Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
Re: Cosi na spáleništi, 14.03.2016 15:22, mipera
Dotaz..., 13.03.2016 17:37, kutas
. . . na Patrika (či kohokoliv), nalezeno na , , vrcholových konároch ńedávno padnutej starej jedle´´. . . je to podobné tomu co je teď na nahuby, ale myslím že to je něco jiného, sorry za mizernou kvalitu, je to výřez, díky.
Re: Dotaz..., 13.03.2016 19:27, chorcheee(m)
Tý jo, to skoro vypadá na Camaropella pugullus. . .
Re: Re: Re: Dotaz..., 13.03.2016 19:36, kutas
Děkuju, to vůbec netuším co je, jdu se podívat. . . takhle to neštěstí rostlo. . .
Re: Re: Re: Re: Dotaz..., 13.03.2016 20:46, chorcheee(m)
Nebo možná spíše ta Durandiella gallica. Ale ani jedno jsem ještě nenašel naživo, takže nakoukané nemám. . .
Re: Re: Re: Re: Re: Dotaz..., 14.03.2016 15:40, kutas
Já jen jestli někdo náhodou neví, lepší to asi nedám, je to strašně malé.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotaz..., 14.03.2016 17:17, chorcheee(m)
Kuťasi. . . !
.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotaz..., 14.03.2016 18:55, Patrik(m)
Pravděpodobně ano, Durandilla cf. gallica, Camaropella ne . . . máš exsikát?
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotaz..., 14.03.2016 19:44, kutas
Zítra to schválně vezmu a pokusím se o lepší fotku. . .
Je to nějaké zaschlé, 11.03.2016 00:40, Kraken(m)
Re: Je to nějaké zaschlé, 11.03.2016 17:09, alesjirsa(m)
Vypadá to na seschlou čihovitku.
Re: Vidím to prvně., 11.03.2016 00:36, Kraken(m)
Pokud to ovšem není vnořenka. 
Re: Re: Vidím to prvně., 11.03.2016 16:56, Tori(m)
Je. Zajímavé houbičky vlevo dole, připomínají mi rod Hymenodiscus. Ale asi bych si na tohle ještě netroufla.
Re: Re: Re: Vidím to prvně., 11.03.2016 17:03, Patrik(m)
Vnořenky obecné, Propolis versicolor jsou hojné hlavně na dřevě jív, ale je tu možnost i jiného druhu tohoto rodu. S tím Hymenodiscus bych si s téhle fotky netroufal tvrdit, vždyť by to mohli být i malé začínající Mollisia/Tapezia.
Re: Re: Re: Re: Vidím to prvně., 11.03.2016 23:28, Tori(m)
Já nic netvrdím, píšu "připomíná mi to Hy. ".
Re: Mohla by to být outkovka měkká? , 11.03.2016 17:03, Patrik(m)
Řekl bych, že jo.
Re: Re: Mohla by to být outkovka měkká? , 11.03.2016 17:07, alesjirsa(m)
Ano, je to ona.
Re: Netuším..., 11.03.2016 00:48, Kraken(m)
A už tuším, že je to kornatka masová. 
Re: Re: Netuším..., 11.03.2016 17:07, alesjirsa(m)
Tušíš správně . . . 
Nemohu se rozhodnout..., 11.03.2016 00:29, Kraken(m)
Je to outkovka hrbatá, nebo lesklokorka?
Re: Nemohu se rozhodnout..., 11.03.2016 14:05, basset(m)
a co troudnatec kopytovitý?
Re: Re: Nemohu se rozhodnout..., 11.03.2016 17:08, alesjirsa(m)
Tohle je podle mne lesklokorka ploská.
Re: Re: Re: Nemohu se rozhodnout..., 11.03.2016 22:44, Kraken(m)
Byl to i můj tip, i když moc ploská není. 
Nález 10.3.2016 Praha 6 - Střešovice, 10.03.2016 22:30, plysec
Nález 10.3.2016 Praha 6 - Střešovice, 10.03.2016 22:30, plysec
Nález 10.3.2016 Praha 6 - Střešovice, 10.03.2016 22:29, plysec