O houbách

Určovna - poradna

Vložit nový dotaz


Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna

na břehu rybníka, dub, habr, bříza, 05.07.2016 17:59, Lawnmower

Re: na břehu rybníka, dub, habr, bříza, 05.07.2016 20:53, Zdeno(m)

Rod ryzec. . .

Re: Re: na břehu rybníka, dub, habr, bříza, 05.07.2016 21:07, Lawnmower

Ano, to bych řekl taky. Nevím ale ani jaký má mlíko, neřezal jsem do něj.

Re: Re: Re: na břehu rybníka, dub, habr, bříza, 05.07.2016 22:04, chorcheee(m)

No jo, tak to je pak těžké. . .

Re: na břehu rybníka, dub, habr, bříza, 06.07.2016 10:41, basset(m)

Tipoval bych ryzec krátkonohý.

Re: Re: na břehu rybníka, dub, habr, bříza, 08.07.2016 14:20, Lawnmower

Jo, klidně si myslím podle vyhledaných obrázku i jo. . . .

Jsem v koncích, 05.07.2016 16:46, vevanek

Shora houby vypadaly jako hřiby plstnaté. Barva do olivova, klobouk na omak plstnatý

Re: Jsem v koncích, 05.07.2016 16:47, vevanek

. . . ještě jeden pohled

Re: Re: Jsem v koncích, 05.07.2016 16:49, vevanek

. . . a ještě křehoučké houbičky, bílé, průhledné. Nesmělo se při focení ani dýchat Lépe jsem je vyfotit nedokázala

Re: Re: Re: Jsem v koncích, 05.07.2016 19:15, kutas

Dal bych špičku bělostnou, taky jsem jí o víkendu našel.

Re: Re: Re: Re: Jsem v koncích, 05.07.2016 20:19, vevanek

Díky

Re: Re: Re: Jsem v koncích, 05.07.2016 20:55, Zdeno(m)

Dost doře vyfocené, není-li to ta špička, dal bych nějakou žebernatku. . .

Re: Re: Jsem v koncích, 06.07.2016 02:33, Tori(m)

Zkus se podívat na líhy rody Lyophyllum, např. líhu nečistou (Lyophyllum paelochroum).

Re: Re: Jsem v koncích, 07.07.2016 01:03, Yohaness(m)

Ryzec světlý - Lactarius azonites je můj tip, ovšem chtělo by to zjistit barvu mléka, chuť a vůni. . .

Copak jsem to našel v parku? , 04.07.2016 21:00, petras

Re: Copak jsem to našel v parku? , 05.07.2016 20:56, Zdeno(m)

Dal bych choroše černonohého. . .

Russula albonigra nebo densifolia?, 03.07.2016 20:51, chorcheee(m)

Opět údolí Boubínského potoka. Ještě před plotem obory, tedy asi ca 900 m/m. Skupinka těchto holubinek rostla podél lesní cesty pod jehličnany (smrk+borovice). Předem díky.

Re: Russula albonigra nebo densifolia?, 03.07.2016 20:51, chorcheee(m)

Re: Re: Russula albonigra nebo densifolia?, 05.07.2016 20:56, Zdeno(m)

Dal bych spíše albonigru. . .

kyj?, 03.07.2016 20:38, chorcheee(m)

Přinesl kamarád při našem houbovýletu pod Boubínem (ca 800 - 900 m/m) ve smíšeném lese. Předem díky.

Re: kyj?, 03.07.2016 20:38, chorcheee(m)

Re: Re: kyj?, 03.07.2016 20:39, chorcheee(m)

A zde rozřezané. . .

Re: Re: Re: kyj?, 03.07.2016 22:01, alesjirsa(m)

Kuřátečko svraskalé, myslím.

Re: Re: Re: Re: kyj?, 03.07.2016 22:06, Tori(m)

Taky bych tipla.

Re: Re: Re: Re: Re: kyj?, 04.07.2016 09:19, chorcheee(m)

Díky! Myslel jsem, že musí být menší, ale právě se dočítám 4 - 10 cm. Do toho se toto vleze. . .

Co to je?, 03.07.2016 19:35, mipera

Na skládce byly vyhozeny tyto květiny, většinou byly zvadlé.
Jelikož foukal vítr, musela jsem si ji někam položit, nejblíže byly štěpky.
Dá se poznat, co to je?
Děkuji.

Re: Co to je?, 03.07.2016 20:34, chorcheee(m)

Vypadá to na ostrožka stračka (Consolida regalis).

Re: Re: Co to je?, 03.07.2016 20:53, mipera

Díky, je to ona.

hlíva plátková, 02.07.2016 16:22, mipera

Zde je originál fotky.

ze zahrádky, 28.06.2016 16:19, Akadraka

ze zahrádky, 28.06.2016 16:17, Akadraka

ze zahrádky, 28.06.2016 16:17, Akadraka

Dobrý den, roste u nás na zahradě tato houba, zajímalo by mě o jaký druh jde a zda je jedlá. Děkuji

Re: ze zahrádky, 28.06.2016 19:35, mh

Podle mého houževnatec tygrovaný - nejedlý. . .

Re: Re: ze zahrádky, 01.07.2016 09:32, Zdeno(m)

Souhlas. . .

Re: Re: ze zahrádky, 02.07.2016 20:00, Akadraka

Děkuji!

Re: Re: Re: ze zahrádky, 03.07.2016 15:05, chorcheee(m)

Za mlada jedlý!


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30