Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
z lesa, 19.06.2013 16:57, Patrik(m)
tenhle kousek z javorového lesa rostl saprofyticky na větvičce a myslím si že to je nějaký choroš. pokud jo tak který?
Re: z lesa, 19.06.2013 19:11, kápo(m)
Kdy to bylo?Podle velikosti(malosti
)pórů soudím na choroš zimní, rostoucí (samozřejmě a logicky) na jaře
Re: Re: z lesa, 19.06.2013 19:47, Patrik(m)
taky jsem si to myslel ale nejsem si jistý vzhledem k tomu že to bylo foceno 8. 6. 2013.
na zahradě, 15.06.2013 20:49, Patrik(m)
asi 5cm velká houbička, v okrásné kůře, pod modřínem a brslenem.
Re: na zahradě, 15.06.2013 20:53, Patrik(m)
a tady je ještě jedna z trávy.
Re: Re: na zahradě, 19.06.2013 19:20, kápo(m)
Ta z trávníku bude podle tmavých lupenů s bělavým ostřím nejspíš něco z kropenatců, případně lysohlávek.
Re: na zahradě, 19.06.2013 19:17, kápo(m)
Mnóó, -z těchhle fosílií máme jako něco určit jo
, dobrá čistě teoreticky, na mulči se často vyskytuje helmovka louhová a vysušená vypadá takhle nějak. . ale opravdu čistě teoreticky
takhle nějak vypadá. . . .
Re: Re: na zahradě, 19.06.2013 19:52, Patrik(m)
já vam teda nevím, ale ony tak vypadali i zamlada a helmovky pokud vím jsou křehčí, tahle byla o něco trochu tvrdší.
Re: Re: Re: na zahradě, 19.06.2013 21:04, kápo(m)
Předně tady si všichni tykáme
ale já si stále myslím, že to seschlé helmovky jsou(samozřejmě nikdo není neomylný), v případě větší tuhosti to může být tuhonohá, ale ta je zpravidla větší. Zamlada takhle mohly vypadat, pokud zamlada seschly
-a nebo se mýlím a je to něco jiného
Re: Re: Re: Re: na zahradě, 20.06.2013 13:29, Patrik(m)
no, už to zní přesvědčivěji, myslím, že to je možné
houba ze zahrady, 11.06.2013 22:14, pája
Šlo by určit? Tohle asi nebude bedla, co?
Re: houba ze zahrady, 11.06.2013 22:41, kápo(m)
A proč by nebyla Pájo
Bedla zardělá
russula, 11.06.2013 20:07, Patrik(m)
určite někdo prosím tuto holubinku?
Břízy, prosluněné místo
Re: russula, 11.06.2013 20:07, Patrik(m)
Re: Re: russula, 11.06.2013 21:35, kápo(m)
Z fotek těžko, chtělo by to více informací, především, palčivost či ne, vůni, někdy je třeba sloupnout pokožku klobouku, jak daleko to jde, zda a jak je pod pokožkou zabarvená atd. potom by šlo alespoň zůžit okruh možných druhů.
Re: russula, 11.06.2013 20:09, Patrik(m)
mladší bučiny, dubiny, listopad.
Re: russula, 16.06.2013 06:42, X68jk
Podle toho co vidím na fotce bych řekla že je to holubinka křehká, ale to by si to člověk musel osahat a okoukat v reálu.
Re: Re: russula, 16.06.2013 10:16, Patrik(m)
možné to je a může to být i jiná russula?
ještě mám tady jednu , asi by to mohla být šupinovka?, 10.06.2013 22:52, marfi
Re: ještě mám tady jednu , asi by to mohla být šupinovka?, 11.06.2013 08:57, Teri
JJ je to šupinovka kostrbatá (Pholiota squarrosa).
Re: Re: ještě mám tady jednu , asi by to mohla být šupinovka?, 11.06.2013 14:26, marfi
dík
Re: pidihouba, 10.06.2013 22:48, kápo(m)
pravděpodobně polnička ranná
malý oranžový něco , 10.06.2013 22:21, marfi
poradíte , co je to za houbičky?
Re: malý oranžový něco , 10.06.2013 22:35, Joska(m)
Vlčí mléko
pavučinec?, 09.06.2013 19:54, Patrik(m)
bříza, pár dubů rostla na vyhřátém svahu. co to je?
Re: pavučinec?, 10.06.2013 22:47, kápo(m)
křehutka, která přesně z fotky nevymyslím
Re: co je to, 10.06.2013 22:45, kápo(m)
nejspíš starší polnička. . .
liška?, 07.06.2013 21:21, Patrik(m)
u nás jsem za celých 14 let nikdy neviděl lišku, a proto si nejsem jistý. ve smrčinách.
Re: Re: liška?, 07.06.2013 21:50, Forrest Run(m)
Čechratka, Draku!