Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
Ještě jeden dotázek - copak je to za křemenáče? Rostl v jehličnatém lese (borovice, smrky)., 03.07.2013 21:46, pája
Re: Ještě jeden dotázek - copak je to za křemenáče? Rostl v jehličnatém lese (borovice, smrk, 03.07.2013 21:47, pája
smrkový?
Re: Ještě jeden dotázek - copak je to za křemenáče? Rostl v jehličnatém lese (borovice, smrk, 04.07.2013 09:45, Forrest Run(m)
Šel bych do K. smrkového, kdyby měl delší přesahy kůžičky klóbrcu, tak do K. borového. . . nicméně tady ty kraje mohli okousat slimošinebo vévéverky!;-)
Re: Ještě jeden dotázek - copak je to za křemenáče? Rostl v jehličnatém lese (borovice, smrk, 04.07.2013 14:25, admin(m)
Jsi na Šumavě, že? 
Ahoj, našel sem kříšť nebo sem vedle? , 03.07.2013 21:43, pája
Re: Ahoj, našel sem kříšť nebo sem vedle? , 03.07.2013 22:02, kápo(m)
Ahoj, křemílek se tváří smrkově a kříšť jak vyšitej 
Re: Re: Ahoj, našel sem kříšť nebo sem vedle? , 04.07.2013 07:50, pája
Díky kápo
Re: Ahoj, našel sem kříšť nebo sem vedle? , 04.07.2013 09:46, Forrest Run(m)
Jo jo, jasnej kříšť, Kápo má recht!
Je to kovář?, 02.07.2013 15:34, jjilek
Podle popisu ano, vyrostl v Jeseníkách, 1100m n. m. Průměr většího klobouku 15 cm.
Re: Je to kovář?, 02.07.2013 15:36, jjilek
Re: Re: Je to kovář?, 02.07.2013 15:55, jjilek
Re: Re: Re: Je to kovář?, 02.07.2013 17:49, admin(m)
Ano, je to hřib kovář
Re: Re: Re: Re: Je to kovář?, 13.07.2013 21:29, jjilek
Děkuji, byl k večeři. Jinak tady v Jeseníkách skoro nic neroste, je sucho.
zajímavá dřevokazka, 26.06.2013 14:59, Patrik(m)
tuhle houbu jsem našel na jednom vzrostlém stromě byl to buk, dub nebo habr - houba byla pevná tvrdá jako troudnatec, rostla na bázi stromu v rozšklebině, povrch byl hladký, spodek žlutý, vrch jakoby mramorovaný, vypadala tvarově jako nějaký rypec.
Re: zajímavá dřevokazka, 26.06.2013 15:00, Patrik(m)
Re: Re: zajímavá dřevokazka, 26.06.2013 22:51, kápo(m)
Bude to něco z okruhu ohňovce statného, dovolil bych si tipovat, že se jedná o jeho bratra, který roste na habrech
, jen si teď zaboha nemůžu vzpomenout na přesné jméno
Re: Re: Re: zajímavá dřevokazka, 03.07.2013 09:06, Hanýžka(m)
Na habrech vtipně roste nejvíc ohňovec olšový - Phellinus alni. Jestli je toto on, tím si nejsem úplně jistá, třeba jo. 
další na určení..., 22.06.2013 20:30, Patrik(m)
z jehličnanů ze začátku června, měla trochu slizký klobouk, lupenatá, vic nevím.
Re: další na určení..., 23.06.2013 21:38, kápo(m)
čechratka podvinutá. .
dotaz , 22.06.2013 14:16, páža
prosím o určení této houby, myslím si že je to mochomůrka šišková
Re: dotaz , 22.06.2013 17:47, Patrik(m)
tak zaprvé se jmenuje šiškovitá a určitě to je ona, krásný nález , na které lokalitě jste ji našel? 
destice chřapáčová???, 21.06.2013 16:05, Patrik(m)
foceno 23. 4. , u potoku, ve společnosti několika málo stromů - asi buků či dubů, jinak rostla v trávě, která byla ještě suchá.
Re: destice chřapáčová???, 22.06.2013 12:42, Forrest Run(m)
Na Destici chřapáčovou je dost pozdě a navíc, ta by rostla jen na smrkovým dřevu, i když letošní sezóna je už tak na hlavu postavená, že bych se nedivil
. . . . je-li to aktuální foto, tak by to mohla bejt vzácná teplomilná Discina parma. . . . Destice drobná. . . . ale bez mikroskopu se tohle určuje těžko. . . když budeš mít možnost, 2-3 kousky usuš a já Ti pak nadiktuju, na jakou adresu to pošleš k nějakýmu AscoMycétoManiakovi;-), aby Ti to korektně určil, O. K. ?
Re: Re: destice chřapáčová???, 22.06.2013 12:46, Forrest Run(m)
Její synonymní název je taky Destice okrouhlá, tak si když tak vygůgluj obrázky, ať máš aspoň hrubý srovnání!
Re: Re: Re: destice chřapáčová???, 22.06.2013 20:24, Patrik(m)
exsikáty už zajistit nejdou/ nenašel jsem ji/, ale podle ekologie výskytu a toho co si o focené houbě pamatuju bych se asi přikláněl spíš k té destici drobné, ale jenom nevím, kde by se na ostravsku vzala.
Re: Re: Re: Re: destice chřapáčová???, 23.06.2013 13:03, Forrest Run(m)
Jukni na Damyko, myslím, že právě z Ostrafska ho tam někdo dával, tuším, že "MAT60"
co je to?, 21.06.2013 07:47, ferdik
prosím nevíte co to je bylo toho hojně na stromech děkuji.