Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
na břehu rybníka, dub, habr, bříza, 05.07.2016 17:59, Lawnmower
Re: na břehu rybníka, dub, habr, bříza, 05.07.2016 20:53, Zdeno(m)
Rod ryzec. . .
Re: Re: na břehu rybníka, dub, habr, bříza, 05.07.2016 21:07, Lawnmower
Ano, to bych řekl taky. Nevím ale ani jaký má mlíko, neřezal jsem do něj.
Re: Re: Re: na břehu rybníka, dub, habr, bříza, 05.07.2016 22:04, chorcheee(m)
No jo, tak to je pak těžké. . .
Re: na břehu rybníka, dub, habr, bříza, 06.07.2016 10:41, basset(m)
Tipoval bych ryzec krátkonohý.
Re: Re: na břehu rybníka, dub, habr, bříza, 08.07.2016 14:20, Lawnmower
Jo, klidně si myslím podle vyhledaných obrázku i jo. . . .
Jsem v koncích, 05.07.2016 16:46, vevanek
Shora houby vypadaly jako hřiby plstnaté. Barva do olivova, klobouk na omak plstnatý
Re: Jsem v koncích, 05.07.2016 16:47, vevanek
Re: Re: Jsem v koncích, 05.07.2016 16:49, vevanek
. . . a ještě křehoučké houbičky, bílé, průhledné. Nesmělo se při focení ani dýchat
Lépe jsem je vyfotit nedokázala 
Re: Re: Re: Jsem v koncích, 05.07.2016 19:15, kutas
Dal bych špičku bělostnou, taky jsem jí o víkendu našel.
Re: Re: Re: Re: Jsem v koncích, 05.07.2016 20:19, vevanek
Díky 
Re: Re: Re: Jsem v koncích, 05.07.2016 20:55, Zdeno(m)
Dost doře vyfocené, není-li to ta špička, dal bych nějakou žebernatku. . .
Re: Re: Jsem v koncích, 06.07.2016 02:33, Tori(m)
Zkus se podívat na líhy rody Lyophyllum, např. líhu nečistou (Lyophyllum paelochroum).
Re: Re: Jsem v koncích, 07.07.2016 01:03, Yohaness(m)
Ryzec světlý - Lactarius azonites je můj tip, ovšem chtělo by to zjistit barvu mléka, chuť a vůni. . .
Re: Copak jsem to našel v parku? , 05.07.2016 20:56, Zdeno(m)
Dal bych choroše černonohého. . .
Russula albonigra nebo densifolia?, 03.07.2016 20:51, chorcheee(m)
Opět údolí Boubínského potoka. Ještě před plotem obory, tedy asi ca 900 m/m. Skupinka těchto holubinek rostla podél lesní cesty pod jehličnany (smrk+borovice). Předem díky.
Re: Russula albonigra nebo densifolia?, 03.07.2016 20:51, chorcheee(m)
Re: Re: Russula albonigra nebo densifolia?, 05.07.2016 20:56, Zdeno(m)
Dal bych spíše albonigru. . .
kyj?, 03.07.2016 20:38, chorcheee(m)
Přinesl kamarád při našem houbovýletu pod Boubínem (ca 800 - 900 m/m) ve smíšeném lese. Předem díky.
Re: Re: kyj?, 03.07.2016 20:39, chorcheee(m)
Re: Re: Re: kyj?, 03.07.2016 22:01, alesjirsa(m)
Kuřátečko svraskalé, myslím.
Re: Re: Re: Re: kyj?, 03.07.2016 22:06, Tori(m)
Taky bych tipla.
Re: Re: Re: Re: Re: kyj?, 04.07.2016 09:19, chorcheee(m)
Díky! Myslel jsem, že musí být menší, ale právě se dočítám 4 - 10 cm. Do toho se toto vleze. . .
Co to je?, 03.07.2016 19:35, mipera
Na skládce byly vyhozeny tyto květiny, většinou byly zvadlé.
Jelikož foukal vítr, musela jsem si ji někam položit, nejblíže byly štěpky.
Dá se poznat, co to je?
Děkuji.
Re: Co to je?, 03.07.2016 20:34, chorcheee(m)
Vypadá to na ostrožka stračka (Consolida regalis).
hlíva plátková, 02.07.2016 16:22, mipera
ze zahrádky, 28.06.2016 16:17, Akadraka
Dobrý den, roste u nás na zahradě tato houba, zajímalo by mě o jaký druh jde a zda je jedlá. Děkuji
Re: ze zahrádky, 28.06.2016 19:35, mh
Podle mého houževnatec tygrovaný - nejedlý. . .
Re: Re: Re: ze zahrádky, 03.07.2016 15:05, chorcheee(m)
Za mlada jedlý!