O houbách

Určovna - poradna

Vložit nový dotaz


Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna

hrib borovy?, 06.06.2013 20:33, pája

Ahoj, da se to tipnout podle fotky?

Re: hrib borovy?, 06.06.2013 22:00, kápo(m)

bez námitky

Re: hrib borovy?, 06.06.2013 22:01, fáfa(m)

. . je to tak. . a pěknej.

Re: Re: hrib borovy?, 06.06.2013 22:21, pája

hura!!! a dekuju

zvrchu vypadal jako hřib..., 06.06.2013 19:13, Patrik(m)

. . . ale když jsem ho obrátil, tak my bylo jasné že má lupeny. rostl v bučinách, na dřevě, fakt by mě zajímalo zo to je.

Re: zvrchu vypadal jako hřib..., 06.06.2013 19:17, Patrik(m)

a ještě přidám jednu z louky

Re: zvrchu vypadal jako hřib..., 06.06.2013 22:09, kápo(m)

Zkoumám to, zkoumám, ale nejsem schopen nějakého určitého verdiktu, tohle by chtělo exsikát a pořádnou determinaci, takhle z fotky nevím.

Re: Re: zvrchu vypadal jako hřib..., 06.06.2013 22:10, kápo(m)

To je k té vrchní

Re: Re: Re: zvrchu vypadal jako hřib..., 07.06.2013 21:24, Patrik(m)

to nevím jestli vůbec ještě najdu a nejblíže bych ho mohl dát tak leda do ostravské mykologické poradny.

Re: Re: Re: Re: zvrchu vypadal jako hřib..., 29.10.2017 10:49, houbomaniak

možná špička obecná

Pečárka velkovýtrusá ?, 05.06.2013 22:37, Joska(m)

Nalezeno v čisté dubině v řídce rostoucí trávě. Netroufal bych si takto určit, ale jak zapomínám, tentokrát jsem přivoněl. Pach moči byl evidentní.

Re: Pečárka velkovýtrusá ?, 05.06.2013 22:38, Joska(m)

Re: Re: Pečárka velkovýtrusá ?, 07.06.2013 21:26, Patrik(m)

jo, to bude on - agaricus macroglosus

ucho, 05.06.2013 21:30, marfi

dobrý den. chci se zeptat. je tady tato houba jidášovo ucho? díky

Re: ucho, 05.06.2013 22:19, Joska(m)

Ano, určitě je.

Re: Re: ucho, 06.06.2013 18:59, Patrik(m)

na 100 % ano

Re: Re: Re: ucho, 07.06.2013 21:04, Patrik(m)

a tady je zase moje auricularia auriculum judae

Re: Re: Re: Re: ucho, 07.06.2013 21:27, Patrik(m)

jide z něčím zaměnit?

Re: Re: Re: Re: ucho, 10.06.2013 22:16, marfi

Pěkná

už začínají růst ve velkém, 26.05.2013 19:22, Patrik(m)

dnes jsem vyfotil asi 20 druhů hub, ale nejvíce by mě zajímalo co je tato houba zač. vypadá jako nějaká menší bedla, ale nevím. dužnina chutnata nasládle.

Re: už začínají růst ve velkém, 26.05.2013 19:24, Patrik(m)

rostla u kraji cesty v suché trávě na palouku.

Re: Re: už začínají růst ve velkém, 26.05.2013 20:55, kápo(m)

Z tohoto vyobrazení nejsem moc chytrej, chybí mi tam báze nožky a trošku detailnější pohled na povrch klobouku i třeně(nohy). Mohla by to být některá štítovka-nebylo v té zemi schnilé dřevo?

Re: Re: Re: už začínají růst ve velkém, 27.05.2013 19:19, Patrik(m)

ne nebylo, plodnice rostla přímo ze země a na tom místě nepamatuju že by byly kdy nějaké stromy či keře. baze nohy byla podobná jako u některých bedel a třeň byla s příčně dolů směřujících vláken - doufám, že to nějak pomůže, víc už jsi o ní nepamatuju

Re: Re: Re: Re: už začínají růst ve velkém, 27.05.2013 20:43, kápo(m)

Pokud to mělo bázi podobnou bedlám, tak to bude s největší pravděpodobností některá Tmavobělka.

Re: Re: Re: Re: Re: už začínají růst ve velkém, 05.06.2013 20:47, Teri

Nemělo to náhodou pochvu? Podle mě je to kukmák okázalý.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: už začínají růst ve velkém, 06.06.2013 22:16, kápo(m)

No to je taky dost možný, problém je, že tohohle kukmáka většinou vyndá člověk ze země bez pochvy, takže, když neví, že je to on, ani kolikrát nepostřehne, že tam byla. Vím o tom své, když jsem se z ohromné skupiny plodnic na poli snažil vytrhnout aspoň jednu na které bych pochvu mohl nafotit

ze studený soboty, 26.05.2013 12:55, tapik

ahoj kamarádi , kdo ví o co se jedná, ne kmenu jehličnanu

Re: ze studený soboty, 26.05.2013 12:56, tapik

pardon, zapomněl jsem na obrázek

Re: Re: ze studený soboty, 26.05.2013 19:17, Patrik(m)

asi nějaký kornatec

Re: Re: Re: ze studený soboty, 05.06.2013 20:47, Teri

Nějaká hlenka.

a další hnojník...., 25.05.2013 17:32, Patrik(m)

tenhle jsem našel v dubovobukovém, dobře vysluněném(ale jen za hezkého počasí) lese

příživník na zahradě nebo výtaný host?, 25.05.2013 17:29, Patrik(m)

poradíte někdo co je to je za hnojník a jestli je v zahradě k něčemu dobrý? roste v trávníku.

Re: příživník na zahradě nebo výtaný host?, 05.06.2013 20:52, Teri

Hnojník třpytivý, nebo třeba domácí. Je užitečný, protože pomáhá rozkládat např. dřevní zbytky, detrit a další organické zbytky a část získaných živin pak vrací zpět do půdy.

co je to, 20.05.2013 20:11, Patrik(m)

hnojník v květnu v bukovodubovém lese.

Re: co je to, 23.05.2013 09:28, Forrest Run(m)

Hnojník, pravděpodobně H. třpytivý.

co je to, 20.05.2013 20:10, Patrik(m)

30. 10. na mechem porostlém pařezu


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30