O houbách

Určovna - poradna

Vložit nový dotaz


Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna

z lesa, 19.06.2013 16:57, Patrik(m)

tenhle kousek z javorového lesa rostl saprofyticky na větvičce a myslím si že to je nějaký choroš. pokud jo tak který?

Re: z lesa, 19.06.2013 19:11, kápo(m)

Kdy to bylo?Podle velikosti(malosti)pórů soudím na choroš zimní, rostoucí (samozřejmě a logicky) na jaře

Re: Re: z lesa, 19.06.2013 19:47, Patrik(m)

taky jsem si to myslel ale nejsem si jistý vzhledem k tomu že to bylo foceno 8. 6. 2013.

na zahradě, 15.06.2013 20:49, Patrik(m)

asi 5cm velká houbička, v okrásné kůře, pod modřínem a brslenem.

Re: na zahradě, 15.06.2013 20:53, Patrik(m)

a tady je ještě jedna z trávy.

Re: Re: na zahradě, 19.06.2013 19:20, kápo(m)

Ta z trávníku bude podle tmavých lupenů s bělavým ostřím nejspíš něco z kropenatců, případně lysohlávek.

Re: na zahradě, 19.06.2013 19:17, kápo(m)

Mnóó, -z těchhle fosílií máme jako něco určit jo, dobrá čistě teoreticky, na mulči se často vyskytuje helmovka louhová a vysušená vypadá takhle nějak. . ale opravdu čistě teoretickytakhle nějak vypadá. . . .

Re: Re: na zahradě, 19.06.2013 19:52, Patrik(m)

já vam teda nevím, ale ony tak vypadali i zamlada a helmovky pokud vím jsou křehčí, tahle byla o něco trochu tvrdší.

Re: Re: Re: na zahradě, 19.06.2013 21:04, kápo(m)

Předně tady si všichni tykámeale já si stále myslím, že to seschlé helmovky jsou(samozřejmě nikdo není neomylný), v případě větší tuhosti to může být tuhonohá, ale ta je zpravidla větší. Zamlada takhle mohly vypadat, pokud zamlada seschly-a nebo se mýlím a je to něco jiného

Re: Re: Re: Re: na zahradě, 20.06.2013 13:29, Patrik(m)

no, už to zní přesvědčivěji, myslím, že to je možné

houba ze zahrady, 11.06.2013 22:14, pája

Šlo by určit? Tohle asi nebude bedla, co?

Re: houba ze zahrady, 11.06.2013 22:41, kápo(m)

A proč by nebyla PájoBedla zardělá

Re: Re: houba ze zahrady, 11.06.2013 23:34, pája

Moc díky!

russula, 11.06.2013 20:07, Patrik(m)

určite někdo prosím tuto holubinku?
Břízy, prosluněné místo

Re: russula, 11.06.2013 20:07, Patrik(m)

z druhé strany, detail

Re: Re: russula, 11.06.2013 21:35, kápo(m)

Z fotek těžko, chtělo by to více informací, především, palčivost či ne, vůni, někdy je třeba sloupnout pokožku klobouku, jak daleko to jde, zda a jak je pod pokožkou zabarvená atd. potom by šlo alespoň zůžit okruh možných druhů.

Re: russula, 11.06.2013 20:09, Patrik(m)

mladší bučiny, dubiny, listopad.

Re: russula, 16.06.2013 06:42, X68jk

Podle toho co vidím na fotce bych řekla že je to holubinka křehká, ale to by si to člověk musel osahat a okoukat v reálu.

Re: Re: russula, 16.06.2013 10:16, Patrik(m)

možné to je a může to být i jiná russula?

ještě mám tady jednu , asi by to mohla být šupinovka?, 10.06.2013 22:52, marfi

Re: ještě mám tady jednu , asi by to mohla být šupinovka?, 11.06.2013 08:57, Teri

JJ je to šupinovka kostrbatá (Pholiota squarrosa).

Re: Re: ještě mám tady jednu , asi by to mohla být šupinovka?, 11.06.2013 14:26, marfi

dík

pidihouba, 10.06.2013 22:24, marfi

Re: pidihouba, 10.06.2013 22:48, kápo(m)

pravděpodobně polnička ranná

Re: Re: pidihouba, 10.06.2013 22:58, marfi

díky

malý oranžový něco , 10.06.2013 22:21, marfi

poradíte , co je to za houbičky?

Re: malý oranžový něco , 10.06.2013 22:35, Joska(m)

Vlčí mléko

Re: Re: malý oranžový něco , 10.06.2013 22:59, marfi

díky

pavučinec?, 09.06.2013 19:54, Patrik(m)

bříza, pár dubů rostla na vyhřátém svahu. co to je?

Re: pavučinec?, 10.06.2013 22:47, kápo(m)

křehutka, která přesně z fotky nevymyslím

co je to, 09.06.2013 16:35, Grimm

roste to u břehu rybníka

Re: co je to, 10.06.2013 22:45, kápo(m)

nejspíš starší polnička. . .

liška?, 07.06.2013 21:21, Patrik(m)

u nás jsem za celých 14 let nikdy neviděl lišku, a proto si nejsem jistý. ve smrčinách.

Re: liška?, 07.06.2013 21:22, Patrik(m)

a tady ze spoda.

Re: Re: liška?, 07.06.2013 21:50, Forrest Run(m)

Čechratka, Draku!

Re: Re: Re: liška?, 09.06.2013 19:55, Patrik(m)

která?

Re: Re: Re: Re: liška?, 10.06.2013 15:33, Teri

podvinutá


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30