O houbách

Určovna - poradna

Vložit nový dotaz


Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna

Identifikace.., 12.06.2016 17:47, Begerhoubozrout

Tak máme jasno. .
Díky!

Re: Identifikace.., 29.10.2017 18:58, houbomaniak

jak to vonělo?

Vypadá jako broskev,, 12.06.2016 15:52, BOHATYR

hebké je to jako broskev,
měkké je to jako broskev a

Re: Vypadá jako broskev,, 12.06.2016 15:52, BOHATYR

a není to broskev.
Co to je?
Díky.

Re: Re: Vypadá jako broskev,, 12.06.2016 17:13, chorcheee(m)

To je fakt neskutečné, jak ty houby rostou jako na povel! . Myslím, že to je rezavec dubomilný (také nazývaný "kmenový"), Inocutis dryophila. Našel jsem ho včera a dnes založil do zdejšího Atlasu. Celkem vzácná houba.

. . . I když z vašich fotografií mne napadá ještě rezavec štětinatý (Inonotus hispidus), ale zdá se, že je to na dubu. Jest tak?

Re: Re: Re: Vypadá jako broskev,, 12.06.2016 17:39, BOHATYR

Na dubu ne, že by to byl jasan ztepilý?

Re: Re: Re: Re: Vypadá jako broskev,, 12.06.2016 18:16, alesjirsa(m)

Tohle je jasan.

Re: Re: Re: Re: Re: Vypadá jako broskev,, 12.06.2016 18:39, BOHATYR

Jasan jsem dal také a ta houba na kmeni jasanu?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vypadá jako broskev,, 12.06.2016 22:48, BOHATYR

Díky, bude to asi ten rezavec štětinatý.

Identifikace.., 12.06.2016 15:07, Begerhoubozrout

Starší kus.

Identifikace.., 12.06.2016 15:06, Begerhoubozrout

Identifikace.., 12.06.2016 14:41, Begerhoubozrout

Dobrý den, rostou nám na zahradě, můžete nás ujistit? Jde o žampión?
Děkuji

Re: Identifikace.., 12.06.2016 16:50, Tori(m)

Zkuste trochu škrábnout do spodní části nohy (u hlíny) - pokud za chvíli výrazně zežloutne, je to nejspíš pečárka zápašná, která je nejedlá a má taky takhle hranatý klobouk. Někdy žloutnou i škrábance na klobouku, ale na té spodní části třeně by to mělo být spolehlivé.

Chřapáč, 11.06.2016 15:40, machaon

Chřapáč, 11.06.2016 15:39, machaon

Chřapáč, 11.06.2016 15:38, machaon

H. acetabulum by již neměl růst.

Re: Chřapáč, 11.06.2016 18:02, alesjirsa(m)

Ale vypadá to na něj, tak je to možná jen nějaký opožděný.

Re: Re: Chřapáč, 11.06.2016 20:36, basset(m)

Takových opožděných může být více. Ve středu jsme s Yohanessm potkali májovky

Re: Re: Re: Chřapáč, 12.06.2016 01:33, Dano

Já je potkal dneska a vypadaly takto.

Re: Re: Re: Re: Chřapáč, 12.06.2016 15:40, alesjirsa(m)

Já jsem dnes také jednu viděl a vypadala takto.

Tarzetta, 11.06.2016 15:34, machaon

Tarzetta, 11.06.2016 15:33, machaon

Tak nevím, zda je to catinus nebo cupularis? Mate mě to zrnění a barva.

Re: Tarzetta, 11.06.2016 22:18, Tori(m)

Zajímavé, málo žluté barvy celkově, ale třeň a perforované kalíšky by se k catinus hodily spíš než k cupularis. Cupularis (a její záměna, T. scotica) mají ale víc zubatý okraj a snad by měly být trochu tmavší. Hm. . . Jestli je položka, tak bych na ni i koukla. Dtto ta světlá, co byla v diskusi.

Re: Re: Tarzetta, 12.06.2016 06:40, machaon

Děkuji, také jsem se přikláněl k T. catinus. Položku nemám.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30