Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
neznámý choroš, 13.12.2015 11:41, chorcheee(m)
Kolegové,
2014, borovice. Už jsem dával loni, ale stále jsem s tím nepohnul. Dnes jsou tu noví lidé a Aleš je mnohem pokročilejší polyporolog
. MLZ navrhla bez záruky Oligoiporus fragilis (ten často růstává na borovici), ale nezdá se mi to. Cožpak tu není nikdo, kdo mi pomůže?
.
Re: Re: Re: Re: neznámý choroš, 13.12.2015 13:10, alesjirsa(m)
Rád bych ti pomohl, ale bohužel nic mě nenapadá.
Červená barva, 11.12.2015 00:53, Kraken(m)
Nemyslím, že je to barva, ale co by to mohlo být?
Re: Červená barva, 11.12.2015 10:28, Pavla
Nemohla by to být řasa? Trentepohlia (umbrina)?
Re: Červená barva, 11.12.2015 17:12, petras
Na čem to bylo, lesáci dnes značí barvou ledasco, pro těžbu ve výši prsou, někdy i pařezy, už jsem se kolikrát hnal vyfotit něco extra a byla to barva 
Re: Re: Červená barva, 11.12.2015 23:15, Kraken(m)
Bylo to na kousku větve, ležící na zemi. Podle těch prasklin bych to taky spíš odhadl na barvu, mohla tam třeba ukápnout. Ale radši bych byl, kdyby to bylo něco jiného. . .

Re: Re: Červená barva, 12.12.2015 11:59, Sley
Jj, není to tak dávno, co jsem při jízdě autem zahlédl něco zajímavého na kmeni stromu u silnice - zastavím - a ona to montážní pěna 
Re: Re: Re: Červená barva, 12.12.2015 12:54, petras
Té pěny je všude plno, má to odpuzovat zvěř od cest.
Re: Červená barva, 11.12.2015 21:56, basset(m)
viděl bych to barvu, už jsem to také několikrát v lese potkal
Svítily do dálky..., 10.12.2015 18:29, Joska(m)
Podle potoka, vrba, osika, hloh, bezinky. V těsném sousedství boltcovitky. (Kržatka otrubičnatá?) Díky.
Re: Svítily do dálky..., 10.12.2015 18:30, Joska(m)
Pro porovnání barev spolu s boltcovitkou.
Re: Re: Svítily do dálky..., 10.12.2015 22:39, b.gun(m)
Mrkni se na kalichovku půvabnou (Haasiella venustissima) . . .
Re: Re: Svítily do dálky..., 11.12.2015 00:56, Kraken(m)
Josko, to je nádhera! Taková vzácnost se jen tak nevidí!
Re: Re: Re: Svítily do dálky..., 11.12.2015 10:12, Joska(m)
Díky za tip, měl bych to trochu rozdýchat. . . 
Re: Re: Re: Re: Svítily do dálky..., 11.12.2015 10:27, Pavla
Nomen omen – půvabná. Prý voní jako Vitacit. A dýchej zhluboka, krásný nález. 
Re: A toto také na borovici..., 01.12.2015 21:21, chorcheee(m)
ještě jeden výřez. Ta struktura je zajímavá, ale už je to trošku rozmazané. . .
Phlebia livida?, 01.12.2015 21:17, chorcheee(m)
Tady něco na dumání pro Aleše. Na borovém dřevě. . .
Re: Phlebia livida?, 02.12.2015 17:20, alesjirsa(m)
Nevím a pochybuji, že to půjde makroskopicky určit. Takže nějaká MaNeKoBa.
Re: Co to je?, 01.12.2015 19:37, alesjirsa(m)
Napadá mě jen strmělka přehrnutá, ale nevím to jistě.
Co to je?, 01.12.2015 15:51, BOHATYR
kržatka zimní?, 26.11.2015 15:02, mipera
Lupenaté houby moc neznám, teprve se je učím. Fotka je sice rozmazaná, ale určitě poznáte, co to je.
Děkuji.
Re: kržatka zimní?, 26.11.2015 19:42, alesjirsa(m)
Na kržatku se mi moc nezdá barva lupenů, co nějaká lakovka ?
Re: Re: kržatka zimní?, 26.11.2015 21:00, mipera
je to penízovka kuželovitá alias máslová?, 24.11.2015 19:43, svědek
Ahoj,
kolega z práce to donesl už trochu jeté. A taky se mi zdály trochu větší, než bývají. Co myslíte? Děkuji za názor.
Re: je to penízovka kuželovitá alias máslová?, 24.11.2015 20:24, Sley
Podle mě tmavobělka. Ale jaká přesně, to neumím. . .
Re: Re: je to penízovka kuželovitá alias máslová?, 24.11.2015 21:00, Tori(m)
Taky hlasuju za tmavobělku jinou než t. bradavčitou (jediná, která se dá spolehlivě poznat podle makroznaků; u ostatních už asi ani mikro nestačí, podle posledních zpráv).
Re: Re: Re: je to penízovka kuželovitá alias máslová?, 24.11.2015 22:32, svědek
Díky moc.