Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
Identifikace.., 12.06.2016 17:47, Begerhoubozrout
Re: Identifikace.., 29.10.2017 18:58, houbomaniak
jak to vonělo?
Vypadá jako broskev,, 12.06.2016 15:52, BOHATYR
hebké je to jako broskev,
měkké je to jako broskev a
Re: Vypadá jako broskev,, 12.06.2016 15:52, BOHATYR
a není to broskev.
Co to je?
Díky.
Re: Re: Vypadá jako broskev,, 12.06.2016 17:13, chorcheee(m)
To je fakt neskutečné, jak ty houby rostou jako na povel!
. Myslím, že to je rezavec dubomilný (také nazývaný "kmenový"), Inocutis dryophila. Našel jsem ho včera a dnes založil do zdejšího Atlasu. Celkem vzácná houba.
. . . I když z vašich fotografií mne napadá ještě rezavec štětinatý (Inonotus hispidus), ale zdá se, že je to na dubu. Jest tak?
Re: Re: Re: Vypadá jako broskev,, 12.06.2016 17:39, BOHATYR
Na dubu ne, že by to byl jasan ztepilý?
Re: Re: Re: Re: Vypadá jako broskev,, 12.06.2016 18:16, alesjirsa(m)
Tohle je jasan.
Re: Re: Re: Re: Re: Vypadá jako broskev,, 12.06.2016 18:39, BOHATYR
Jasan jsem dal také a ta houba na kmeni jasanu?
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vypadá jako broskev,, 12.06.2016 22:48, BOHATYR
Díky, bude to asi ten rezavec štětinatý.
Identifikace.., 12.06.2016 14:41, Begerhoubozrout
Dobrý den, rostou nám na zahradě, můžete nás ujistit? Jde o žampión?
Děkuji
Re: Identifikace.., 12.06.2016 16:50, Tori(m)
Zkuste trochu škrábnout do spodní části nohy (u hlíny) - pokud za chvíli výrazně zežloutne, je to nejspíš pečárka zápašná, která je nejedlá a má taky takhle hranatý klobouk. Někdy žloutnou i škrábance na klobouku, ale na té spodní části třeně by to mělo být spolehlivé.
Chřapáč, 11.06.2016 15:38, machaon
H. acetabulum by již neměl růst.
Re: Chřapáč, 11.06.2016 18:02, alesjirsa(m)
Ale vypadá to na něj, tak je to možná jen nějaký opožděný.
Re: Re: Chřapáč, 11.06.2016 20:36, basset(m)
Takových opožděných může být více. Ve středu jsme s Yohanessm potkali májovky 
Re: Re: Re: Chřapáč, 12.06.2016 01:33, Dano
Já je potkal dneska a vypadaly takto.
Re: Re: Re: Re: Chřapáč, 12.06.2016 15:40, alesjirsa(m)
Já jsem dnes také jednu viděl a vypadala takto.
Tarzetta, 11.06.2016 15:33, machaon
Tak nevím, zda je to catinus nebo cupularis? Mate mě to zrnění a barva.
Re: Tarzetta, 11.06.2016 22:18, Tori(m)
Zajímavé, málo žluté barvy celkově, ale třeň a perforované kalíšky by se k catinus hodily spíš než k cupularis. Cupularis (a její záměna, T. scotica) mají ale víc zubatý okraj a snad by měly být trochu tmavší. Hm. . . Jestli je položka, tak bych na ni i koukla. Dtto ta světlá, co byla v diskusi.
Re: Re: Tarzetta, 12.06.2016 06:40, machaon
Děkuji, také jsem se přikláněl k T. catinus. Položku nemám.