Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
Dotaz pro Aleše..., 20.03.2016 19:29, Patrik(m)
Ze spodu měli drobné póry rourek, plodnice tenké jako pevník (Stereum), substrát nejspíš olše lepkavá (už nevím přesně, byli tam i vrby bílé).
Re: Dotaz pro Aleše..., 20.03.2016 20:03, alesjirsa(m)
Outkovka pestrá (Trametes versicolor).
Re: Re: Dotaz pro Aleše..., 20.03.2016 20:08, Patrik(m)
To se mě nezdá, tu už jsem několikrát fotil a vypadal úplně jinak, navíc ta přece roste na bucích, dubech a habrech.
Re: Re: Re: Dotaz pro Aleše..., 20.03.2016 20:16, alesjirsa(m)
Ona je dost variabilní a roste na různých listnáčích i na jehličnanech a takto podle mne vypadá.
Re: Re: Dotaz pro Aleše..., 21.03.2016 09:22, Tori(m)
Taky jsem ji tipovala, i když mi houba na fotce připadala trochu málo pestrobarevná. 
Re: Re: Dotaz pro Aleše..., 22.04.2016 16:25, Tori(m)
Ještě že se tady nedá editovat, člověku to ušetří práci. 
Mohu mít jednou botanickou?, 18.03.2016 22:03, mipera
Re: Mohu mít jednou botanickou?, 19.03.2016 10:05, chorcheee(m)
Dal bych pampelišku
. Ale nikoli rodu Taraxacum, ale Leontodon. Nicméně je to sterilní a takovýchle podobných lupení je (zejména v čeledi hvězdnicovité, ale třeba podobné jsou některé brukvovité) povícero. Většina botaniků se od toho bude, zejména jen podle fotky, distancovat. Podobně jako mykologové od určování chorošů a povlaků z fotek
.
Re: Re: Mohu mít jednou botanickou?, 19.03.2016 16:03, mipera
Díky, ty bochánky lupení rostly mezi křovím, byly tam - staré švestky a trnky.
Jedná se asi o kvetoucí bylinu, při úklidu jsem odstraňovala suché stonky, výška byla asi 40 cm. Občas to zkontroluji, uvidím, jestli vykvete.
Poraďte, 18.03.2016 19:08, vevanek
. . . zcela šedivá houba, stromem je zřejmě dub, rostla ve výšce 3m, tak je to výřez. Nějaký ohňovec?
Re: Poraďte, 18.03.2016 21:31, alesjirsa(m)
Také bych tipoval něco z rodu Phellinus. Ale bohužel mě nic nenapadá. Nic podobného, co by rostlo na dubu, neznám.
Re: Re: Poraďte, 19.03.2016 10:02, chorcheee(m)
Tak proč ne P. robustus? Takhle podle mne přesně vypadá. Jen většinou má hymenofor v teplejších tónech (oranžovohnědá), ale i takový může být. Krom toho je to fotka a ta může být barevně nevěrná. . .
Re: Re: Re: Poraďte, 19.03.2016 17:44, alesjirsa(m)
No právě, ta oranžová barva mi tam dost chybí. Není tam vidět ani náznak.
Re: A ještě mám tohle. , 16.03.2016 19:03, Patrik(m)
Nějaká hlenka, asi Didymium, ale nejsem si jistý.
Re: A tady nějaký ostnateček., 16.03.2016 17:37, alesjirsa(m)
Ostnateček podle mne ne, spíš možná ta hrotnatka či hrotnatečka. Jaká ale nevím.
Re: Další, tentokrát rezavá., 16.03.2016 17:36, alesjirsa(m)
Možná ses trefil s jménem.
Může se jednat o ohňovec rezavý (Phellinus ferruginosus), jestliže má asi tak 5-6 pórů na mm. Pokud má však 2-3 póry na mm, tak je to ohňovec dotýkavý (Phellinus contiguus).
Krásně bílá pórnatka, či tak něco..., 16.03.2016 00:03, Kraken(m)
Re: Krásně bílá pórnatka, či tak něco..., 16.03.2016 17:38, alesjirsa(m)
Tohle bude možná jedna z chorošovitých hub, které se makroskopicky nedají určit.
Re: Re: Krásně bílá pórnatka, či tak něco..., 16.03.2016 17:54, chorcheee(m)
Dal bych Ceriporiopsis mucida (pórnatka Donkova).
Re: Re: Re: Krásně bílá pórnatka, či tak něco..., 16.03.2016 20:46, alesjirsa(m)
Ta se asi neodchlipuje do klobouků, nebo ano ?