Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
nedokážu zařadit...., 17.08.2013 20:25, Patrik(m)
v novém atlasu hřibovitých hub hledám, hledám, ale nic neodpovídá popisu v určovacím klíči. Foto 16. října 2012, velká polodospělá dubina, nejhojnější lokalita na praváky /dubový, sametový, žlutomasový, žlutomasový zavalitý/. vzhledem k tomu, že má kuželovitý třeň z červenými odstíny a zajímavou barvu klobouku, myslím, že dubák to nebude. Nemodral, rourky žluté. . . exsikát je bohužel strávený

.
Re: nedokážu zařadit...., 18.08.2013 00:57, pakliczech
Je to Hrib sametovy :]
Re: Re: nedokážu zařadit...., 18.08.2013 11:53, Patrik(m)
Aha, dík, mladé plodnice se určujou hůře a v tom určovacím klíči byly jen znaky dospělých. . .
. A teď druhá fotka. . . 18. června 2013, dospělý dubový porost, přesněji dubu červeného, pokud možno bych chtěl i druhový, ale vystyčím si i z rodovým jménem

Re: nedokážu zařadit...., 18.08.2013 21:04, Forrest Run(m)
Suchohřib žlutomasý, nebo-li babka, Páťo!
Re: Re: nedokážu zařadit...., 18.08.2013 21:46, Patrik(m)
A to druhé????


, jo a nemá mít žlutomasý popraskaný klobouk??
Re: Re: Re: nedokážu zařadit...., 26.08.2013 10:54, Patrik(m)
prý to je pečárka ovčí, je to možné???
Re: Re: nedokážu zařadit...., 08.11.2013 13:49, suttrom
babka nemá přece lupeny☺ , je to stará a uschlá pečárka
Copak je to za hřib?, 17.08.2013 12:15, pája
Je to možné určit podle fotky? Lokalita: Řecko, pohoří Vermio - nad městem Veria (Veroia), 13. 5. 2013.
Re: Copak je to za hřib?, 17.08.2013 20:23, Forrest Run(m)
Čuchni k bázi třeně, ucejtíš karbolku. . . je to pravděpodobně Hřib plavý, Pájo!
Re: Re: Copak je to za hřib?, 17.08.2013 20:27, Patrik(m)
No já jen, nechci do toho zasahovat, ale vzhledem k tomu, že foto je už staré a exsikát podle toho co píše možná nemá, jak si k tomu má čuchnout?
Re: Re: Re: Copak je to za hřib?, 17.08.2013 23:19, pája
trefná poznámka 
Re: Re: Copak je to za hřib?, 17.08.2013 23:18, pája
No. Sežral sem ho
Díky Forre
Re: Re: Re: Copak je to za hřib?, 18.08.2013 21:05, Forrest Run(m)
Další nepřímej důkaz pro to, že jsem měl recht, 
ale příště takhle se zdravím, nebo aspoň s nepotřísněným čokowokem nehazarduj!;o)
Re: Re: Re: Re: Copak je to za hřib?, 19.08.2013 12:11, Yohaness(m)
Neřekl bych, že je to hřib plavý. Nacházel jsem ve středozemí podobné hřiby a byli mi určeny Michalem Mikšíkem a Jardou Malým jako kozák korsický (Leccinellum corsicum).
Je jedlý a velmi chutný.
vlhkomilka v úplném suchu, 03.08.2013 21:08, Patrik(m)
na dně polovyschlého potoka a na jeho břehu, kde je ještě vlhko jsem našel tyto 3 mm plodničky ascomycety, rostly na nějakém klacíku nebo navlhlém starém stéblu trávy. bylo jich tam poměrně hodně, vím že je téměř nemožné určit drobnou ascomycetu podle fotky, ale šlo by tu alespoň napsat několik možností? pak už bych si poradil


Re: vlhkomilka v úplném suchu, 03.08.2013 21:08, Patrik(m)
Re: Re: vlhkomilka v úplném suchu, 03.08.2013 21:10, Patrik(m)
přidám ještě jednu fotku, hlívy? nevím které - rostla v bučině na svahu, dobře prohřáté a vyschlé
Re: Re: vlhkomilka v úplném suchu, 14.08.2013 14:50, Hanýžka(m)
Koukni na vodničku potoční.
Re: vlhkomilka v úplném suchu, 05.08.2013 22:39, kápo(m)
Jsou tam i jasany?
Re: Re: vlhkomilka v úplném suchu, 05.08.2013 22:40, kápo(m)
otázka na jasany byla k té malé bílé, tohle mi připadá na oschlou čechratku černohuňatou. .
Re: Re: Re: vlhkomilka v úplném suchu, 06.08.2013 11:46, Patrik(m)
duby, buky a habry, jasan u nás v lese najdeš jen výjimečně
Re: Re: Re: Re: vlhkomilka v úplném suchu, 06.08.2013 11:49, Patrik(m)
čechratka černohuňatá. . . je tohle ona?
Re: Re: Re: Re: Re: vlhkomilka v úplném suchu, 06.08.2013 15:59, Joska(m)
Re: Re: Re: Re: Re: Re: vlhkomilka v úplném suchu, 07.08.2013 12:17, Patrik(m)
a co ta první, neví někdo?
Troufne si nekdo urcit tohoto smrze? Pohori Pindos, Recko., 03.08.2013 16:51, pája
Re: Troufne si nekdo urcit tohoto smrze? Pohori Pindos, Recko., 03.08.2013 18:13, Forrest Run(m)
To je aktuální foto?!?
Pravděpodobně se jedná o Smrže vysokého(Morchella elata)
Re: Re: Troufne si nekdo urcit tohoto smrze? Pohori Pindos, Recko., 03.08.2013 18:55, pája
zhruba 15. květen, děkuju
tropická vlhkomilka, 30.07.2013 21:10, Patrik(m)
tuto houbu jsem naleznul v bosně a hercegovině v NP Kravica, přímo pod mohutnými vodopády na kousku vlhkého, trouchnivého pařezu. byla křehká, lezhce lámavá, hodně navlhlá. lupeny měla široko od sebe, bílé. měla, co si pamatuju příjemnou chut - jako od jedlé houby. neví někdo co by to mohlo být, chtěl jsem si nejdříve vzít domu exsikát, ale protože jsem byl v národním parku tak raději žádný nemám.
Re: tropická vlhkomilka, 30.07.2013 21:12, Patrik(m)
ještě velikost - přibližně 4 cm dlouhá a 6 cm široká. tak doufám, že si s tím alespoň někdo poradí
Re: Re: tropická vlhkomilka, 30.07.2013 21:25, Patrik(m)
chyba v textu - nebyla to chuť ale příjemná vůně, ochutnávat bych neměl odvahu

