O houbách

Určovna - poradna

Vložit nový dotaz


Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna

dotaz, 21.09.2013 17:20, komik

dobrý den, poradí někdo co to je za houbu a zda je jedlá?

Nevím, 20.09.2013 20:57, All

Prosím co to je za houbu ?

Re: Nevím, 21.09.2013 09:13, kaprus

vlevo asi kovar. vpravo nevim

houba v květináči..., 19.09.2013 19:18, Patrik(m)

v diskusi mě nikdo neodpověděl tak to dám sem. . . v květináči, pod ficus benjamina, drobná, má prsten, původně byla nafialovělá, na fotce to ale už není tak patrné. . . mladé pl. jsou fialové. . . foto nic moc přece jen se to v květináči nefotí snadno. . .

Re: houba v květináči..., 19.09.2013 19:18, Patrik(m)

zespodu. . .

Re: houba v květináči..., 19.09.2013 19:20, Patrik(m)

a ještě ten mladej. . . je to oříznuté, přece jen foták od 5 cm, možná jsem to vzal trochu moc. . . neporadí někdo. . . fakt by mě zajímalo co to je. . .

Re: Re: houba v květináči..., 26.09.2013 23:15, Tom

Mohl by to být Leucocoprinus ianthinus, česky bedla fialově zrnitá (bělohnojník f. z. )

co je to za houbu, 19.09.2013 17:29, petr

na jazyku neštípe a voni jak prava houba

co je to za houbu, 18.09.2013 23:25, cituska

Re: co je to za houbu, 20.09.2013 19:50, basset(m)

vlevo je rosolovka listová
vpravo zřejmě pevník chlupatý
Mimo jiné musím pochválit - pěkné foto

prosím o potvrzení určení, 17.09.2013 11:35, jena

Našel jsem ho v Krušných horách 800m n. m. v bukosmrkovém vysokém lese

Re: prosím o potvrzení určení, 18.09.2013 07:43, kápo(m)

Z téhle fotky to neni na sto procent průkazné, ale viděl bych to na světlejšího kováře, nebo jeho odbarvenou formu.

Re: Re: prosím o potvrzení určení, 18.09.2013 11:02, jena

Já jsem si to určil jako formu discolor, fotil jsem ho telefonem, tak barvy vyšly trochu jinak. Klobouk byl krásně sametový olivově žlututohnědý, trubky žlutoranžové a na třeni fialové šupinky. Děkuji za určení.

dvě houbičky k určení..., 16.09.2013 19:34, Patrik(m)

co je to za pečárku?? dužnina byla ve vnitř celá masově červenohnědá, rostla na nivní lokalitě v lese, stromy buk, dub, habr. . .

Re: dvě houbičky k určení..., 16.09.2013 19:34, Patrik(m)

detail. . .

Re: Re: dvě houbičky k určení..., 16.09.2013 19:36, Patrik(m)

ještě ta druhá. . . lípy, habry, možná i buky. . . z tou si nevím rady

Re: Re: Re: dvě houbičky k určení..., 16.09.2013 19:36, Patrik(m)

ještě ze spoda. . .

Re: Re: Re: Re: dvě houbičky k určení..., 16.09.2013 19:49, Forrest Run(m)

Helmovka ředkvičková nebo H. narůžovělá

Re: Re: Re: Re: Re: dvě houbičky k určení..., 17.09.2013 14:25, Hanýžka(m)

Spíš vláknice zemní var. fialová - koukni na zvětšenou fotku klobouku, že je vláknitá. Jinak gratuluju k přeurčení nachového na damyku, jsi sledován a chválen.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: dvě houbičky k určení..., 17.09.2013 19:18, Patrik(m)

to bude vláknice. . . podle atlasu. . . co ten agaricus???

Re: Re: dvě houbičky k určení..., 18.09.2013 07:41, kápo(m)

Kdepak, tuhle pečárku jen tak z fotky neurčíme, na to je to příliš komplikovaný rod.

Re: Re: Re: dvě houbičky k určení..., 18.09.2013 19:16, Patrik(m)

aha. . . tak to si budu muset postačit jen s agaricus sp.

Prosím , 16.09.2013 14:30, pampelda

nevíte co je to za houbu ?Našla jsem ji dnes v trávě . Rostlo jich víc při sobě .

Re: Prosím , 16.09.2013 19:30, Patrik(m)

vidím rourky, to bude kozák. . .

Re: Re: Prosím , 16.09.2013 19:45, Forrest Run(m)

Páťo, co jsem Ti s Johanessem psal o tom určování, zapoměls? Vážně nás tu chceš fšechny nazlobit?
Nejříf studuj altasy a pak určuj, raději ještě s dovětkem, že jsi elév.

Pro Pampeldu: Jedná se o Hřib nachovýtrusý(Porphyrellus porphyrosporus).
Je jedlej, ale někomu oní(po maggi), někomu spíš smrdí. . . po petroleji a podobně, proto radím před konzumací očichat a když bude výslednej dojen pozitivní, až pak přidat do směsi hub, O. K. ?

Re: Re: Re: Prosím , 16.09.2013 20:06, pampelda

Děkuji za odpověď .

...popínavá rostlina..., 16.09.2013 11:28, vlk(m)

. . . po dovezení jednoho domů do druhého dne pukl a jsou v něm tato semena. . .

...popínavá rostlina..., 16.09.2013 11:28, vlk(m)

. . . prosím o určení této rostliny. . . roste na zídce v Kunštátě, kde jesm koštoval burčák a zaujaly mě ty ostnaté , , plody, , . . .

Re: ...popínavá rostlina..., 16.09.2013 15:04, Kájinka(m)

Jedná se o Štětinec laločnatý (Echinocystis lobata), pochází ze Severní Ameriky, používá se do suché vazdy. Velmi vitálnní popínavka, za půl sezóny dokáže porůst kůlnu a zakrýt tak třeba nevzhlednou část zahrady. V celku nenáročná, ale má raději vlhčí stanoviště

Re: Re: ...popínavá rostlina..., 16.09.2013 17:13, vlk(m)

. . . díky Kájinko. . .


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30