Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
strmělka mlženka?, 20.10.2015 13:25, mipera
Prosím, o potvrzení, mám si pro ni dojet? Foceno při zpáteční cestě k autu rychle z ruky.
Děkuji.
Re: Re: strmělka mlženka?, 20.10.2015 13:34, mipera
Chvátám a zapomněla jsem dát fotky.
Re: strmělka mlženka?, 20.10.2015 17:50, chorcheee(m)
Zde si neodpustím vtipný výrok Martina Mičky na jeho úspěšné mykopřednášce v České Třebové. Opakovaně se ho lidé ptali zda je to či ono jedlé. Nakonec reagoval slovy: "Člověk je horší než prase, všechno by sežral"
.
Re: Re: strmělka mlženka?, 20.10.2015 20:23, mipera
Já mám raději to prase než houby.
Re: Re: strmělka mlženka?, 20.10.2015 20:44, alesjirsa(m)
No, a podobně to říkal právě i Oldřich Jindřich. 
Šupinovka , 18.10.2015 23:11, Kraken(m)
Šupinovku zhoubnou tu občas vídám v diskusi, já jí ještě nenašel. Nebo snad tentokrát ano?
Re: je to také houba?, 18.10.2015 19:42, alesjirsa(m)
Možná bělochoroš hořký.
Re: a ještě jedno foto, 18.10.2015 23:16, Kraken(m)
Mohla by to být třeba strmělka anýzka.
Re: Re: a ještě jedno foto, 18.10.2015 23:55, b.gun(m)
To bude límcovka. . .
Re: Re: a ještě jedno foto, 19.10.2015 07:49, Sley
Krakene, že tys něco pozřel
To je límcovka jak vyšitá. . .
Re: Re: Re: a ještě jedno foto, 19.10.2015 12:27, Kraken(m)
No jo, opršelá, zdevastovaná límcovka modrá. 
Václavky ?, 18.10.2015 11:36, Karel Sv
Vyrostli na zahradě u jabloně.
Zámořské houby, 09.10.2015 20:13, Kraken(m)
Kolega z Cincinnati mi poslal k určení několik fotografií. Něco jsem poznal, ale tyhle nevím. Snímky byly dost hrozné, vylepšil jsem je, jak se dalo.
1.
Re: Zámořské houby, 09.10.2015 20:14, Kraken(m)
Kozák, ale jaký?, 09.10.2015 17:07, Sley
Kolegové milí, nemáte někdo nějaký nápad, co by to mohlo být za kozáka? Nacházím ho už několik let na tom samém místě - a to tak, že pouze tam a nikde jinde. Roste v březovém hájku v celkem hojné společnosti klasických kozáků březových (ten je pro srovnání vedle), ale kvůli té barvě klobouku (na okraji je opravdu trochu do zelena) mi jako "obyčejný" březák nepřipadá. . . na řezu barvu nemění. Kvalitu fotky prosím neřešte, vyfotil jsem si ho jen kvůli případnému určení. . . 
Re: Kozák, ale jaký?, 09.10.2015 17:30, alesjirsa(m)
Asi jediný bíle zbarvený kozák je kozák bílý.
Re: Kozák, ale jaký?, 09.10.2015 18:24, Tori(m)
Kozáky bílé, rostoucí v podmáčeném terénu, bývají často nacucané vodou a zbarvené do zelena. Vídala jsem je v mechu mezi břízami na kraji NPR SOOS (rašeliniště).
Re: Re: Kozák, ale jaký?, 09.10.2015 19:11, Sley
Díky moc Alešovi a Tori za jejich názory - já si totiž myslím totéž, ale před třemi lety mi to na Damyku víceméně rozmluvili - pro názornost přidám foto z roku 2012 a je to víceméně stejný, jako dneska. . . No nic, už je v hrnci. . . 
Ale Tori má dost možná pravdu - já je nacházím na kraji takové malé bažinky. . .
Re: Re: Re: Kozák, ale jaký?, 09.10.2015 23:34, Tori(m)
Tak ono to není z mojí hlavy, že, píše to i Šutara v Hřibovitých houbách. Já jen měla možnost to vidět v přírodě a nějak mi to utkvělo, asi proto, že SOOS je moc pěkná bažina. 
Re: Re: Kozák, ale jaký?, 10.10.2015 20:22, Patrik(m)
Podle mě Leccinum holopus, kozák bílý - našel jsem ho minulý rok pod břízami na podmáčené lokalitě
Drobné tečky , 09.10.2015 13:37, Kraken(m)
Byly opravdu mrňavé a rostly na asi bukovém kusu dřeva.
Re: Drobné tečky , 09.10.2015 13:40, Kraken(m)
Víc už se mi z toho vymáčknout nepodařilo. Jednotlivé plodničky měly něco přes 1 mm.
Re: Re: Drobné tečky , 09.10.2015 18:37, Tori(m)
Zajímavá houba, možná za pár dní trochu povyroste a bude líp poznat.