Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
tak nějak nevím co fotím, v galerii se na mě v...., něurčili., 15.10.2016 13:27, Lawnmower
Re: tak nějak nevím co fotím, v galerii se na mě v...., něurčili., 15.10.2016 15:45, alesjirsa(m)
1. Asi nějaká strmělka.
2. Nějaká helmovka.
Re: Re: tak nějak nevím co fotím, v galerii se na mě v...., něurčili., 15.10.2016 19:14, Lawnmower
No, alesijirso, já ti děkuju, alespoň se mám čeho chytit. Helmovku jsem předpokládal, ale u té první, tak to jsem fakt nevěděl kam střelit
.
pavučinec, 14.10.2016 20:59, machaon
Bedla?, 14.10.2016 00:28, petras
Omlouvám se za fotky, známý poslal s dotazem, jestli jde o bedlu, rostou na zahradě. Řekl jsem mu, ať to rozhodně nejí a možná dá ještě fotky sám.
Re: Bedla?, 14.10.2016 09:07, Wolis
Ahoj Bedla zahradní. . . nebrat.
Re: Re: Bedla?, 14.10.2016 17:58, petras
Dík, hned včera jsem mu psal, bedle ze zahrady nežr. t, je v lese dost vysokých. 
Re: copak je to za houbičky, 12.10.2016 17:51, alesjirsa(m)
Šupinovka zhoubná.
pečárka, 10.10.2016 22:16, Yohaness(m)
Nežloutla na poraněných místech, po karbolu či jódu nesmrděla. Ani anýz nebyl cítit. V parku v trávě. . . věděl by někdo?
Re: pečárka, 10.10.2016 23:04, basset(m)
zkusím pečárka červenavá
Re: Re: pečárka, 12.10.2016 08:58, Yohaness(m)
No, možná je ta fotka moc do červena, dávám znovu po úpravě, více realističtěji. . .
Re: Re: Re: pečárka, 12.10.2016 09:02, Yohaness(m)
Ještě jedna. . .
Plodnice v parku někdo vytrhal a dal na hromadu, byly sice úplně čerstvé, ale jsou sezazené. . .
Pečárka zápašná by v tomto stavu stoprocentně žloutla. Pečárka červenavá to asi taky nebude, Henry.
Re: Re: Re: Re: pečárka, 12.10.2016 09:03, Yohaness(m)
. . . pardon, sesazené. . .
Re: Re: Re: Re: pečárka, 12.10.2016 11:50, Tori(m)
A neřízls jednu, když už byly vytržené?
Re: Re: Re: Re: Re: pečárka, 12.10.2016 17:21, Yohaness(m)
Bohužel ne, pouze jsem rýpal do třeně, bez reakce. . .
Re: Re: pečárka, 13.10.2016 18:05, chorcheee(m)
Pečárku červenavou osobně neznám, ale nemohl by toto být "zápašňák"?
Re: Re: Re: pečárka, 13.10.2016 18:06, chorcheee(m)
Aha, až teď čtu, že nežloutla. Ale jinak je to podle mě typická pečárka zápašná.
Re: Re: Re: Re: pečárka, 14.10.2016 21:28, basset(m)
Typická pečárka zápašná, chorchee, smrdí po karbolu, žloutne na tření či klobouku po poranění, má zakřivený třeň zejména dole, v dolní části je třeň většinou nažloutlý. To je typická pečárka zápašná.
Parádnice, 10.10.2016 18:19, MilaM
Tyhle houby jsem nafotil vloni ve smrkovém lese. Ale pozor, přes tenhle les tahali dolů svahem větve listnáčů z horního lesa. Nález září, nečichal jsem, ani neochutnal.
Re: Re: Parádnice, 10.10.2016 18:30, alesjirsa(m)
Snad něco z rodu Conocybe.
Re: Re: Re: Parádnice, 10.10.2016 21:40, basset(m)
Tipoval bych spíše některý kropenatec (Panaeolus) než čepičatka (Conocybe).
Re: Re: Parádnice, 11.10.2016 07:29, Tori(m)
Mně to připadá jako trochu oschlá helmovka šafránová, tvar klobouku, barva třeně. .
Re: Re: Re: Parádnice, 11.10.2016 11:45, basset(m)
Šáfránová by neměla asi "cementový" klobouk a měla by zřejmě světlý okrak klobouku, tady je okraj klobouku u všech tmavý. To by odpovídalo o tmavým lupenům.
Re: Re: Re: Re: Parádnice, 11.10.2016 16:53, MilaM
Tenhle ořez trochu pomůže? Barva lupenů. . .
šupinovka?, 09.10.2016 21:02, mipera
V sobotu uprostřed cesty v trávě jsem našla tuto skupinku, nějakou šupinovku.
Vypátrala jsem se, že by to mohla být š. tmavošupinná, ale ta je dost vzácná.
Detailnější fotku nemám, asi zítra tam zajdu, snad ty 2 dny přežila.
Re: šupinovka?, 09.10.2016 21:03, mipera
Houby z návsi, 09.10.2016 10:44, Maos
Díky za předešlé určení šupinovky nádherné a mám tady další oříšek, se kterým si nevím vůbec rady. Prolistoval jsem ty největší atlasy(Velký atlas hub a Ottova encyklopedie hub), co mám a nic.
Nalezeno na travnaté návsi, kolem rostly borovičky. Předem díky za ochotu. Jinak u nás na třebíčsku prakticky nic neroste(ani hlívy, muchomůrky, sírovci, prostě nic) a stále je poměrně velké sucho.
Re: Re: Houby z návsi, 09.10.2016 10:54, chorcheee(m)
Slizák. A když pod borovičkou, tak lepkavý (Chroogomphus rutilus). Ve velůkých atlasech, jako např. Ottova encyklopedie určitě je. Zrada je jinde - je tam ještě asi 3199 dalších druhů a když člověk vůbec neví kam se vrtnout, snadno se ztratí. Zároveň v "Hagarovi" některé fotografie nejsou zrovna reprezentativní. Ala jinak je to obdivuhodné dílo, také v něm rád listuji. . .
Re: Re: Re: Houby z návsi, 09.10.2016 11:45, Maos
Díky, asi to bude on. Slizák mazlaavy je má oblíbená houba, ale lepkavého jsem našel prvně a hlavně mě zmátlo, že není vůbec slizký či lepkavý.
Dřevokazná houba, 08.10.2016 11:02, Maos
Dobrý den, prosím o určení rostly u cesty na pařezu jabloně. Předem díky.
Re: Re: Re: Re: Dřevokazná houba, 08.10.2016 11:29, chorcheee(m)
Šupinovka nádherná (Gymnopilus junonius).
Re: Re: Re: Re: Re: Dřevokazná houba, 08.10.2016 13:23, alesjirsa(m)
Souhlas . . . .
Re: Re: Re: Re: Re: Dřevokazná houba, 09.10.2016 10:29, Maos
Díky, je to přesně ono. :o))))
Poprosím o pomoc při určení této plodnice, 05.10.2016 09:04, mOJKL
Houby rostou hojně na zahradě (zřejmě tam budou i ovocné stromy) v tomto období. Víc info nemám, je to přeposlaný snímek. Díky moc, za pomoc 