Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
Re: JE TO POUZE Tip- HŘIB MORAVSKÝ, 25.09.2013 22:13, Joska(m)
Re: Re: JE TO POUZE Tip- HŘIB MORAVSKÝ, 26.09.2013 22:33, MACEK
Joska omluva za gramatiku, ale já už tak trochu spal. Žádost, ALESPOŇ NÁZNAK, CO JE TO ZA HOUBU. . .
Re: JE TO POUZE TYB- HŘIB MORAVSKÝ, 26.09.2013 22:54, Tom
Já bych tedy tipoval spíš hřib (klouzek) strakoš. . .
Re: Re: JE TO POUZE TYB- HŘIB MORAVSKÝ, 27.09.2013 11:57, Yohaness(m)
I já bych byl pro strakoše. H. moravský by asi nerostl v jehličnatém lese. . .
na zahradě ..., 23.09.2013 18:15, Zdenka666
Ještě jedna houba z mojí zahrádky
. . . Poradíte mi, co to je?
Re: na zahradě ..., 23.09.2013 19:31, Patrik(m)
to je náhoda, dneska jsem fotil stejné. . . taky nevím co to je . . . možná nějaká bedla, ale nechám to na naších odbornících. . .
Re: na zahradě ..., 25.09.2013 07:10, pája
tipuju bedla zardělá
houby na zahradě, 23.09.2013 18:13, Zdenka666
poradí mi někde, jaké mi to rostou houby na zahradě
Re: houby na zahradě, 23.09.2013 19:30, Patrik(m)
hnojník. . . na zahradě mám podobné, hnojníky třpitivé. . . možná to jsou i tyhle, porovnej na google 
nebo mrkni na můj web , nedávno jsem je tam dával. . . 

Re: Re: houby na zahradě, 23.09.2013 20:05, Joska(m)
A máš tam hnojníky třpitivé nebo třpytivé? 
Re: Re: houby na zahradě, 23.09.2013 20:26, Zdenka666
tak to byl také můj typ - podle knížky. . . . . . 
ale stejně bych to chtěla od někoho 100 % . U nás bohužel není žádná poradna . . . :-(
Re: Re: Re: houby na zahradě, 23.09.2013 20:27, Zdenka666
i - Y je přeci jedno . . . . . . nepíšeme tu slohovku, né ? 
Re: Re: Re: Re: houby na zahradě, 24.09.2013 10:57, Joska(m)
Fakt? Takže když budu vařit polívku, tak ji buď osolím, nebo ocukruju?
Když chci psát, měl bych snad dodržovat to, co k tomu psaní patří. Ono mít na jedné stránce na webu tři hrubky typu "chiba", to už je fakt dost síla. 
Re: Re: Re: Re: Re: houby na zahradě, 24.09.2013 16:08, Patrik(m)
to já a pravopis jde bohužel jen stěží dohromady. . . . . . proto, když někde něco píšu, tak si to nejdříve předepíšu ve worldu, kde mě to ny chYby upozorní. . . 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: houby na zahradě, 24.09.2013 20:04, Joska(m)
Nebudeme to radši rozpitvávat. Máš vzkaz na svém blogu.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: houby na zahradě, 25.09.2013 19:30, Patrik(m)
Tak jo dík. . . . a pro příště budu muset být hodně opatrný. . . nerad, abych musel všechno opravovat na mém webu
, přece jen je to i má vyzitka a kdo tam příjde. co si pak pomyslí???
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: houby na zahradě, 25.09.2013 20:06, basset(m)
. . . vizitka to možná ani nebude . . .
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: houby na zahradě, 25.09.2013 21:33, Joska(m)
Víš, mlčochu, v diskuzi se dá opravit text, tak Ti tam občas to i/y srovnám, aby to tak neřvalo. Tady to bohužel nejde. Tak pokud nekecáš, používej ten Word, pak bys nikdy nenapsal "vyzitka". A na tom Tvém webu? Nemáš někoho, kdo by Ti to zkontroloval? Třeba rodiče, nebo kámoši?
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: houby na zahradě, 26.09.2013 19:02, Patrik(m)
však já si to kontroluju sám a nebudu /ani nechcu/ s tím nikoho otravovat. . . . 
Dotaz, 23.09.2013 10:25, Pepa
Dobrý den,
co je tohle za houbu?
Děkuji.
Re: Dotaz, 23.09.2013 14:52, Joska(m)
V 8:20 v diskuzi odpověděl Zdeno. Jemu bych být Tebou docela věřil. 
...dotaz..., 22.09.2013 21:44, vlk(m)
. . . roste vedle betonů na parkovišti. . . nejblíž smrky a bříze. . . znáte mě, nevoněl jsem. . .netrhal jsem. . . nechutnal jsem. . . půjde to. . . ???. . .
Re: ...dotaz..., 26.09.2013 23:20, Tom
Chtělo by to ještě nějaké foto zespodu. . .
dotas, 22.09.2013 16:07, LUDA
Může mi někdo prosím zdělit co je to za houbu?
Re: dotas, 22.09.2013 19:12, Forrest Run(m)
Čechratka černohuňatá, varieta "Opera v Sydney"
, o jejíž jedlosti se vedou spory, né moc chutná, nakyslá a často i nahořklá!
je to lakovka ametystová?, 22.09.2013 10:35, pája
Pod mladými duby a smrky : houba výrazné a příjemné vůně, můj tip je lakovka. Je to ona? A pokud ano, je možnost záměny nebo můžu v klidu sbírat?
Re: je to lakovka ametystová?, 22.09.2013 12:54, Patrik(m)
ano. . je. . . nezaměnitelná. . .
Re: Re: je to lakovka ametystová?, 22.09.2013 20:56, basset(m)
Trochu bych to poopravil - při troše nepozornosti se snad dá zaměnit pouze s helmovkou ředkvičkovou, která je jedovatá
Re: Re: Re: je to lakovka ametystová?, 24.09.2013 18:29, Patrik(m)
já jí ještě nezaměnil. . . . když se plodnice sebere a nechá trochu oschnout tak změní barvu klobouku do šeda, na rozdíl od helmovky nemá rýhovaný klobouk, ale někdo jí stejně může zaměnit
Re: Re: Re: Re: je to lakovka ametystová?, 25.09.2013 07:09, pája
díky všem za rady
dotaz, 21.09.2013 17:28, komik
dobrý den, poradí někdo co je to za houbu. Rostla na jabloni asi 1, 5 m nad zemí a zda je jedlá, myslím si že to je kuřátečko hřebenité, mám pravdu?
Omlouvám se ale 2x jsem dal špatnou fotku, takže snad to teď vyjde.
Re: dotaz, 21.09.2013 22:53, Zdeno(m)
Korálovec bukový, jedlý, vzácnější
dotaz, 21.09.2013 17:24, komik
dobrý den, poradí někdo co je to za houbu. Rostla na jabloni asi 1, 5 m nad zemí a zda je jedlá, myslím si že to je kuřátečko hřebenité, mám pravdu?