Re: Choroš ano, ale který?, 28.12.2012 21:57, Joska(m)
Dovolilo mi to vložit jen jeden náhled, takže musím reagovat. Pohled odspodu.
Re: Re: Choroš ano, ale který?, 29.12.2012 16:43, Forrest Run(m)
Léčivá (mladá)Outkofka pestrá, Chozé Perverrézi!;o))
dřevomilka, 13.12.2012 21:11, vlk(m)
. . . nalezeno 23. 9. 2012. . .
Re: dřevomilka, 16.12.2012 20:46, Joska(m)
Určování mi zrovna moc nejde, v kvízech se většinou nechytám. Podle popisu v HAB by to třeba mohl být Bělochoroš polokloboukatý?
Re: Re: dřevomilka, 16.12.2012 20:50, Joska(m)
Jej, sorry, chybička se vloudila! Nahoře v záhlaví je napsáno, že pomohou zkušení mykologové. . . 
Re: dřevomilka, 18.12.2012 18:15, kápo(m)
Bohužel, z této fotky si netroufnu cokoli určit, -ne, že by byla špatná, ale chtělo by to pohled shora na ty odstávající kloboučky, substrát, vůni a další podrobnější informace.
Jen tak..., 10.12.2012 22:54, Joska(m)
Když on je to u mně tak trochu problém. Mohl bych sem dát pomalu jakoukoliv houbu k určení a za týden klidně znovu, protože Alzheimer. . .

Tak aspoň drobnost na zkoušku - Žebernatku maličkou mi trojhvězdička vyloučil. . .
Re: Jen tak..., 11.12.2012 21:14, fáfa(m)
. . a proč by to nemohla bejt žebernatka?ta větší plodnice nalevo je docela typická. .
Re: Re: Jen tak..., 11.12.2012 21:20, kápo(m)
Nee, Fafíno, žebernatka má kratší třeníček s náznakem terčíku na bázi-tohle je buďto Helmovka mnohobratrá Mycena polyadelpha (Lasch) Kühner 1938 , nebo Helmovka vlasová Mycena cappilaris(Schumach. ) P. Kumm 1871. Jelikož to zřejmě roste na dubovém listu, bude to mnohobratrá, páč vlasová valí na bukovém

Re: Re: Re: Jen tak..., 25.01.2013 12:09, Hanýžka(m)
Nebo také Hemimycena, z této fotky bych nedělala úplné závěry.
Prosba o určení, 10.12.2012 16:27, Forrest Run(m)
Nenapadá Vás, co by to mohlo bejt, Amigos?;-)
TADY to je.
Re: Prosba o určení, 10.12.2012 21:10, kápo(m)
Vím, to je pavučinovka zlatožlutá
Re: Re: Prosba o určení, 10.12.2012 21:24, Forrest Run(m)
Dobře, Ty, Vlhký Bobře, děkuju překvapeně!:o))
Re: Re: Re: Prosba o určení, 10.12.2012 21:52, kápo(m)
Rádo se stalo . . . . co se tejče fotek do soutěže, tak to asi nestíhnu dát dokupy, tady nemám zonera a než bych se k tomu dostal u našich na velkym kompu tak už budeš mít věnec z bobkovýho listu na krku Amigo!

