Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
?, 25.03.2015 01:25, Yohaness(m)
Která houba dělá oranžové kmeny (Praha)? Chorcheee?
Re: ?, 25.03.2015 18:39, Yohaness(m)
Tak jsem zjistil, že se pravděpodobně jedná o řasu Trentepohlia umbrina.
Re: Re: ?, 25.03.2015 21:10, chorcheee(m)
Ano ano, bude to Trentepohlia. Tady aby člověk stále visel, jinak (třeba autor) odpoví dřív
.
Re: ?, 26.03.2015 21:20, P.T.(m)
Aktuálně se u nás algologii řeší, jestli je to všechno umbrina nebo více druhů. Ale každopádně Trentepohlia to je.
...zavřenej doma probírám archív 3., 22.03.2015 16:52, Honzík(m)
. . . začátek října naproti "praštěnýmu kopci"(český kras. Pokud to jde takhle určit, budu rád. Samozřejmě jsem nekrájel, nechutnal a nečuchal. . .
Re: ...zavřenej doma probírám archív 3., 22.03.2015 16:58, alesjirsa(m)
Tipl bych to na pařezníka obecného.
Re: Re: ...zavřenej doma probírám archív 3., 23.03.2015 17:42, chorcheee(m)
Souhlas s Alešem
Re: ...zavřenej doma probírám archív 3., 26.03.2015 21:20, P.T.(m)
Souhlas s Alešem a Jiřím.
...zavřenej doma probírám archív 2., 22.03.2015 16:47, Honzík(m)
. . . ten samý den, u silnice, chodí se tam čůrat. . .
Re: ...zavřenej doma probírám archív 2., 22.03.2015 17:09, alesjirsa(m)
Toto by mohl být i pavučinec překrásný, ale to jsem si jen vygooglil, takže to nevím stoprocentně.
Re: Re: ...zavřenej doma probírám archív 2., 23.03.2015 18:59, Patrik(m)
Jediné, co půjde určit stoprocentně je, že to je pavučinec, Cortinarius subgenus Phlegmacium
...zavřenej doma probírám archív, 22.03.2015 16:45, Honzík(m)
. . . má někdo představu kterej z několika stovek pavučinců by to mohl být?Foceno začátkem října. . .
Re: ...zavřenej doma probírám archív, 23.03.2015 07:49, Honzík(m)
. . . přidám ještě jednu fotku
Re: Re: ...zavřenej doma probírám archív, 23.03.2015 19:02, Patrik(m)
Tady neznám podrobnosti o tvém nálezu, bez mikroskopu to nepůjde, ale zkus se čubnut sem , třeba tam najdeš informace, které ti pomůžou s určením alespoň do podrodu.
Tak znova, 19.03.2015 16:02, elena
Posílám ještě jednou houbičky na určení. Dnes ráno byl sice pořádný mrazík, ale houbičkám to až tak moc nevadilo. Utrhla jsemje a vyfotila ze spodu. Snad to bude k poznání. Děkuji.
Re: Tak znova, 19.03.2015 17:22, alesjirsa(m)
Hm, tak to by mohla být ta penízovka sametonohá. Má někde jiný názor ?
Re: Re: Tak znova, 19.03.2015 17:22, alesjirsa(m)
oprava: . . . někdo . . . 
Re: Re: Re: Tak znova, 19.03.2015 17:49, basset(m)
Třeba já si myslím, že to bude nějaká kržatka. Penízovka sametonohá určitě ne.
Re: Re: Re: Re: Tak znova, 19.03.2015 18:31, alesjirsa(m)
Na kržatku se to právě nezdá zase mně.
Re: Re: Re: Re: Re: Tak znova, 19.03.2015 18:51, basset(m)
Sametonožky sbírám 50let a tuto bych jako sametonožku nesebral. Porovnej si třeba třeň.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak znova, 19.03.2015 18:58, alesjirsa(m)
Tak také si nejsem se sametonožkou úplně jist. Důsledek: právě ten třeň. 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak znova, 19.03.2015 19:40, Patrik(m)
Aleši, tady se nehádej, basset má pravdu, tohle je kržatka zimní, rozdíl není jenom ve třeni, ale i v hymenoforu nebo např. v bíle myceliové plsti na bázi třeně, která u sametonohých není. . .
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak znova, 19.03.2015 20:53, alesjirsa(m)
Dobře, já to nepopírám . . . 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak znova, 21.03.2015 21:54, chorcheee(m)
Dyť to je na dřevě a má to zubaté lupeny - mi přijde
.
Re: ado třetice, 18.03.2015 17:01, Joska(m)
Z této strany mi připomíná pařezník jemný. Bohužel chybí pohled zespodu.
Re: ado třetice, 18.03.2015 19:45, alesjirsa(m)
I penízovku sametonohou bych z tohoto pohledu nevylučoval.
Re: Re: ado třetice, 19.03.2015 14:39, basset(m)
Já bych jí vyloučil úplně.
Rostou! Jen nevím co :-), 17.03.2015 22:24, elena
Máme na dvorku pahýly dvou starých vrb. Včera jsem na jedné našla jeden druh hub a na druhé dva velké trsy v takové chráněné kotlině. A u plotu na starém dřevu další. Jen nevím, co to je. Děkuji za určení.
Re: Rostou! Jen nevím co :-), 17.03.2015 22:28, b.gun(m)
Starší plodnice pařezníku obecného.
Re: opět netuším, 17.03.2015 18:52, chorcheee(m)
To vypadá na outkovku vonnou, která byla včera v diskuzi. I to vypadá, že zde je také na vrbě. Voněla?
Re: Re: opět netuším, 17.03.2015 19:54, mipera
Máš pravdu, byla to vrba, příště přivoním.
Víte někdo ?, 16.03.2015 18:34, vevanek
Na smrkovém pařezu, klobouk té větší trochu šupinatý.
Re: Víte někdo ?, 16.03.2015 22:19, Tori(m)
Podle zubatých lupenů a růstu na smrku tipuju houževnatec šupinatý - Neolentinus lepideus (Fr. ) Redhead & Ginns.
Re: Re: Víte někdo ?, 16.03.2015 23:06, chorcheee(m)
Tori je i zde! Mne první napadl houževnatec přivázlý (Neolentinus adhaerens), jiného ani neznám - určila mi kdysi MLZ - ale když nyní po obou koukám, možná bych mohl mít i pravdu. - Tento se mi zdá málo šupinatý
.
Re: Re: Re: Víte někdo ?, 17.03.2015 18:28, vevanek
Děkuji za určení.