O houbách

Určovna - poradna

Vložit nový dotaz


Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna

zespodu, 14.09.2014 20:25, vojta

Zdravim vsechny, 14.09.2014 20:24, vojta

moc by me zajimalo, co je tohle za houbu, klouzek nebo evt hrib. . . vim ze kvalita je spatna, fotim mobilem. . .
Diky

Re: Zdravim vsechny, 15.09.2014 07:30, Zdeno(m)

Poslední tři obrázky je klouzek kravský, jedlý, před ním to dožluta hřib strakoš, také jedlý, druh kozáka zkraje se nedá z takových fotek spolehlivě určit, snad bílý. . .

Re: Re: Zdravim vsechny, 15.09.2014 07:32, Zdeno(m)

Teď na to znovu koukám, jsou to všechno klouzcky kravské, blbě poránu vidím, sorry. . .

Re: Re: Zdravim vsechny, 15.09.2014 12:55, basset(m)

Kozák bílý nazelenalý, Leccinum holopus f. aerugineum (Fr. ) Šutara
Jedlý, ale ne moc chutný.

Re: Re: Re: Zdravim vsechny, 15.09.2014 20:42, vojta

Diky za odpovedi, ted jsem se tu docetl, ze je tech klouzku bezne tolik, ze by se tim dal krmit dobytek, od toho nazev kravsky. Jako ze jich tam bylo. Strakosu bylo dost taky. . .

pavučinec?, 14.09.2014 10:07, chorcheee(m)

a vod spodu. . . díky za určení

Re: pavučinec?, 14.09.2014 15:07, Patrik(m)

Vítej zde, neboj, tohle má do jednoduchosti daleko, pavučinců je u nás 400 druhů, velice nesnadno odlišitelných, tenhle patří asi do podrodu Phlegmacium nebo Telamonia

Re: Re: pavučinec?, 14.09.2014 15:59, chorcheee(m)

Díky moc! Doufal jsem, že pavučinci jsou komplikovanější, ale že až takhle, to jsem nedocenil . Tady v atlase máte necelých 400 druhů všech makromycetů (plus nějaká ta hlenka a jiné předpotopnosti) a přitom jen pavučinců je přes 400 ?! Aspoň mám výmluvu, že se houby nikdy pořádně nenaučím .

Re: Re: Re: pavučinec?, 14.09.2014 16:19, Patrik(m)

Teď zjíšťuju, že v portálu AOPK ČR je jich uvedeno z nášeho území 700

Re: Re: Re: Re: pavučinec?, 14.09.2014 16:23, Patrik(m)

Neboj, jak jednou někdo řekl, Čím víc toho vím, pomalu zjíšťuji, že nevím vlastně vůbec nic. . . já se o houby zajímám teprve dva roky a už jich znám a viděl jsem skoro 400 druhů, stačí kouknout zde Ale budu si v budoucnu muset pořídit mikroskop, protože bez toho to sani nepůjde, už mám vyfoceno spousty pavučinců a mám jejich exsikáty, jenomže v pavučincích se nevyzná asi nikdo

Re: Re: Re: Re: Re: pavučinec?, 14.09.2014 16:24, Patrik(m)

Nějak jsem to nezvládl, musím znovu: odkaz

Re: Re: Re: Re: Re: Re: pavučinec?, 14.09.2014 16:24, Patrik(m)

Nevím v čem je problém, ty mezery v odkazu nedělám: http://houbyolbramic. blog.cz/

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pavučinec?, 15.09.2014 12:58, basset(m)

Patriku, ty mezery dělá Admin, resp. rutina pro kontrolu textu - sází automaticky za tečku jednu mezeru

pavučinec?, 14.09.2014 10:06, chorcheee(m)

z boku

pavučinec?, 14.09.2014 10:05, chorcheee(m)

Vážení kolegové, objevil jsem váš hezký server, kde jsem se hned zaregistroval. Zkusím tedy vložit dotaz do určovny a nesmějte se mi, jestli je to moc primitivní .

Prosím o posouzení, 09.09.2014 21:09, dědoušek

Je to Chlorophyllum rachodes nebo Chlorophyllum oliveri, děkuji

Re: Prosím o posouzení, 10.09.2014 16:57, Patrik(m)

Netuším, zda to takhle půjde odlišit, je to opravdu hodně podobný druh, myslím, že nejbezpečnější by bylo určení pod mikroskopem.
Já to proto neřeším a všechny takovéto plodnice považuji za bedly červenající. . .

Re: Prosím o posouzení, 10.09.2014 18:48, dědoušek

Děkuji, přesně tak to řeším já,

ryzec?, 09.09.2014 18:17, reno

Ještě jedna fotka

ryzec?, 09.09.2014 18:16, reno

Je tahle houba jedlá? Žádné mléko, či zabarvení v řezu.

Re: ryzec?, 10.09.2014 16:28, Yohaness(m)

Lepší(hlavně větší) foto by nebyo?

Re: Re: ryzec?, 11.09.2014 19:17, reno

Tak tady je

Re: Re: Re: ryzec?, 12.09.2014 16:49, Yohaness(m)

Sorry, ale to je pořád špatné foto na to aby se z toho dalo něco zjistit. . .

budou řízečky ?, 09.09.2014 13:45, myslivec

Re: budou řízečky ?, 12.09.2014 00:07, Zdeno(m)

Ze sírovce žlutooranžového určitě, ale tenhle už je mimo konzumaci. . .

doplnění foto shora ryzec od sousedky, 08.09.2014 14:15, myslivec

Re: doplnění foto shora ryzec od sousedky, 08.09.2014 21:03, Yohaness(m)

Tak to vypadá opravdu na ryzce smrkového. V klidu konzumuj.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30