O houbách

Určovna - poradna

Vložit nový dotaz


Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna

mohl by to být sírovec?, 26.05.2015 14:06, mipera

Prohlížím staré fotky a před necelými třemi roky, jsem fotila toto. Mohl by to být sírovec? Mám se tam jet podívat?

Re: mohl by to být sírovec?, 26.05.2015 14:06, mipera

Bylo na třešni.

Re: Re: mohl by to být sírovec?, 26.05.2015 15:28, alesjirsa(m)

Já bych řekl, že, byť trochu vybledlý, by to mohl být sírovec.

Re: Re: Re: mohl by to být sírovec?, 26.05.2015 15:46, mipera

Tak dík, já celé jaro koukám po stromech a zatím mám sírovec asi v počítači. To je sranda. Dojedu tam, třeba tam roste každý rok nebo na jiné třešni, je tam celá alej.

Re: Re: Re: Re: mohl by to být sírovec?, 26.05.2015 15:57, Joska(m)

Je vidět, že ta alej je už docela letitá. To je ta nejlepší plantáž na sírovec.

Re: Re: Re: Re: Re: mohl by to být sírovec?, 26.05.2015 16:03, mipera

Zítra tam vyrazím a běda Vám. . . .

Re: mohl by to být sírovec?, 26.05.2015 17:29, basset(m)

sírovec, zřejmě už ve stavu nekonzumovatelném

asi nějaký choroš, 25.05.2015 17:24, mipera

Byl na bříze, nejdříve jsem si myslela, že je to březovník, ale ten nemá asi takovou nohu.

Re: asi nějaký choroš, 25.05.2015 17:26, mipera

Jsou rozmazané, lepší fotky nemám.

Re: Re: asi nějaký choroš, 25.05.2015 17:26, mipera

Re: Re: Re: asi nějaký choroš, 25.05.2015 17:26, mipera

Re: Re: Re: Re: asi nějaký choroš, 25.05.2015 17:37, alesjirsa(m)

Asi choroš brvitý. Nedávno tady Honzík měl jednoho pěkného a také byl, tuším na bříze.

Re: Re: Re: Re: Re: asi nějaký choroš, 11.07.2015 23:04, R2

A není to březovník Aleši?

Houby, 24.05.2015 21:53, vevanek

Houby rostly na torzu jeřábu ve výšce cca 4m. Lépe mi to nešlo vyfotit.

Re: Houby, 25.05.2015 15:58, chorcheee(m)

Outkovka pestrá nebo pásovaná?

Re: Re: Houby, 25.05.2015 16:25, alesjirsa(m)

Outkovka by to nějaká mohla být, obávám se však, že bližší určení už za těchto podmínek asi nebude možné.

opět nevím, 23.05.2015 19:14, mipera

Rostly na balících slámy, průměr klobouku asi 2 cm. Jelikož začalo pršet, tak jsem fotila až doma.
Děkuji.

Nevíte náhodou, co to je za houbu ?, 23.05.2015 16:05, alesjirsa(m)

Nějaká helmovka ?

..nevim si rady..., 23.05.2015 15:10, machaon

Mám prosbu, toto jsem dnes našel asi 60cm od země na vzrostlé borovici. Předem díky

Re: ..nevim si rady..., 24.05.2015 20:29, basset(m)

Hnědák Schweinitzův, roste na jehličnanech a v mládí je takto krásně žlutý, pak teprve postupně hnědne.

opět nevím, 16.05.2015 19:39, mipera

Dnes jsem si vzala stoličku, i když jsem dost vysoká a toto jsem vyfotila.
To jsem zvědavá, zda někdo pozná.

Re: opět nevím, 16.05.2015 19:40, mipera

To nejsou pavučiny, ale nějaká smůla.

Re: Re: opět nevím, 16.05.2015 20:32, chorcheee(m)

No jako kdyby to bylo na třešni, dal bych starou kráterokrčku třešňovou (Craterocolla cerasi). Bylo to na třešni? .

Re: Re: Re: opět nevím, 16.05.2015 20:45, alesjirsa(m)

Toto se mi nezdá jako dřevo třešně. Nemohla by to být třeba nějaká stará řasnatka ?

Re: Re: Re: Re: opět nevím, 16.05.2015 20:50, Patrik(m)

Dřevo není třešňové, nesedí borka a chybí typické příčné rozpraskání, opravdu se může jednat o staré Pezizy. . .

Re: Re: Re: Re: opět nevím, 16.05.2015 20:54, mipera

Je to starý sad, jsou tam i třešně, ale také olše, jilmy, jabloně.
Jaký je to strom nevím, příště vyfotím znovu i zdálky. Je to skoro ve dvou metrech, stativ mi nestačil.

Re: Re: Re: Re: Re: opět nevím, 16.05.2015 21:02, mipera

ještě z jiného úhlu

Re: Re: Re: Re: Re: Re: opět nevím, 16.05.2015 21:02, mipera

zapomněla jsem přiložit fotku

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: opět nevím, 16.05.2015 21:49, chorcheee(m)

A já myslím, že stará třešeň přesně takovou borku má .

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: opět nevím, 19.05.2015 15:58, Patrik(m)

Hádat se nebudu, jenom jsem nikdy u třešní takovou borku neviděl. .

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: opět nevím, 19.05.2015 20:39, mipera

Všem děkuji za odpověď, zkusím příště ještě vyfotit a prohlédnu si borku.

Re: Re: opět nevím, 19.05.2015 13:19, Tori(m)

Stará řasnatka, okousaná a olepená od slimáků?

Nevím, zda to půjde určit do druhu, ..., 16.05.2015 17:16, alesjirsa(m)

. . . ale i tak bych vás chtěl poprosit o určení této lupenaté houby. Tuším, že rostla ze dřeva jasanu, zabořeného pod hlínou.

Re: Nevím, zda to půjde určit do druhu, ..., 19.05.2015 13:22, Tori(m)

Lupenatou nevím, ale ty Lamprospory (nebo co to je) by mohly být zajímavé, kdyby na to někdo měl čas, mikrák a tlustou knihu.

opět nevím, 14.05.2015 15:36, mipera

Roste ve větším množství na trouchnivějícím pařezu. Pátrala jsem a podobá se jí helmovka.

Re: opět nevím, 14.05.2015 15:36, mipera

Děkuji za určení.

Re: Re: opět nevím, 14.05.2015 18:43, Patrik(m)

Helmovka, Mycena sp.

choroš šupinatý??????, 10.05.2015 11:26, mipera

Prosím, o potvrzení. Jelikož jsme šli na jitrocel, tak jsme nebrali stativ. Foceno s rukama nad hlavou. Muž ho odřízl nožem připevněným na klacku, jako správný muž nosí s sebou izolepu.

Re: choroš šupinatý??????, 10.05.2015 11:27, mipera

Já jsem chytala, mám děravé ruce, takto to dopadlo.

Re: Re: choroš šupinatý??????, 10.05.2015 11:40, alesjirsa(m)

Ano, je to on.

Re: Re: Re: choroš šupinatý??????, 10.05.2015 11:49, mipera

Díky.

Re: Re: Re: choroš šupinatý??????, 10.05.2015 11:49, mipera

Díky.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30