O houbách

Určovna - poradna

Vložit nový dotaz


Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna

Čirůvka, nebo něco jiného?, 29.10.2013 08:46, Vysočina

Prosím o určeni této houby. Roste na jehliči, průměr klobouku 25 cm, noha kolem 10 cm. Nalezena 29. 10. . děkuji za určení.

Ještě jedno foto.., 27.10.2013 13:48, Marčelína

Poradí mi někdo co je tohle za houbu?, 27.10.2013 13:43, Marčelína

Dobrý den, prosím o určení této houby. . Našli jsme ji dnes ve smíšeném lese v zemi. Je to nějaký druh kořenovce??

Re: Poradí mi někdo co je tohle za houbu?, 12.11.2013 11:15, Zdeno(m)

To bude březovník obecný, rostoucí na bříze. Předpokládám, že v té zemi nějaké dřevo bylo. . .

Čirůvka zemní ano nebo ne?, 23.10.2013 22:57, Joska(m)

Skoro mi to potvrdil Zdeno v diskuzi, ale. . .

Re: Čirůvka zemní ano nebo ne?, 23.10.2013 22:58, Joska(m)

Re: Čirůvka zemní ano nebo ne?, 23.10.2013 22:59, Joska(m)

Re: Re: Čirůvka zemní ano nebo ne?, 27.10.2013 17:13, basset(m)

Josko, já si myslím, že to jsou všechno (tento a dva nahoře) čirůvka zemní. Sbírám je už cca 50 let a tak si myslí, že bych to mohl vědět Naučil mě je sbírat otec. Ten spodní snímek může být cokoli, možná i čirůvka zemní

Re: Re: Re: Čirůvka zemní ano nebo ne?, 27.10.2013 17:19, basset(m)

I když to listí mě trochu mate. Nacházím je zásadně pod borovicemi, jedno pod kterými - lesní nebo černou.

Re: Re: Re: Re: Čirůvka zemní ano nebo ne?, 27.10.2013 19:54, Joska(m)

Jo, díky! Druhá a třetí fotka jsou jedna a tatáž houba. Jinak jich tam rostly celé trsy a bylo to na skoro neznatelné lesní cestě mezi listnáči a borovicemi.

Re: Re: Re: Re: Re: Čirůvka zemní ano nebo ne?, 12.11.2013 22:07, Zdeno(m)

Čiruvka zemní a jí příbuzné rostou, když se daří, v libovolném biotypu i substrátu. . .

Re: Čirůvka zemní ano nebo ne?, 23.10.2013 23:00, Joska(m)

2 druhy na fotce , 21.10.2013 23:30, Zdenek

1. ?? Kuřátečka ??

2. Jedná se u druhé houby (napravo) o stejný druh, jaký byl na předchozí fotce 21. 10. 2013 ve 23:22 (houba s šedým kloboukem) ?

Prosím experty o přesnější identifikaci. Děkuji.

Re: 2 druhy na fotce , 21.10.2013 23:33, Zdenek

Ještě pohled na spodní stranu klobouku - na lupeny

Re: Re: 2 druhy na fotce , 29.10.2013 14:52, Patrik(m)

první krásnorůžek lepkavý, druhý je hlíva

Re: Re: Re: 2 druhy na fotce , 12.11.2013 11:16, Zdeno(m)

Ta hlíva je dubová. . .

Klobouk šedý. Je to jedlá holubinka? , 21.10.2013 23:22, Zdenek

Prosím experty o přesnější identifikaci. Děkuji.

Re: Klobouk šedý. Je to jedlá holubinka? , 22.10.2013 10:50, Joska(m)

Řekl bych, že ji sbírám jako Strmělku mlženku. . .

Re: Re: Klobouk šedý. Je to jedlá holubinka? , 31.10.2013 22:33, Zdenek

Díky

Klobouk hnědozelený. Je to jedlá holubinka? , 21.10.2013 23:21, Zdenek

Prosím experty o přesnější identifikaci. Děkuji.

Re: Klobouk hnědozelený. Je to jedlá holubinka? , 24.10.2013 00:30, basset(m)

holubinka

Re: Re: Klobouk hnědozelený. Je to jedlá holubinka? , 31.10.2013 22:34, Zdenek

Díky

přidávám ještě jednu fotku, 21.10.2013 21:03, hosta

Re: přidávám ještě jednu fotku, 22.10.2013 19:23, hosta

že by to byla vláknice?

Re: Re: přidávám ještě jednu fotku, 23.10.2013 18:39, Patrik(m)

připadá mi to jako špička trávní neboli obecná, poněkud starší. . .

Re: Re: Re: přidávám ještě jednu fotku, 24.10.2013 00:01, basset(m)

špička ani mladá ani stará to určitě není

Re: Re: Re: Re: přidávám ještě jednu fotku, 24.10.2013 18:32, Patrik(m)

tak promiň, jenom mi ji připomělo podle toho klobouku do zvonce. . .

Re: Re: Re: Re: Re: přidávám ještě jednu fotku, 25.10.2013 21:01, basset(m)

Hlavně neodpovídá ten pohled zespodu

roste to na zahradě, 21.10.2013 21:02, hosta

pomůžete mi někdo určit, co to je?

Strmělka? Hlíva?, 14.10.2013 18:51, Palibnov

Dobrý den,
prosím o identifikaci možné večeře. Houby rostou ve velkém množství na a okolo starého balíku slámy na kraji listnatého lesa. Oproti fotu je houba o něco světlejší, spíše šedo-béžová s tmavším prostředkem stejné barvy.
Děkuji

Pavel Novotný

Re: Strmělka? Hlíva?, 14.10.2013 20:57, Joska(m)

Sorry, zkusil jsem trochu upravit barvu. Myslel jsi něco takového? Strmělka mlženka? Počkej radši, jestli Ti zkusí poradit ještě někdo. . .

Re: Re: Strmělka? Hlíva?, 14.10.2013 22:00, Joska(m)

A mrkni do Diskuse, 13. 10. ve 20:47 tam vložil fotky mlženek P. T.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30