Re: Re: Re: tropická vlhkomilka, 31.07.2013 05:39, Mahony(m)
Mě to připomíná "náš" houževnatec tygrovaný, uvidíme, jestli se někdo přidá. . . . ?
Re: Re: Re: Re: tropická vlhkomilka, 31.07.2013 13:33, Patrik(m)
jsou i jiné možnosti? tahle je sice pravdpodobná, výskyt druhu totiž zasahuje i do bosny, ale mohlo by to být i něco jiného?
Re: Re: Re: Re: Re: tropická vlhkomilka, 03.08.2013 18:08, Forrest Run(m)
Vůně po anýzu a zubatý ostří? Jinak bych se připojil k Vlaďovi Mahonymu a šel bych do jedlýho a léčivýho Houževnatce tygrovanýho.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: tropická vlhkomilka, 03.08.2013 21:01, Patrik(m)
V TOM PŘÍPADĚ NENÍ JINÁ MOŽNOST, DÍK
Bedlička?, 29.07.2013 06:40, Mahony(m)
Poraďte co je to za bedlu, bedličku, nález i foto kamarád, omluvte kvalitu, vyrostla z baleru, kde je kompost, díky
Re: Bedlička?, 29.07.2013 06:41, Mahony(m)
Re: Re: Bedlička?, 05.08.2013 22:46, kápo(m)
což takhle leucocoprinus lilacinogranulosus. . .
Re: Re: Bedlička?, 06.08.2013 13:47, Mahony(m)
Díka Kápo, také jsem na ni myslel
líha, strmělka? věru nevím..., 19.07.2013 11:02, pája
Pomůže někdo s určením? Houba roste jednotlivě i v trsech, velmi příjemně voní - měl jsem co dělat, abych ji neochutnal. Vláknitá.
Re: líha, strmělka? věru nevím..., 21.07.2013 18:49, Mahony(m)
Já to vidím na penízovku vřetenonohou, donedávna jedlá houba, teď prý jedovatá!
Re: Re: líha, strmělka? věru nevím..., 21.07.2013 19:54, pája
Ahoj - dík! Tak ještě, že jsem ji neochutnal
tropická houba, 12.07.2013 18:29, Patrik(m)
nejdříve bych chtěl určit tento strom, měl velké dlouhé listy na spodní straně více chlupaté, na vrchní nechlupaté. plody měly ve vnitř pecku.
Re: tropická houba, 12.07.2013 18:29, Patrik(m)
Re: Re: tropická houba, 12.07.2013 18:32, Patrik(m)
a teď konečně k houbě - rostla na dřevě tohoto stromu v chorvatsku u pobřeží. měla bílý výtrusný prach, vypadala spíše jakoby už usušená, tvrdá, na svrchní straně chlupatá, na spodní měla rourky.
Re: Re: Re: tropická houba, 12.07.2013 18:33, Patrik(m)
a spodní strana, fakt by mě zajímalo co to je - v létě a ještě k tomu v chorvatsku u pobřeží jsem totiž ještě houby neviděl
Re: Re: Re: Re: tropická houba, 22.07.2013 10:41, kápo(m)
Já bych to viděl na outkovku francouzkou, ale bez záruky
Re: Re: Re: Re: Re: tropická houba, 24.07.2013 11:21, Patrik(m)
TA VĚTŠINOU ROSTE NA JASANECH, MOHLA BY TO BÝT ONA, ALE neshodujou se některé znaky s exsikátem.
muchomůrka rúžovka?, 05.07.2013 14:50, tamca
muchomůrka rúžovka?, 05.07.2013 14:49, tamca
Prosím o určenie, či sa jedná o muchomůrku růžovku. Ďakujem.
Re: muchomůrka rúžovka?, 07.07.2013 21:32, Forrest Run(m)
Je to ona, rýhovanej prstýnek a růžová na klóbrcu a nebo na požercích to jistěj!
Re: Re: muchomůrka rúžovka?, 08.07.2013 17:56, tamca
Ďakujem za potvrdenie.