O houbách

Určovna - poradna

Vložit nový dotaz


Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna

Slizák růžový, 17.08.2016 14:03, vevanek

Vytržená plodnice mi připadala jako divná holubinka, lupeny našedlé, nalezena v trávě u cesty, v okolí borovice. Je to slizák růžový? Klouzek kravský jsem tam nenašla.

Re: Slizák růžový, 17.08.2016 15:00, alesjirsa(m)

Makroskopicky to tak vypadá.

Re: Re: Slizák růžový, 18.08.2016 09:50, basset(m)

. . nejenom vypadá, ale je

Re: Slizák růžový, 24.08.2016 09:31, Mišák Mikšík

Je to slizák růžový, to že tam nebyl klouzek nic neznamená, houba parazituje na podhoubí. To znamená že nemusí růst vždy s plodnicemi

Čirůvka žíhaná?, 16.08.2016 20:13, vevanek

Roste v monokultuře smrku, vůně nijaká - čirůvka žíhaná?

Re: Čirůvka žíhaná?, 17.08.2016 08:20, Mišák Mikšík

Ano !

Re: Re: Čirůvka žíhaná?, 17.08.2016 13:33, vevanek

Děkuji za potvrzení

Pichavka nebo ne?, 16.08.2016 16:17, mystery

Pichavka nebo ne?, 16.08.2016 16:17, mystery

Pichavka nebo ne?, 16.08.2016 16:16, mystery

Potřeboval bych prosím určit zda jé to pichavka, aby to nebyly moje poslední řízky

Re: Pichavka nebo ne?, 16.08.2016 16:57, alesjirsa(m)

Ano, pýchavka obrovská.

A co, prosím, může být toto?, 15.08.2016 21:02, mipera

Že to je mazanina vím, dá se z toho něco vytušit?
Asi ve středu tam dojdu znovu, pokusím se vyfotit lépe,
ale je to všechno hrozně mrňavé

Re: A co, prosím, může být toto?, 15.08.2016 23:50, Tori(m)

Rozteklá hlenka?

Re: Re: A co, prosím, může být toto?, 16.08.2016 11:31, alesjirsa(m)

Nebo plasmodium hlenek ?

Vím, že je fotká špatná, 15.08.2016 20:34, mipera

Fotila jsem ty bílé hlenky, které se mi nepovedly a doma jsem zjistila, že je pod nimi cosi žlutého a vpravo dole další houbičky.

Re: Vím, že je fotká špatná, 15.08.2016 20:35, mipera

Je mi jasné, že z takovéto fotky se špatně určuje, ale uvidíme.
Za snahu děkuji.

Re: Re: Vím, že je fotká špatná, 15.08.2016 20:40, alesjirsa(m)

Ty modré něco z rodu Tapesia/Mollisia.

Re: Re: Vím, že je fotká špatná, 15.08.2016 23:50, Tori(m)

A žlutá je nějaká kruhovka (Orbilia sp. ).

V parku, 15.08.2016 08:07, Kraken(m)

Roste na pařezu, možná dubovém.

Re: V parku, 15.08.2016 08:10, Kraken(m)

Chtěl jsem napsat bukovém, ale nevím, možná je po nějakém exotičtějším stromě.

Re: Re: V parku, 15.08.2016 11:01, chorcheee(m)

Karle, bez záruky - připomíná mi to troudnatec iberijský (Fomitopsis syn. Pilatoporus iberica/us), který jsem zakládal tu v Atlase. Byla to před 15 lety vzácnost největší, znám jen z NPR Ranšpurk. To ovšem už není pravda. Já našel 2015 v PR Coufavá u Brna a Tvůrčí dvojice Běťák&Dvořák našli nedávno v Chřibech. Vždy na buku.

Od kud je tento nález? Bylo by např. zajímavé zjištění, zda se šíří více na západ. Určitě by chtělo sebrat a poslat třeba Petru Vampolovi k zmikroskopování.

Re: Re: Re: V parku, 15.08.2016 11:16, alesjirsa(m)

Chorcheee, tohle se mi spíše zdá na outkovku hrbatou (Trametes gibbosa).

Re: Re: Re: Re: V parku, 15.08.2016 12:32, chorcheee(m)

Aleši, nejspíše budeš mít pravdu. Já ty exotičnosti nějak chci prostě asi vidět všude .

Jakou, Karle, měly plodnice konzistenci? Outkovka hrbatá je velmi tuhá.

Re: Re: Re: Re: Re: V parku, 16.08.2016 00:09, Kraken(m)

Bude to ta outkovka, určil jí tak i Prosty, který se dřevomilkami trochu zabývá. Na téhle fotce je to asi průkaznější. Měl bych jí už taky konečně poznat, ale když její vzhled se od plodnice k plodnici liší. . .

Lemovaly cestu, 09.08.2016 18:50, petras

Re: Lemovaly cestu, 09.08.2016 18:53, petras

a tato krasavice v mechu

Re: Re: Lemovaly cestu, 09.08.2016 19:15, alesjirsa(m)

Pavučinec, snad krvavý.

Re: Lemovaly cestu, 09.08.2016 19:15, alesjirsa(m)

Asi nějaká líha.

Re: Lemovaly cestu, 09.08.2016 21:20, petras

není to upravené

Napadá mě křehutka, 08.08.2016 20:53, Lawnmower

Re: Napadá mě křehutka, 08.08.2016 21:11, alesjirsa(m)

Nejspíš křehutka Candolleova.

Re: Re: Napadá mě křehutka, 08.08.2016 21:20, Lawnmower

Jo, nejspíš.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30