Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
tvrďák u pařízku, 05.02.2016 15:41, plysec
nevím. . . kořenovník, outkovka, troudnatec. . . ???
Re: tvrďák u pařízku, 05.02.2016 16:39, Včelda
že by Outkovka hrbatá?
Re: Re: tvrďák u pařízku, 05.02.2016 16:51, Zdeno(m)
Ani lesklokorku ploskou bych nezavrhl. . .
Re: tvrďák u pařízku, 05.02.2016 17:15, alesjirsa(m)
Já bych také sázel na lesklokorku ploskou (Ganoderma applanatum).
Outkovka hrbatá má hranaté póry a navíc obvykle neroste na jehličnanech (pokud dobře rozpoznávám pařez smrku).
Re: Re: tvrďák u pařízku, 05.02.2016 20:14, plysec
No, teď koukám, že to opravdu vypadá na smrkový pařez - tam široko daleko o smrk nezavadíš - samý dub, buk, bříza, sem tam borovice. . . ; l. ploskou znám jinak, vždy bokem přirostlou, tenčí, s pravidelnějším okrajem. . . ; tohle rostlo patrně z kořenu, proto asi ten trochu nezvyklý "vyhřezlý" tvar, takže. . . může to být; díky.
pidihouby;, 05.02.2016 15:38, plysec
Ahoj, dnešní nález z vycházky do lesoparku Kotlářka; na spodní straně zetlelého dubového listu; plodničky cca do 1 mm, ale evidentně rozlišené na třeň a klobouček; víte někdo o co jde? díky.
Re: pidihouby;, 05.02.2016 16:32, Pavla
Já neporadím, ale s napětím budu sledovat, jestli Ti někdo odpoví. Já totiž podobnou (sice jen jednu) pidiplodničku objevila na listu listnáče (až doma u úpravy fotek) právě na fotu Vetřelce č. 1.
Re: pidihouby;, 05.02.2016 16:38, Včelda
viděl bych to na nějakou hlenku. . .
Re: pidihouby;, 05.02.2016 17:17, alesjirsa(m)
Jsem pro hlenku.
Re: Re: pidihouby;, 05.02.2016 18:19, Patrik(m)
Že by něco z okruhu Didymium?
Re: Re: Re: pidihouby;, 05.02.2016 20:02, plysec
Ano, to je možné. . . ; díky!
Rosol, 02.02.2016 15:29, alesjirsa(m)
Zase mám jednou za čas dotaz. Mohlo by se prosím jednat o černorosol bělavý ?
Re: Rosol, 02.02.2016 19:33, Patrik(m)
Spíše černorosol chrupavčitý, později to ztmavne. Jaká to byla větvička? Vidím tam růst polštářnatky, Diatrypella sp.
Re: Re: Rosol, 02.02.2016 19:35, alesjirsa(m)
Měla by to být větev dubu.
Re: Re: Re: Rosol, 05.02.2016 18:20, Patrik(m)
Polštářnatka dubová, Diatrypella quercina.
Re: Re: Re: Re: Rosol, 05.02.2016 19:54, alesjirsa(m)
Díky, příště vyfotím zvlášť.
Zdvořilý dotaz na p. Aleše :), 01.02.2016 20:05, Pavla
Pomůžete s určením? Předem děkuji

Re: Zdvořilý dotaz na p. Aleše :), 01.02.2016 20:10, alesjirsa(m)
No, tak na tu . . . (druhá položka v kvízu
) to moc nevypadá a jestli ano, tak je nějaká hodně divná. Tvarem pórů to trochu připomíná různopórku pleťovou, ale nevím, jestli může být třeba ve stáří takto zbarvená. Jinak mě už nic nenapadá. 
Re: Zdvořilý dotaz na p. Aleše :), 08.02.2016 10:14, Kraken(m)
A co třeba mimčo hlináka červenajícího?
outkovka chlupatá?, 28.01.2016 17:02, mipera
Omlouvám se, fotka je hodně špatná.
Re: outkovka chlupatá?, 28.01.2016 18:55, alesjirsa(m)
Viděl bych to na klanolístku obecnou.
Re: outkovka chlupatá?, 28.01.2016 18:59, alesjirsa(m)
Outkovka chlupatá tvoří daleko mohutnější plodnice. Příště koukni na hymenofor a budeš to mít černé na bílém.
Re: Re: outkovka chlupatá?, 28.01.2016 19:03, mipera
Díky, všechny dnešní druhy hub rostou na tom drakovi.
Re: Zdvořilý dotaz na p. Aleše Jirsu, 13.01.2016 20:39, alesjirsa(m)
Jsou tu i jiné určovatelé. 
Každopádně tady by to chtělo detailnější pohled (a nejen na klobouky), z této vzdálenosti to nejsem schopen identifikovat.
Re: Zdvořilý dotaz na p. Aleše Jirsu, 14.01.2016 13:59, Fred
Dík!
Re: Re: Zdvořilý dotaz na p. Aleše Jirsu, 19.01.2016 22:32, Zdeno(m)
Frede, buď třepenitka svazčitá nebo maková. . . 
Re: Re: Re: Zdvořilý dotaz na p. Aleše Jirsu, 26.01.2016 23:00, Fred
Zdeno(m), díky!
Re: Zdvořilý dotaz na p. Aleše Jirsu, 13.01.2016 20:40, alesjirsa(m)
A toto by mohla být např. líha srostlá, ale může to být určitě i něco jiného.
Re: Re: Zdvořilý dotaz na p. Aleše Jirsu, 15.01.2016 19:41, alesjirsa(m)
Ještě mě také napadá mechovka obecná. Doporučuji nefotit jenom klobouk, protože to u většiny stopkovýtrusých hub na určení nestačí.
Zdvořilý dotaz na p. Aleše Jirsu, 12.01.2016 21:25, Fred
Houba, 06.01.2016 18:04, vevanek
Dnes jsem našla samostatně rostoucí houbu, rostla ze země
Re: Re: Houba, 06.01.2016 18:33, alesjirsa(m)
Penízovka sametonohá.
Penízovka sametonohá, 06.01.2016 16:46, Hejk
Zdravím, chtěl bych Vás poprosit o ujištění, že se skutečně jedná o Penízovku sametonohou. Tuhle houbu de facto neznám a rád bych z ní zkusil třeba polívku. Ale taky bych se rád ráno probudil živ a zdráv. . .
. Roste u cesty na okraji převážně listnatého lesa, cca 10m od potoka, na suchém listnáči. Je tam několik trsů.
Díky moc za odpověď, Vašek Hejpetr
Re: Penízovka sametonohá, 06.01.2016 16:51, Hejk
Omlouvám se za blbě otočenou fotku. . .
Re: Re: Penízovka sametonohá, 06.01.2016 17:01, Joska(m)
Dobrou chuť! Je to ona.