Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
hrib borovy?, 06.06.2013 20:33, pája
Ahoj, da se to tipnout podle fotky?
Re: hrib borovy?, 06.06.2013 22:01, fáfa(m)
. . je to tak. . a pěknej.
zvrchu vypadal jako hřib..., 06.06.2013 19:13, Patrik(m)
. . . ale když jsem ho obrátil, tak my bylo jasné že má lupeny. rostl v bučinách, na dřevě, fakt by mě zajímalo zo to je.
Re: zvrchu vypadal jako hřib..., 06.06.2013 19:17, Patrik(m)
Re: zvrchu vypadal jako hřib..., 06.06.2013 22:09, kápo(m)
Zkoumám to, zkoumám, ale nejsem schopen nějakého určitého verdiktu, tohle by chtělo exsikát a pořádnou determinaci, takhle z fotky nevím.
Re: Re: zvrchu vypadal jako hřib..., 06.06.2013 22:10, kápo(m)
To je k té vrchní
Re: Re: Re: zvrchu vypadal jako hřib..., 07.06.2013 21:24, Patrik(m)
to nevím jestli vůbec ještě najdu a nejblíže bych ho mohl dát tak leda do ostravské mykologické poradny.
Re: Re: Re: Re: zvrchu vypadal jako hřib..., 29.10.2017 10:49, houbomaniak
možná špička obecná
Pečárka velkovýtrusá ?, 05.06.2013 22:37, Joska(m)
Nalezeno v čisté dubině v řídce rostoucí trávě. Netroufal bych si takto určit, ale jak zapomínám, tentokrát jsem přivoněl. Pach moči byl evidentní.
Re: Re: Pečárka velkovýtrusá ?, 07.06.2013 21:26, Patrik(m)
jo, to bude on - agaricus macroglosus
ucho, 05.06.2013 21:30, marfi
dobrý den. chci se zeptat. je tady tato houba jidášovo ucho? díky
Re: Re: Re: ucho, 07.06.2013 21:04, Patrik(m)
a tady je zase moje auricularia auriculum judae
Re: Re: Re: Re: ucho, 07.06.2013 21:27, Patrik(m)
jide z něčím zaměnit?
už začínají růst ve velkém, 26.05.2013 19:22, Patrik(m)
dnes jsem vyfotil asi 20 druhů hub, ale nejvíce by mě zajímalo co je tato houba zač. vypadá jako nějaká menší bedla, ale nevím. dužnina chutnata nasládle.
Re: už začínají růst ve velkém, 26.05.2013 19:24, Patrik(m)
rostla u kraji cesty v suché trávě na palouku.
Re: Re: už začínají růst ve velkém, 26.05.2013 20:55, kápo(m)
Z tohoto vyobrazení nejsem moc chytrej, chybí mi tam báze nožky a trošku detailnější pohled na povrch klobouku i třeně(nohy). Mohla by to být některá štítovka-nebylo v té zemi schnilé dřevo?
Re: Re: Re: už začínají růst ve velkém, 27.05.2013 19:19, Patrik(m)
ne nebylo, plodnice rostla přímo ze země a na tom místě nepamatuju že by byly kdy nějaké stromy či keře. baze nohy byla podobná jako u některých bedel a třeň byla s příčně dolů směřujících vláken - doufám, že to nějak pomůže, víc už jsi o ní nepamatuju
Re: Re: Re: Re: už začínají růst ve velkém, 27.05.2013 20:43, kápo(m)
Pokud to mělo bázi podobnou bedlám, tak to bude s největší pravděpodobností některá Tmavobělka.
Re: Re: Re: Re: Re: už začínají růst ve velkém, 05.06.2013 20:47, Teri
Nemělo to náhodou pochvu? Podle mě je to kukmák okázalý.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: už začínají růst ve velkém, 06.06.2013 22:16, kápo(m)
No to je taky dost možný, problém je, že tohohle kukmáka většinou vyndá člověk ze země bez pochvy, takže, když neví, že je to on, ani kolikrát nepostřehne, že tam byla. Vím o tom své, když jsem se z ohromné skupiny plodnic na poli snažil vytrhnout aspoň jednu na které bych pochvu mohl nafotit
ze studený soboty, 26.05.2013 12:55, tapik
ahoj kamarádi , kdo ví o co se jedná, ne kmenu jehličnanu
Re: ze studený soboty, 26.05.2013 12:56, tapik
pardon, zapomněl jsem na obrázek
Re: Re: ze studený soboty, 26.05.2013 19:17, Patrik(m)
asi nějaký kornatec
Re: Re: Re: ze studený soboty, 05.06.2013 20:47, Teri
Nějaká hlenka.
a další hnojník...., 25.05.2013 17:32, Patrik(m)
tenhle jsem našel v dubovobukovém, dobře vysluněném(ale jen za hezkého počasí) lese
příživník na zahradě nebo výtaný host?, 25.05.2013 17:29, Patrik(m)
poradíte někdo co je to je za hnojník a jestli je v zahradě k něčemu dobrý? roste v trávníku.
Re: příživník na zahradě nebo výtaný host?, 05.06.2013 20:52, Teri
Hnojník třpytivý, nebo třeba domácí. Je užitečný, protože pomáhá rozkládat např. dřevní zbytky, detrit a další organické zbytky a část získaných živin pak vrací zpět do půdy.
co je to, 20.05.2013 20:11, Patrik(m)
hnojník v květnu v bukovodubovém lese.
Re: co je to, 23.05.2013 09:28, Forrest Run(m)
Hnojník, pravděpodobně H. třpytivý.
co je to, 20.05.2013 20:10, Patrik(m)
30. 10. na mechem porostlém pařezu