Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
Slizák růžový, 17.08.2016 14:03, vevanek
Vytržená plodnice mi připadala jako divná holubinka, lupeny našedlé, nalezena v trávě u cesty, v okolí borovice. Je to slizák růžový? Klouzek kravský jsem tam nenašla.
Re: Slizák růžový, 17.08.2016 15:00, alesjirsa(m)
Makroskopicky to tak vypadá.
Re: Re: Slizák růžový, 18.08.2016 09:50, basset(m)
. . nejenom vypadá, ale je 
Re: Slizák růžový, 24.08.2016 09:31, Mišák Mikšík
Je to slizák růžový, to že tam nebyl klouzek nic neznamená, houba parazituje na podhoubí. To znamená že nemusí růst vždy s plodnicemi
Čirůvka žíhaná?, 16.08.2016 20:13, vevanek
Roste v monokultuře smrku, vůně nijaká - čirůvka žíhaná?
Re: Re: Čirůvka žíhaná?, 17.08.2016 13:33, vevanek
Děkuji za potvrzení 
Pichavka nebo ne?, 16.08.2016 16:16, mystery
Potřeboval bych prosím určit zda jé to pichavka, aby to nebyly moje poslední řízky
Re: Pichavka nebo ne?, 16.08.2016 16:57, alesjirsa(m)
Ano, pýchavka obrovská.
A co, prosím, může být toto?, 15.08.2016 21:02, mipera
Že to je mazanina vím, dá se z toho něco vytušit?
Asi ve středu tam dojdu znovu, pokusím se vyfotit lépe,
ale je to všechno hrozně mrňavé
Re: A co, prosím, může být toto?, 15.08.2016 23:50, Tori(m)
Rozteklá hlenka?
Re: Re: A co, prosím, může být toto?, 16.08.2016 11:31, alesjirsa(m)
Nebo plasmodium hlenek ?
Vím, že je fotká špatná, 15.08.2016 20:34, mipera
Fotila jsem ty bílé hlenky, které se mi nepovedly a doma jsem zjistila, že je pod nimi cosi žlutého a vpravo dole další houbičky.
Re: Vím, že je fotká špatná, 15.08.2016 20:35, mipera
Je mi jasné, že z takovéto fotky se špatně určuje, ale uvidíme.
Za snahu děkuji.
Re: Re: Vím, že je fotká špatná, 15.08.2016 20:40, alesjirsa(m)
Ty modré něco z rodu Tapesia/Mollisia.
Re: Re: Vím, že je fotká špatná, 15.08.2016 23:50, Tori(m)
A žlutá je nějaká kruhovka (Orbilia sp. ).
V parku, 15.08.2016 08:07, Kraken(m)
Roste na pařezu, možná dubovém.
Re: V parku, 15.08.2016 08:10, Kraken(m)
Chtěl jsem napsat bukovém, ale nevím, možná je po nějakém exotičtějším stromě.
Re: Re: V parku, 15.08.2016 11:01, chorcheee(m)
Karle, bez záruky - připomíná mi to troudnatec iberijský (Fomitopsis syn. Pilatoporus iberica/us), který jsem zakládal tu v Atlase. Byla to před 15 lety vzácnost největší, znám jen z NPR Ranšpurk. To ovšem už není pravda. Já našel 2015 v PR Coufavá u Brna a Tvůrčí dvojice Běťák&Dvořák našli nedávno v Chřibech. Vždy na buku.
Od kud je tento nález? Bylo by např. zajímavé zjištění, zda se šíří více na západ. Určitě by chtělo sebrat a poslat třeba Petru Vampolovi k zmikroskopování.
Re: Re: Re: V parku, 15.08.2016 11:16, alesjirsa(m)
Chorcheee, tohle se mi spíše zdá na outkovku hrbatou (Trametes gibbosa).
Re: Re: Re: Re: V parku, 15.08.2016 12:32, chorcheee(m)
Aleši, nejspíše budeš mít pravdu. Já ty exotičnosti nějak chci prostě asi vidět všude
.
Jakou, Karle, měly plodnice konzistenci? Outkovka hrbatá je velmi tuhá.
Re: Re: Re: Re: Re: V parku, 16.08.2016 00:09, Kraken(m)
Bude to ta outkovka, určil jí tak i Prosty, který se dřevomilkami trochu zabývá. Na téhle fotce je to asi průkaznější. Měl bych jí už taky konečně poznat, ale když její vzhled se od plodnice k plodnici liší. . .


Re: Lemovaly cestu, 09.08.2016 18:53, petras
Re: Re: Lemovaly cestu, 09.08.2016 19:15, alesjirsa(m)
Pavučinec, snad krvavý.
Re: Lemovaly cestu, 09.08.2016 19:15, alesjirsa(m)
Asi nějaká líha.
Re: Napadá mě křehutka, 08.08.2016 21:11, alesjirsa(m)
Nejspíš křehutka Candolleova.
Re: Re: Napadá mě křehutka, 08.08.2016 21:20, Lawnmower
Jo, nejspíš.