Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
Určení houby, 13.08.2014 20:08, fany
Prosím o určení houby, v lese listnatém míšeném . .
Re: Určení houby, 13.08.2014 21:24, b.gun(m)
Jde o vějířovec obrovský - v mládí jedlá houba.
Re: Re: Určení houby, 14.08.2014 20:12, fany
Díky moc za určení.
Určení houby, 13.08.2014 16:55, vevanek
Prosím o určení houby. Roste na kořenech smrku a má starorůžovou barvu. Myslím si, že je to nějaký lošáček nebo lošákovec (rezavý?), ale podle barvy jsem ho nikde nenašla. Díky.
Re: Určení houby, 13.08.2014 17:13, Forrest Run(m)
Losacek sp.
Vevanku, ohledne losacku se s duverou obrat na Jirika Burela. . . . jeho mail najdes na nahouby.cz, zadej do vyhledavace "Burel"
Prosím o určení..., 11.08.2014 18:18, česťula
ještě tento hřib. Neznám, nechala jsem na místě. Děkuji 
Re: Prosím o určení..., 12.08.2014 22:25, TOSA_INU
Hrib kralovsky. . . To je moc dobre, ze jste nechala, patri na seznam kriticky ohrozenych druhu 
Re: Re: Prosím o určení..., 13.08.2014 19:38, Zdeno(m)
Spíše růžovník. . .
Re: Re: Re: Prosím o určení..., 14.08.2014 21:21, TOSA_INU
Nema ruzovnik zaruzovely i tren?
Re: Re: Re: Re: Prosím o určení..., 17.08.2014 16:20, basset(m)
já tam trochu růžové na třeni vidím a kromě toho je vidět modrozelené na poranění třeně, to královský nedělá
Prosím o určení..., 11.08.2014 18:16, česťula
Re: Prosím o určení..., 11.08.2014 19:12, Patrik(m)
Nějaký žampión, rod agaricus
Re: Prosím o určení..., 12.08.2014 22:21, TOSA_INU
Pecarka zapasna. . . po rozkrojeni pachne po inkoustu. . .
Re: Re: Prosím o určení..., 13.08.2014 19:41, Zdeno(m)
Zápach se spíše uvádí jako karbolový, fenolo
vý, po dezinfekci. Třeba i inkoust má tohle aroma. . . 
je to houba?, 10.08.2014 14:36, korysek
Zdravím všechny milovníky lesa, už dlouho hledám odpověď na to, co jsem vůbec v lese našla. Nalezeno na podzim na smrkové hrabance. Nejdřív to vypadalo jako nějaké chlupy, ale po té, co jsem do toho jemně píchla větvičkou to bylo takové lepkavé. Zná to někdo?díky moc
Re: je to houba?, 10.08.2014 14:37, korysek
Re: Re: je to houba?, 10.08.2014 16:42, Patrik(m)
Už jsem to někde viděl, nemůžu si ale vzpomenout kde. . . možná, že v atlasu na hobareni.cz nebo také na nahuby.sk, nevím
Neznama houba z vysociny, 09.08.2014 17:08, TOSA_INU
Dobry den, nasla jsem zvlastni houbu na Vysocine, 8 cm vysoka, tezka, puvodne barva klobouku hnedofialova, po utrzeni limetove zlutozelena, totez na rezu po rozkrojeni. Vune houbova, troche do kysela. Poradite o co by mohlo jit??? Dekuji
Re: Neznama houba z vysociny, 09.08.2014 17:21, Forrest Run(m)
Holubinka, ryzec ci liska napadena Nedohubem zlatym.
Re: Re: Neznama houba z vysociny, 09.08.2014 23:16, b.gun(m)
Neměl by to být spíše nedohub zelený?
Re: Re: Re: Neznama houba z vysociny, 10.08.2014 04:11, TOSA_INU
nedohub tam asi udelal sve, ale co byl original? Hnedofialovy klobouk a bily tren. . . Nejvice se podoba velke masivni plodnici lisky, ale ne barvou. . .
Re: Re: Neznama houba z vysociny, 10.08.2014 04:08, TOSA_INU
O tom jsem taky premyslela. . . ale je to houba liskoviteho charakteru a jeji puvodni barvu klobouku (hnedo fialovou) lisky nemaji. . . Rozhodne se nejedna o holubinku nebo ryzce, ty maji lupeny a toto neni lupenata houba. Ma spise takova tuha zebra. . .
Re: Re: Neznama houba z vysociny, 10.08.2014 13:36, fáfa(m)
. . a co stročkovec napadenej hnusem co?
Re: neznama houba z vsociny, 13.08.2014 21:06, kápo(m)
Herdek, mykologů banda a nikdo nejni schopnej říct, že je to holubinka?-Ano, je napadená nedohubem zeleným a ten způsobuje redukci lupenů, až z nich zbydou jenom náznaky podobné lištám u lišek.
Prosím o určení., 09.08.2014 13:22, Mirka
Moc prosím o určení. Manžel mi tvrdí že je to hřib kovář.
Já mám ale respekt z té červené barvy zespod.
Re: Prosím o určení., 09.08.2014 15:56, basset(m)
Váš manžel má pravdu. Nevím jestli mimořádně, ale má
Nezapomeňte déle povařit - 15 minut, zasyrova nebo nedovařený je slabě jedovatý. Rád je sbírám a moje manželka jim také moc nevěří, ale mám 100%ní jistotu, že je skutečně dobře uvaří
Re: Prosím o určení., 14.08.2014 21:13, rampouch
Dobry den ano manzel ma pravdu jde o hrib kovar neboli modrak po rozkrojeni ihned modra.
ještě jeden , 08.08.2014 12:44, indian
královský nebo queletův nebo něco úplně jiného? Rostl dva metry od toho žlutého o příspěvek níže
Re: ještě jeden , 08.08.2014 20:27, Zdeno(m)
Velká gratulace, královský. . . 
Re: ještě jeden , 09.08.2014 17:25, Forrest Run(m)
Dovolim si nesouhlasit se Zdenem. . . . . . vidim intenzivni barevnou reakci na poskrabani jak na klobouku, tak na hnaticce. . . . Quelet20%, ruzovnik 70%. . . . sledovat, v kazdym pripade to bude vzacnejsi houbelec.
Krome toho by mel kralovak v tomto stadiu mnohem buclatejsi nozicku.
Tesime na dalsi vyvoj kausy UFO HRIB!


Re: Re: ještě jeden , 09.08.2014 22:42, Zdeno(m)
Růžovník je alternativa, nicméně přesně takovýchto královských jsem viděl dost. . . "Buclatost" je poměrně irelevantní kategorie, ale pokud se mýlím, srazím paty a omlouvám se za drzost jít do rizika. . .