Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
Ahoj určovno, 21.04.2016 15:09, Pavla
pomohl by některý kytkoznalec s určením, prosím? Snažím se sama, hledám, ale pořád nevím.
Re: Ahoj určovno, 21.04.2016 15:10, Pavla
Z rostlinky se stává pomalu moje noční můra a čím dál tím víc mi připomíná agresivního Dilophosaura z Jurského parku. ;)
Re: Re: Ahoj určovno, 21.04.2016 16:10, mipera
Já jsem dnes také fotila něco podobného, řekla bych, že se jedná o leknín.
Rostlinku jsem fotila pod borovicemi, místy bylo borůvčí a opodál je jezírko, kde kvetou lekníny.
Re: Re: Re: Ahoj určovno, 21.04.2016 16:14, mipera
Chtěla jsem napsat, že tam byly buky ne borovice, to borůvčí mě spletlo.
Re: Re: Re: Re: Ahoj určovno, 21.04.2016 20:16, mipera
Pavlo, omlouvám se, muž mi řekl, že to bude leknín, zdálo se mi to sice divné, ale věřila jsem mu a dokonce jsem to napsala i Tobě.
Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj určovno, 21.04.2016 21:35, Pavla
Nic se neděje, miper. Snad nám ten "náš ořech" někdo rozlouskne. 
Re: Re: Ahoj určovno, 21.04.2016 23:55, Tori(m)
Semenáček buku. Tohle jsou ještě dělohy, ty pak odpadnou, uprostřed už se klube normální bukový list.
Re: Re: Re: Ahoj určovno, 22.04.2016 08:42, chorcheee(m)
Tak jsem se po ránu pořádně zasmál, což je prý zdravé
. Nyní se budu na kolegy celý den usmívat. Jojo, Dělohy epigeicky klíčících semenáčů často vypadají úplně jinak než pravé listy. Cvičně si můžete na netu najít jak vypadá třeba lípa (a další naše hlavní dřeviny). Když to člověk nezná, podle normálních listů to nepozná.
. . . ale ty woe leknín
, já se poseru!
. . . . už mlčím. . . už jsem (celkem) stabilizovaný
.
Re: Re: Re: Re: Ahoj určovno, 22.04.2016 11:29, mipera
Muž plácnul, že to je leknín, mně se to zdálo divné, ale v současné době jsem myšlenkami s nemocnou matku, tak jsem rozum nepoužila.
Když jsem se ho večer zeptala, zda to myslel vážně, tak řekl, že sice neví, co to je, ale leknín, že ne.
Smazat to nešlo, tak se pobavte.
Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj určovno, 22.04.2016 16:40, basset(m)
Nic si z toho nedělej, on má chorcheee jiné a svoje "masařky" 
Opět nevím, co to je., 20.04.2016 16:25, mipera
Re: Opět nevím, co to je., 20.04.2016 16:26, mipera
Lupeny jsou rozmazané, jinou fotku nemám.
Re: Re: Opět nevím, co to je., 20.04.2016 17:34, alesjirsa(m)
Snad nějaká strmělka.
Re: Re: Re: Opět nevím, co to je., 20.04.2016 18:41, basset(m)
Trochu jsem prosvětlil třeň a souhlasím s Alešem, mohla by to být strmělka vonná.
Re: Re: Re: Re: Opět nevím, co to je., 20.04.2016 21:02, alesjirsa(m)
. . . nebo jakákoli jiná.
Re: Re: Re: Re: Re: Opět nevím, co to je., 21.04.2016 01:27, basset(m)
. . takovou neznám
Pokud voněla po anýzu, tak to byla vonná.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opět nevím, co to je., 21.04.2016 16:49, mipera
Díky, jestli vydrží, tak příště přivoním, občas tam jezdím.
Poradíte?, 16.04.2016 20:17, vevanek
Re: Poradíte?, 16.04.2016 20:18, vevanek
Re: Re: Poradíte?, 16.04.2016 22:07, alesjirsa(m)
Asi bych dal nějakou nějakou trámovku.
Záhadný kokon, 10.04.2016 22:45, JayJay
Omlouvám se za nehoubový příspěvek, ale nevěděl by někdo komu patří tento obří (asi?) kokon? Přilepen na stromě na okraji bažiny. Na dotek pocit jak z netkané textilie, rozhodně ne úplně měkké, ne úplně tvrdé. Velikost odhaduji tak 5x3 cm. Zdálky jsem myslel, že je to houba???

Re: Záhadný kokon, 10.04.2016 22:46, JayJay
Ještě jedna. . . Omluvte stav mých prstíků.
