Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
Prosim o urceni teto houby,za odpoved moc dekuji..., 02.11.2014 17:48, andy
Re: Prosim o urceni teto houby,za odpoved moc dekuji..., 02.11.2014 18:04, Zdeno(m)
Tohle bude strmělka mlženka. . .
Re: Re: Prosim o urceni teto houby,za odpoved moc dekuji..., 02.11.2014 18:08, andy
Dekuji, roste jich zhruba 40km za Brnem spoustu. . . . .
Re: Můj prvňáček, 31.10.2014 14:59, Pavla
Re: Re: Můj prvňáček, 31.10.2014 16:35, Joska(m)
Dříve anýzovník vonný, nověji trámovka vonná.
Re: Re: Re: Můj prvňáček, 31.10.2014 18:55, Patrik(m)
Už je to trámovka vonná?? Mě se ale víc líbí ten anýzovník, a je to na můj vkus vžitější, nevím čemu to furt přejmenovávají. . .
Byly jich stovky...., 30.10.2014 22:27, gazela(m)
Asi před měsícem vyrostly stovky takových plodnic ve městském parku pod lípami tyto plodnice. Být to na jaře, tipla bych si podtrnku, ale takhle nevím. . . .
Re: Byly jich stovky...., 30.10.2014 22:29, gazela(m)
Re: Re: Byly jich stovky...., 30.10.2014 22:31, gazela(m)
. . . . a ještě detail lupenů. Víc fotek nemám, stačí to? Dík
Re: Re: Re: Byly jich stovky...., 31.10.2014 14:40, Zdeno(m)
Nějaká závojenka?. . .
Re: Re: Re: Re: Byly jich stovky...., 31.10.2014 18:53, Patrik(m)
Řekl bych že závojenka podrodu Entoloma , do druhu tu zřejmě nepůjde
Re: Re: Re: Re: Re: Byly jich stovky...., 02.12.2014 13:31, alesjirsa(m)
Možná závojenka podtrnka.
Je to Čirůvka mýdlová?, 29.10.2014 16:42, Johanes
Knižní atlasy takovou neznají :-(
Re: Je to Čirůvka mýdlová?, 29.10.2014 18:14, Zdeno(m)
Popiš vůni. . . Atlasy nejsou všechno. . .
Re: Je to Čirůvka mýdlová?, 30.10.2014 17:18, Mahony(m)
je dost barevně variabilní, ale řekl bych, že je to ona, možná mýdlová šupinkatá
Re: Re: Je to Čirůvka mýdlová?, 31.10.2014 18:51, Patrik(m)
Ty šupinky na ní sedí, řekl bych že je to opravdu t. saponaceum var. squamosa, nebo jak říká mahody č. mýdlová šupinkatá, jedovatá
Jaký to je doopravdy hřib ?, 29.10.2014 11:53, alesjirsa(m)
Ahoj všichni. Chtěl bych se vás zeptat. Tato fotka je taky asi ještě ze září (nevím přesně) a je na ní hřib. Normálně vypadá jako hřib smrkový (Boletus edulis), ale na můj vkus je příliš fialový (trochu spíš domodra). Chtěl bych se tedy zeptat, jestli to nemůže být třeba hřib hnědofialový (Boletus separans).
Re: Jaký to je doopravdy hřib ?, 31.10.2014 21:14, basset(m)
Já bych řekl, že ten hřib stál spíše na sluníčku . .
Houby z Nepálu. Prosím o určení. :), 27.10.2014 12:47, Avraham
Houby z Nepálu. Prosím o určení. :), 27.10.2014 12:46, Avraham
Houby z Nepálu. Prosím o určení, 27.10.2014 12:45, Avraham
Ten hříbek je stejně špatně zaostřený, ale pro zajímavost. . .
Re: Houby z Nepálu. Prosím o určení, 02.12.2014 13:31, alesjirsa(m)
Ahoj, dodatečně odpovídám, možná, že už si to nepřečteš, ale, kdyby náhodou - ten hříbek by mohl být hřib Engelův
Zkusím poslat houby z Nepálu v původní kvalitě., 27.10.2014 12:41, Avraham
Snad to bude o něco lepší. Na místní názvy se šerpů neptali, protože by nám asi moc nepomohly. Ale děkuji za všechny rady a připomínky.