O houbách

Určovna - poradna

Vložit nový dotaz


Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna

Ještě jeden dotázek - copak je to za křemenáče? Rostl v jehličnatém lese (borovice, smrky)., 03.07.2013 21:46, pája

Re: Ještě jeden dotázek - copak je to za křemenáče? Rostl v jehličnatém lese (borovice, smrk, 03.07.2013 21:47, pája

smrkový?

Re: Ještě jeden dotázek - copak je to za křemenáče? Rostl v jehličnatém lese (borovice, smrk, 04.07.2013 09:45, Forrest Run(m)

Šel bych do K. smrkového, kdyby měl delší přesahy kůžičky klóbrcu, tak do K. borového. . . nicméně tady ty kraje mohli okousat slimošinebo vévéverky!;-)

Re: Ještě jeden dotázek - copak je to za křemenáče? Rostl v jehličnatém lese (borovice, smrk, 04.07.2013 14:25, admin(m)

Jsi na Šumavě, že?

Ahoj, našel sem kříšť nebo sem vedle? , 03.07.2013 21:43, pája

Re: Ahoj, našel sem kříšť nebo sem vedle? , 03.07.2013 22:02, kápo(m)

Ahoj, křemílek se tváří smrkově a kříšť jak vyšitej

Re: Re: Ahoj, našel sem kříšť nebo sem vedle? , 04.07.2013 07:50, pája

Díky kápo

Re: Ahoj, našel sem kříšť nebo sem vedle? , 04.07.2013 09:46, Forrest Run(m)

Jo jo, jasnej kříšť, Kápo má recht!

Je to kovář?, 02.07.2013 15:34, jjilek

Podle popisu ano, vyrostl v Jeseníkách, 1100m n. m. Průměr většího klobouku 15 cm.

Re: Je to kovář?, 02.07.2013 15:36, jjilek

Ještě přidávám foto odspodu.

Re: Re: Je to kovář?, 02.07.2013 15:55, jjilek

A tady už je v lepším světle:

Re: Re: Re: Je to kovář?, 02.07.2013 17:49, admin(m)

Ano, je to hřib kovář

Re: Re: Re: Re: Je to kovář?, 13.07.2013 21:29, jjilek

Děkuji, byl k večeři. Jinak tady v Jeseníkách skoro nic neroste, je sucho.

zajímavá dřevokazka, 26.06.2013 14:59, Patrik(m)

tuhle houbu jsem našel na jednom vzrostlém stromě byl to buk, dub nebo habr - houba byla pevná tvrdá jako troudnatec, rostla na bázi stromu v rozšklebině, povrch byl hladký, spodek žlutý, vrch jakoby mramorovaný, vypadala tvarově jako nějaký rypec.

Re: zajímavá dřevokazka, 26.06.2013 15:00, Patrik(m)

a ještě přidám spodní stranu.

Re: Re: zajímavá dřevokazka, 26.06.2013 22:51, kápo(m)

Bude to něco z okruhu ohňovce statného, dovolil bych si tipovat, že se jedná o jeho bratra, který roste na habrech, jen si teď zaboha nemůžu vzpomenout na přesné jméno

Re: Re: Re: zajímavá dřevokazka, 03.07.2013 09:06, Hanýžka(m)

Na habrech vtipně roste nejvíc ohňovec olšový - Phellinus alni. Jestli je toto on, tím si nejsem úplně jistá, třeba jo.

další na určení..., 22.06.2013 20:30, Patrik(m)

z jehličnanů ze začátku června, měla trochu slizký klobouk, lupenatá, vic nevím.

Re: další na určení..., 23.06.2013 21:38, kápo(m)

čechratka podvinutá. .

dotaz, 22.06.2013 14:17, páža

foto celé houby

dotaz , 22.06.2013 14:16, páža

prosím o určení této houby, myslím si že je to mochomůrka šišková

Re: dotaz , 22.06.2013 17:47, Patrik(m)

tak zaprvé se jmenuje šiškovitá a určitě to je ona, krásný nález , na které lokalitě jste ji našel?

destice chřapáčová???, 21.06.2013 16:05, Patrik(m)

foceno 23. 4. , u potoku, ve společnosti několika málo stromů - asi buků či dubů, jinak rostla v trávě, která byla ještě suchá.

Re: destice chřapáčová???, 22.06.2013 12:42, Forrest Run(m)

Na Destici chřapáčovou je dost pozdě a navíc, ta by rostla jen na smrkovým dřevu, i když letošní sezóna je už tak na hlavu postavená, že bych se nedivil. . . . je-li to aktuální foto, tak by to mohla bejt vzácná teplomilná Discina parma. . . . Destice drobná. . . . ale bez mikroskopu se tohle určuje těžko. . . když budeš mít možnost, 2-3 kousky usuš a já Ti pak nadiktuju, na jakou adresu to pošleš k nějakýmu AscoMycétoManiakovi;-), aby Ti to korektně určil, O. K. ?

Re: Re: destice chřapáčová???, 22.06.2013 12:46, Forrest Run(m)

Její synonymní název je taky Destice okrouhlá, tak si když tak vygůgluj obrázky, ať máš aspoň hrubý srovnání!

Re: Re: Re: destice chřapáčová???, 22.06.2013 20:24, Patrik(m)

exsikáty už zajistit nejdou/ nenašel jsem ji/, ale podle ekologie výskytu a toho co si o focené houbě pamatuju bych se asi přikláněl spíš k té destici drobné, ale jenom nevím, kde by se na ostravsku vzala.

Re: Re: Re: Re: destice chřapáčová???, 23.06.2013 13:03, Forrest Run(m)

Jukni na Damyko, myslím, že právě z Ostrafska ho tam někdo dával, tuším, že "MAT60"

co to je, 21.06.2013 07:49, ferdik

co je to?, 21.06.2013 07:47, ferdik

prosím nevíte co to je bylo toho hojně na stromech děkuji.

Re: co je to?, 21.06.2013 15:58, Patrik(m)

nevidím fotku


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30