Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
Jde určit?, 29.10.2015 10:27, vevanek
. . . pokračuje po řezné ploše pařezu a prorůstá mechem.
Re: Jde určit?, 29.10.2015 10:51, basset(m)
mohla by to být pokrytka nažloutlá (Sebacina incrustans)
Re: Re: Jde určit?, 29.10.2015 11:27, chorcheee(m)
Ano, také jsem právě chtěl napsat, ale vidím, že basset je rychlejší. . .
.
Re: Re: Jde určit?, 29.10.2015 12:26, vevanek
Děkuji za určení 
Re: Re: Prosím o určení, 28.10.2015 20:31, alesjirsa(m)
Myslím, že se jedná o kržatku zimní.
Re: Re: Re: Prosím o určení, 29.10.2015 11:26, chorcheee(m)
Helé, bobo, zdravím! To je ten, co mi tu nedávno psal, že bych se měl léčit, neb mám neuvěřitelnou schopnost urážet lidi, co na rozdíl ode mě něco dokázali. No má pravdu, chlapec, co říkáte? A že to na mě udělalo dojem je zase zřejmé z toho, jak si to stále hezky pamatuji
.
Prosím o určení, 28.10.2015 20:17, bobo
Opět nevím, 26.10.2015 17:23, mipera
Rostly v místech jako lišky nálevkovité, podobají se velikostí i tvarem.
Re: Opět nevím, 26.10.2015 17:25, mipera
Průměr asi 4 cm, ten česnek velikost zkresluje.
Nechtěla jsem použít blesk, fotky jsou hodně špatné.
Vůbec jsem je neupravovala, snad něco vykoukáte.
Díky.
Re: Re: Opět nevím, 26.10.2015 17:30, alesjirsa(m)
Voněly po anýzu ?
Re: Re: Re: Opět nevím, 26.10.2015 17:49, mipera
Po anýzu asi ne, voní normálně houbově.
Re: Re: Re: Re: Opět nevím, 26.10.2015 17:58, Sley
Foto zespoda by nebylo?
Re: Re: Re: Re: Re: Opět nevím, 26.10.2015 18:04, mipera
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opět nevím, 26.10.2015 18:12, mipera
A tuhle fotku.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opět nevím, 26.10.2015 18:12, mipera
A tuhle fotku, zapomněla jsem ji přiložit.
Re: Re: Re: Re: Opět nevím, 26.10.2015 18:13, alesjirsa(m)
V tom případě strmělka (Clitocybe sp. ). Kdyby voněla po anýzu, tak by to byla strmělka vonná, která se tímto znakem liší od dalších, asi už jen pod mikroskopem rozpoznatelných strmělek.
Re: Re: Re: Re: Re: Opět nevím, 26.10.2015 18:30, mipera
A nemůže to být strmělka středobarvá, když tam necítím anýz?
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opět nevím, 26.10.2015 19:08, alesjirsa(m)
Čéče, je to možné. Podle obrázku a popisu z mykologie.net by to na ni sedělo.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opět nevím, 26.10.2015 19:16, mipera
Čéče, že bych byla tak dobrá?
Jinak, klobouk dolů, před tvými znalostmi.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opět nevím, 26.10.2015 19:24, Sley
Teoreticky ano (i když podle mě spíš ne), ale jak už napsal Aleš - bez mikroskopu je přesné určení druhu spíše hádáním z křišťálové koule 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opět nevím, 26.10.2015 19:30, mipera
I tak Vám děkuji.
Ahoj určovno,, 25.10.2015 21:47, Pavla
předem omluva za kvalitu fotky, ale nevěděl by někdo? Drobounké chlupaté bílé plodničky uprostřed tmavého smrkového lesa.
Re: Ahoj určovno,, 25.10.2015 23:04, chorcheee(m)
Podle mě čechratička čirůvková (Ripartites tricholoma)
Re: Ahoj určovno,, 26.10.2015 10:30, Tori(m)
Taky myslím čechratička, moc pěkný nález.