Re: Záhadný kokon, 11.04.2016 00:51, b.gun(m)
Tipl bych si hlenku s názvem síťovka pýchavkovitá (Reticularia lycoperdon).
Re: Re: Záhadný kokon, 11.04.2016 09:57, JayJay
Ahá, to vypadá jako ono. Již jsem ji potkal, ale nikdy v tomto neslizském stadiu. Děkuji.
Lupenatá houba, 10.04.2016 09:09, alesjirsa(m)
Na místě, jako jsem našel včera ty kačenky, jsem objevil ještě tuto lupenatou houbu. Neví prosím někdo, o co by se mohlo jednat ? To ve střední části třeně je prstýnek, který se mi podařilo trochu poničit.

Rostlo na pro mně neidentifikovatelném dřevě, 07.04.2016 00:28, Kraken(m)
Re: Rostlo na pro mně neidentifikovatelném dřevě, 07.04.2016 00:31, Kraken(m)
Re: Re: Rostlo na pro mně neidentifikovatelném dřevě, 09.04.2016 14:06, alesjirsa(m)
Podle mne by se mohlo jednat o starou plodnici outkovky chlupaté.
Ahoj určovno,, 06.04.2016 20:54, Pavla
dá se z obrázku poznat, zda tipuji správně starší plodnici žilnatky bledé? Prales 700-800 m n. m. Díky.
Re: Ahoj určovno,, 06.04.2016 21:23, alesjirsa(m)
Nějaká žilnatka to asi bude, rostlo na listnáči nebo na jehličnanu ?
Re: Re: Ahoj určovno,, 06.04.2016 21:30, Pavla
Jedlobukový prales.
Re: Re: Re: Ahoj určovno,, 06.04.2016 21:32, Pavla
Aha, tím jsem chtěla říct, že nevím. Já ty padlé kmeny fakt nerozpoznám. 
Re: Re: Re: Re: Ahoj určovno,, 06.04.2016 21:52, alesjirsa(m)
Tak pokud to byla ta jedle, tak to může být žilnatka bledá, navíc myslím, že se právě vyskytuje častěji v pralesích.
Dá se určit z fotky?, 27.03.2016 18:29, vevanek
Nalezeno ve starém pískovcovém lomu mezi kamením.
Re: Dá se určit z fotky?, 27.03.2016 21:50, Pavla
Neříkám, že je to ona, ale připomíná mi strmělku číškovitou.
Re: Re: Dá se určit z fotky?, 31.03.2016 21:49, basset(m)
. . tak ta to nebude
Re: Re: Re: Dá se určit z fotky?, 01.04.2016 14:48, vevanek
Mně to připadá jak nějaká kalichovka.
Re: Re: Re: Re: Dá se určit z fotky?, 03.04.2016 21:48, Sley
Taky bych hledal někde mezi kalichovkami, ale přesněji to neumím. . .
Poslední, 26.03.2016 16:47, kutas
a už nebudu otravovat. . . tohle je to z těch jedlí, dá se z toho upřesnit alespoň rod? Rostlo to jen na větvičkách v koruně, na jedné čerstvě padlé (zelené jehličí) už to začínalo také.
Re: Poslední, 26.03.2016 22:05, chorcheee(m)
Tý jo, tak to jsem sám zvědavý. . .
Je to prosím, 21.03.2016 18:25, kutas
. . . vřeckokyjka? Na stonku kopřivy, na výšku 2-3mm, vypadají jako pazoubky v mini vydání.
Re: Je to prosím, 21.03.2016 18:48, Patrik(m)
Ano, přesněji, A.compressum (tmavá), podobná A. pallidum roste na svízeli křížatém.
Re: Re: Je to prosím, 22.03.2016 08:56, kutas
Díky! A ohledně tamtoho z jedlí měl asi pravdu chorchee, ale vzal jsem to, část jsem usušil, něco žije v komůrce.
Re: Re: Re: Je to prosím, 22.03.2016 19:10, Patrik(m)
S kterým? S Durandiella nebo s Camaropella?
Re: Re: Re: Re: Je to prosím, 22.03.2016 20:05, kutas
Camaropella, ty hubky dělají na vrcholcích bradavky.
Re: Re: Re: Re: Re: Je to prosím, 24.03.2016 10:10, chorcheee(m)
To by ale pak byla vzácnost!
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je to prosím, 24.03.2016 20:15, kutas
No nevím, tohle je fakt malé, když po tom cíleně nekoukáš, tak to prostě přehlédneš. . . kolik lidí chodí do lesa hledat milimetrovou bolinku. . .
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je to prosím, 28.03.2016 18:49, Patrik(m)
Třeba já
. . . milimetrová není, ale lehce se přehlédne . . . no, já ju zatím nenašel