Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
mohl by to být sírovec?, 26.05.2015 14:06, mipera
Prohlížím staré fotky a před necelými třemi roky, jsem fotila toto. Mohl by to být sírovec? Mám se tam jet podívat?
Re: mohl by to být sírovec?, 26.05.2015 14:06, mipera
Re: Re: mohl by to být sírovec?, 26.05.2015 15:28, alesjirsa(m)
Já bych řekl, že, byť trochu vybledlý, by to mohl být sírovec.
Re: Re: Re: mohl by to být sírovec?, 26.05.2015 15:46, mipera
Tak dík, já celé jaro koukám po stromech a zatím mám sírovec asi v počítači. To je sranda. Dojedu tam, třeba tam roste každý rok nebo na jiné třešni, je tam celá alej.
Re: Re: Re: Re: mohl by to být sírovec?, 26.05.2015 15:57, Joska(m)
Je vidět, že ta alej je už docela letitá. To je ta nejlepší plantáž na sírovec.
Re: Re: Re: Re: Re: mohl by to být sírovec?, 26.05.2015 16:03, mipera
Zítra tam vyrazím a běda Vám. . . .
Re: mohl by to být sírovec?, 26.05.2015 17:29, basset(m)
sírovec, zřejmě už ve stavu nekonzumovatelném
asi nějaký choroš, 25.05.2015 17:24, mipera
Byl na bříze, nejdříve jsem si myslela, že je to březovník, ale ten nemá asi takovou nohu.
Re: asi nějaký choroš, 25.05.2015 17:26, mipera
Jsou rozmazané, lepší fotky nemám.
Re: Re: asi nějaký choroš, 25.05.2015 17:26, mipera
Re: Re: Re: Re: asi nějaký choroš, 25.05.2015 17:37, alesjirsa(m)
Asi choroš brvitý. Nedávno tady Honzík měl jednoho pěkného a také byl, tuším na bříze. 
Re: Re: Re: Re: Re: asi nějaký choroš, 11.07.2015 23:04, R2
A není to březovník Aleši?
Houby, 24.05.2015 21:53, vevanek
Houby rostly na torzu jeřábu ve výšce cca 4m. Lépe mi to nešlo vyfotit.
Re: Houby, 25.05.2015 15:58, chorcheee(m)
Outkovka pestrá nebo pásovaná?
Re: Re: Houby, 25.05.2015 16:25, alesjirsa(m)
Outkovka by to nějaká mohla být, obávám se však, že bližší určení už za těchto podmínek asi nebude možné. 
opět nevím, 23.05.2015 19:14, mipera
Rostly na balících slámy, průměr klobouku asi 2 cm. Jelikož začalo pršet, tak jsem fotila až doma.
Děkuji.
Nevíte náhodou, co to je za houbu ?, 23.05.2015 16:05, alesjirsa(m)
..nevim si rady..., 23.05.2015 15:10, machaon
Mám prosbu, toto jsem dnes našel asi 60cm od země na vzrostlé borovici. Předem díky
Re: ..nevim si rady..., 24.05.2015 20:29, basset(m)
Hnědák Schweinitzův, roste na jehličnanech a v mládí je takto krásně žlutý, pak teprve postupně hnědne.
opět nevím, 16.05.2015 19:39, mipera
Dnes jsem si vzala stoličku, i když jsem dost vysoká a toto jsem vyfotila.
To jsem zvědavá, zda někdo pozná.
Re: opět nevím, 16.05.2015 19:40, mipera
To nejsou pavučiny, ale nějaká smůla.
Re: Re: opět nevím, 16.05.2015 20:32, chorcheee(m)
No jako kdyby to bylo na třešni, dal bych starou kráterokrčku třešňovou (Craterocolla cerasi). Bylo to na třešni?
.
Re: Re: Re: opět nevím, 16.05.2015 20:45, alesjirsa(m)
Toto se mi nezdá jako dřevo třešně. Nemohla by to být třeba nějaká stará řasnatka ?
Re: Re: Re: Re: opět nevím, 16.05.2015 20:50, Patrik(m)
Dřevo není třešňové, nesedí borka a chybí typické příčné rozpraskání, opravdu se může jednat o staré Pezizy. . .
Re: Re: Re: Re: opět nevím, 16.05.2015 20:54, mipera
Je to starý sad, jsou tam i třešně, ale také olše, jilmy, jabloně.
Jaký je to strom nevím, příště vyfotím znovu i zdálky. Je to skoro ve dvou metrech, stativ mi nestačil.
Re: Re: Re: Re: Re: opět nevím, 16.05.2015 21:02, mipera
ještě z jiného úhlu
Re: Re: Re: Re: Re: Re: opět nevím, 16.05.2015 21:02, mipera
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: opět nevím, 16.05.2015 21:49, chorcheee(m)
A já myslím, že stará třešeň přesně takovou borku má
.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: opět nevím, 19.05.2015 15:58, Patrik(m)
Hádat se nebudu, jenom jsem nikdy u třešní takovou borku neviděl. .
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: opět nevím, 19.05.2015 20:39, mipera
Všem děkuji za odpověď, zkusím příště ještě vyfotit a prohlédnu si borku.
Re: Re: opět nevím, 19.05.2015 13:19, Tori(m)
Stará řasnatka, okousaná a olepená od slimáků?
Nevím, zda to půjde určit do druhu, ..., 16.05.2015 17:16, alesjirsa(m)
. . . ale i tak bych vás chtěl poprosit o určení této lupenaté houby. Tuším, že rostla ze dřeva jasanu, zabořeného pod hlínou.
Re: Nevím, zda to půjde určit do druhu, ..., 19.05.2015 13:22, Tori(m)
Lupenatou nevím, ale ty Lamprospory (nebo co to je) by mohly být zajímavé, kdyby na to někdo měl čas, mikrák a tlustou knihu.
opět nevím, 14.05.2015 15:36, mipera
Roste ve větším množství na trouchnivějícím pařezu. Pátrala jsem a podobá se jí helmovka.
Re: Re: opět nevím, 14.05.2015 18:43, Patrik(m)
Helmovka, Mycena sp.
choroš šupinatý??????, 10.05.2015 11:26, mipera
Prosím, o potvrzení. Jelikož jsme šli na jitrocel, tak jsme nebrali stativ. Foceno s rukama nad hlavou. Muž ho odřízl nožem připevněným na klacku, jako správný muž nosí s sebou izolepu.
Re: choroš šupinatý??????, 10.05.2015 11:27, mipera
Já jsem chytala, mám děravé ruce, takto to dopadlo.
Re: Re: choroš šupinatý??????, 10.05.2015 11:40, alesjirsa(m)
Ano, je to on.
Re: Re: Re: choroš šupinatý??????, 10.05.2015 11:49, mipera
Díky.
Re: Re: Re: choroš šupinatý??????, 10.05.2015 11:49, mipera
Díky.