Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
kdo to ví odpoví - outkovka lesklá?, 21.10.2014 15:26, myslivec
Re: kdo to ví odpoví - outkovka lesklá?, 21.10.2014 16:39, Zdeno(m)
Outkovka pestrá. . . 
Re: ouško?, 19.10.2014 23:50, chorcheee(m)
myslím že ano, ale já tu nejsem žádnej Gurru 
Re: Re: ouško?, 20.10.2014 18:59, Pavla
Já se taky přidám k oušku a bez záruky dodám "ouško kornoutovité" - pro lepší zapamatování ouško oslí. Měla jsem s ním taky letos "prvočest" 
Re: Re: Re: ouško?, 20.10.2014 19:31, b.gun(m)
Jak už zaznělo, jde skutečně o ouško. Jen bych to místo osla směřoval někam k zajíci (Otidea leporina). Nicméně bez mikroskopu se s tím na 100% nepohne.
Re: neznám, 20.10.2014 17:14, P.T.(m)
lošáček, lošákovec. . . . . blíže to nedám, poněvadž je neumím, třeba zkusí jiní 
Re: Re: Re: neznám, 20.10.2014 21:22, P.T.(m)
Zjevně je skutečně neumím. 
Re: Modrohoubičky, 19.10.2014 21:04, chorcheee(m)
okraj doubravy, tady zrovna pod borovicí

Re: Re: Modrohoubičky, 19.10.2014 21:04, chorcheee(m)
Re: Re: Re: Modrohoubičky, 19.10.2014 21:33, b.gun(m)
Vláknice zemní fialová (Inocybe geophylla var. lilacina)
Re: Re: Re: Re: Modrohoubičky, 19.10.2014 23:57, chorcheee(m)
No jako ano, právě na ni koukám. To asi bude, ale nikde není tak šupinkatá. . .
Re: Re: Re: Re: Re: Modrohoubičky, 20.10.2014 17:15, P.T.(m)
Je netypická, ale zůstal bych u ní.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Modrohoubičky, 20.10.2014 20:22, Zdeno(m)
Přijde mi moc veliká. . . 
Re: Re: Re: Re: Re: Modrohoubičky, 20.10.2014 19:22, b.gun(m)
Ale jo, takovéto "obrazce" na klobouku se občas povedou. Záleží na tom, jak povrch klobouku oschne a jak se se na něm vyskytující se vlákna shluknou. V místě soustředění vláken pak má tmavší barvu a vypadá, že je žíhaný.
špičky?, 17.10.2014 17:49, meth23
Dobrý den,
opět potřebuji odborné oko zkušeného houbaře. Jedná se o špičky? Rostou vedle cesty ve větších skupinách, vůně houbová, mírně kořeněná. Noha tuhá, uzel by rozhodně zvládla. Odrazuje mě jen barva, ale špičky prý tmavnou když je mokro a tento týden tu hodně pršelo. Díky za pomoc 
Re: špičky?, 17.10.2014 19:45, Patrik(m)
Dobrý den, jedná se spíše o lakovku lakovou
Re: Re: špičky?, 17.10.2014 19:51, meth23
Mno jo, tak proto tmavsi barva a chybejici barokni sklon strechy
Tak spicky se letos nenaucim, ale aspon si rozsirim lakovky
Diky
Re: Re: Re: špičky?, 17.10.2014 20:21, Zdeno(m)
Špička nemá růžové lupeny. . . Ale můžeš na její nožce udělat uzel. . . 
Re: Re: Re: Re: špičky?, 18.10.2014 00:51, meth23
Tak jsem i premyslel. Lakovka me jen ani nenapadla kvuli tomu ze rostou ve velkych skupinach a doted jsem si vsimal jen ametystovych, ktere rostou po par kouscich. Ale hned po urceni me to docvaklo, ty mlade jsou tvarem uplne stejne. A navic samozrejme chybela vune kyanovodiku. . Na spicky si budu muset jeste pockat
Aspon se muzu ucit nove houby 
špičky?, 17.10.2014 17:48, meth23
Dobrý den,
opět potřebuji odborné oko zkušeného houbaře. Jedná se o špičky? Rostou vedle cesty ve větších skupinách, vůně houbová, mírně kořeněná. Noha tuhá, uzel by rozhodně zvládla. Odrazuje mě jen barva, ale špičky prý tmavnou když je mokro a tento týden tu hodně pršelo. Díky za pomoc 
liška nálevkovitá, 16.10.2014 20:45, mipera
Jedná se, prosím, o lišku nálevkovitou?
Díky
Re: liška nálevkovitá, 16.10.2014 23:33, mipera
Tuto lišku neznám, prý je výborná, proto jsem se rozhodla ji sebrat. Byly tam celé plantáže, nebylo kam šlápnout. Mohu ji zbaštit?
Re: liška nálevkovitá, 16.10.2014 23:41, mipera
Re: liška nálevkovitá, 17.10.2014 06:41, b.gun(m)
Ano, je to ona.
čirůvka?, 16.10.2014 17:05, bobo
Prosím, o jakou houbu se jedná, je jedlá a jaká je možná záměna.
Děkuji
Re: čirůvka?, 16.10.2014 19:42, Zdeno(m)
Strmělka mlženka. . . Nauč se její vůni. Do octa vzdor podivnému pachu při vaření chutná, ale raději mladší plodnice. . .
. Zaměnit lze všechno se vším, pozor na jiné bílé strmělky. Ty bývají menší. . .