Určení, 25.10.2015 16:22, Tomas
Dobrý den, jsem úplný začátečník, poradili byste mi prosím, co to může být na přiložených foto? Děkuji moc, stránky máte úžasné!
Tomas
Re: Určení, 25.10.2015 19:49, alesjirsa(m)
Viděl bych to na límcovku vrásčitoprstennou.
Re: Re: Určení, 25.10.2015 21:27, no-X
Na tu mi tam chybí mohutný prsten, typický okraj klobouku se zbytky vela a podvinutím a vínový odstín na povrchu. Je nějaký důvod, pro který by to nemohla být třepenitka cihlová? V posledních týdnech roste ve velkém.
Re: Re: Určení, 26.10.2015 20:40, Tomas
Chlapi dík, ale je to mimo. Třepenitku znám a límcovka podle atlasu určitě ne.
Re: Re: Re: Určení, 26.10.2015 21:36, Zdeno(m)
Co rudoušek uťatý?
Re: Re: Re: Určení, 26.10.2015 22:45, no-X
Tak z této fotky je vidět, že klobouk není nízký, jak mi připadal na prvním snímku, kde nebyl vidět z profilu. Rudoušek se dá celkem snadno potvrdit podle vůně. Mně připomíná šumivý multivitamín - nakyslá jako po chemickém aromatu tropického ovoce a k tomu lehká příměs b-komplexu
Když si to člověk jednou načuchá, tak rudoušek pozná i podle netypických plodnic. Mimochodem, dost by pomohl popis místa původu. . .
Re: Re: Re: Re: Určení, 27.10.2015 13:13, Tomas
Bylo to v trsu na pařezu, les smíšený. .
Pro Aleše k určení, 23.10.2015 21:10, vevanek
Musela jsem udělat výřez, tak fotka nestojí za nic 
Re: Pro Aleše k určení, 24.10.2015 20:17, Pavla
S dovolením se zavěsím za Vev, protože její "scvrklinky" mi připomínají moje "scvrklinky". Nemohlo by se jednat o jednu a tutéž hlenku? Aleši, halóó

Re: Re: Pro Aleše k určení, 24.10.2015 23:35, vevanek
Podle těch čerstvých plodnic mi to připadá jako lesklík křehký. Ale já ho našla zatím jen ve žluté barvě, tak nevím.
Re: Re: Re: Pro Aleše k určení, 25.10.2015 20:14, Patrik(m)
Já sice nejsem Aleš, ale mě to připomíná vlasatku klamnou, Trichia decipiens. Může to být však aji něco inačího.
Pavučinec, 21.10.2015 20:42, alesjirsa(m)
Neví prosím někdo, co by mohlo být toto za pavučinec ?
Re: Pavučinec, 22.10.2015 19:44, Patrik(m)
Cortinarius subgenus Telamonia, víc by ses dozvěděl z mikroznaků, ekologie (pavučince jsou mykorhizní symbionti), makrochemických a mikrochemických reakcí. . . To vše a literaturu potřebuješ, abys věděl, který to je 
Re: Pavučinec, 22.10.2015 21:45, Tori(m)
A ty makrochemické reakce se musí ve většině případů dělat začerstva, ne na exsikátu.
Re: Re: Pavučinec, 23.10.2015 18:49, alesjirsa(m)
Dobře, díky.
helmovka, 20.10.2015 18:16, machaon

Vychází mi to na helmovka leponohá. Micena inclinata, ale jistotu nemám.
Re: helmovka, 20.10.2015 21:14, Herčus
s ohledem na ten dub bych si i já myslel, že to nejspíš bude inclinata
Špička cibulová?, 20.10.2015 17:46, chorcheee(m)
Určil jsem správně jako špička cibulová (Mycetinis alliaceus)? Díky.
Re: Re: Re: Špička cibulová?, 20.10.2015 17:52, alesjirsa(m)
Myslím, že ano.