Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
Mohla to být hlíva?, 19.07.2016 15:01, tvrdohouba
Našel jsem opět něco jako hlíva, jistý si nejsem.
Re: Mohla to být hlíva?, 19.07.2016 15:02, tvrdohouba
Re: Re: Mohla to být hlíva?, 19.07.2016 15:23, chorcheee(m)
Čechratka černohuňatá.
Re: Re: Re: Mohla to být hlíva?, 19.07.2016 15:32, tvrdohouba
Koukám, že čechratka černohuňatá by měla růst v jehličnanech, zde byly staré duby.
Re: Re: Re: Re: Mohla to být hlíva?, 19.07.2016 16:25, alesjirsa(m)
Sice je to špatně vidět, ale ten pařez, na němž ta čechratka roste, je podle mne jehličnan.
Velešín, 16.07.2016 12:42, MACEK
Včera mimo jiné jsem v smrkovém porostu našel tuto houbičku. Hledal jsem a nevím.
Re: Velešín, 16.07.2016 15:46, alesjirsa(m)
Neměla náhodou kyjovitý třeň ?
Re: Velešín, 17.07.2016 10:13, MACEK
Chybou bylo, že jsem detaily nezkoumal.
Re: Re: Velešín, 17.07.2016 16:01, alesjirsa(m)
Pokud by to mělo kyjovitý třeň, tak by to mohla být strmělka kyjonohá, jinak to může být strmělka nálevkovitá. Strmělka to je každopádně.
Lošáček tmavý? Lošáček číškovitý?, 15.07.2016 16:31, machaon
Re: Lošáček tmavý? Lošáček číškovitý?, 15.07.2016 18:08, basset(m)
lošáček číškovitý
Re: Lošáček tmavý? Lošáček číškovitý?, 15.07.2016 18:56, machaon
Dík, byl to i můj tip.
Hlenka..., 13.07.2016 22:05, FabianZBrd
Na dnešní prochajdě jsem narazil na tuto hlenku. Netušíte prosím někdo? "Kudláček" ji má také vyfocenou, ale bohužel neurčenu. Díky.
Re: Hlenka..., 14.07.2016 09:59, alesjirsa(m)
Mohla by to být pěnitka bílá.
Re: Re: Hlenka..., 14.07.2016 10:11, FabianZBrd
Na tu jsem se také díval, většinou je popisována spíše na stvolech. Na dřevě ale může asi také být. . . Díky za typ.
Já to nevím, vy to víte., 13.07.2016 16:36, mipera
Ten klobouk byl víc dočerna, pořád mi tam všude leze modrá.
Díky.
Re: Já to nevím, vy to víte., 13.07.2016 18:50, alesjirsa(m)
Tipoval bych rod ryzec.
Re: Re: Já to nevím, vy to víte., 13.07.2016 19:24, mipera
Mléko z něj neteklo.
Re: Re: Re: Já to nevím, vy to víte., 14.07.2016 20:22, Yohaness(m)
Divná houba - asi nejspíš za zenitem, pokud by to byl starý ryzec šeredný, mléko už z něj téct nemuselo, ale taky to může být některá z černajících holubinek. . . těžko soudit, Chtělo by to vícero fotek. . . taky třeba napsat něco o biotopu, že.
Re: Re: Re: Re: Já to nevím, vy to víte., 14.07.2016 21:15, mipera
Rostla ve smrkovém lese, v místech, kde rostly babky. Zaujal mě černý klobouk a potom lupeny. Výška asi 5 cm, vůně nevábná jako shnilé brambory.
Podle zápachu bude asi za zanitem, plodnice byla sice ještě tuhá.
Já to nevím, vy to víte., 13.07.2016 16:33, mipera
Dá se poznat jaká je to holubinka?
Sloupnout šla do necelé půlky a pálila jako čert.
Díky.
Re: Já to nevím, vy to víte., 13.07.2016 18:26, Patrik(m)
Něco z okruhu h. páchnoucí/zápašné, viz atlas . . .
Re: Re: Já to nevím, vy to víte., 13.07.2016 18:29, mipera
Mně nepáchla, více páchla ta druhá houba.
Ahoj určovno, 10.07.2016 00:19, Pavla
v úterý jsem (pekelně blbě, já vím) jen tak halabala fotla tohoto, pro mě dosud neznámého, prcka. Myslíte, že by to mohl být lošákovec hnědooranžový? Díky.
Re: Ahoj určovno, 10.07.2016 08:54, alesjirsa(m)
Myslím, že nějaký lošáček nebo lošákovec to bude určitě. Bohužel jsem zatím na tyto houbičky neměl štěstí, tak je ani moc neznám, ale řada z nich by měla být bezpečně určitelná pouze mikroskopicky, takže dál bohužel neporadím. Chtělo by to sledovat, co z toho vyroste.
Re: Ahoj určovno, 10.07.2016 09:26, Tori(m)
Jj, rod Hydnellum (proč má česky dva názvy by mě teda zajímalo). Kdybys ho v nějakém větším stadiu brala na určení a doklad lokality (bylo by fajn), tak ho prosím tě vyfoť i na řezu. Podle Hroudova webu bych řekla spíš H. floriforme, než aurantiacum, ale nikdy jsem je naživo neviděla. Další prima nález. 
Re: Re: Ahoj určovno, 10.07.2016 09:40, chorcheee(m)
A proč ne Bankera violascens?
Re: Re: Re: Ahoj určovno, 16.07.2016 09:48, Tori(m)
Bankera má zřetelný klobouk, tady to moc tak nevypadá.
Re: Re: Ahoj určovno, 10.07.2016 09:56, Pavla
Včera jsem to tam šla omrknout. Byl fuč. 
Re: Re: Re: Ahoj určovno, 10.07.2016 10:28, chorcheee(m)
No vidíš, Petr Hrouda byl asi rychlejší
.
Re: Re: Re: Ahoj určovno, 10.07.2016 10:39, alesjirsa(m)
Škoda, snad tam někdy vyroste znovu.
suchohřib?, 08.07.2016 20:12, chorcheee(m)
Kamarádka mi zaslala k určení a já (sucho)hřiby moc neumím. Předem díky za vyjádření místních hřibologů (třeba M. Mikšík). Rostlo na pasece v trávě vedle smrkového porostu. Velikost dobře vidět podle měřítka.
Re: Re: Re: Re: Re: suchohřib?, 08.07.2016 21:49, alesjirsa(m)
Souhlas . . .
Re: Re: Re: Re: suchohřib?, 08.07.2016 21:56, Forrest Run(m)
Jirko, Ty Wostudo, jeden z našich nejkrásnějších hřibů a Ty ho neznáš, Voe?
Re: Re: Re: Re: suchohřib?, 09.07.2016 03:25, Tori(m)
Na jakýkoli sucháč je to moc masivní. Viděla jsem i hodně velké plstnaté, ale vypadaly jinak.
Re: Re: Re: Re: Re: suchohřib?, 09.07.2016 08:51, chorcheee(m)
Díky, jsem wostuda.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: suchohřib?, 12.07.2016 09:01, Zdeno(m)
to teda, už jsem si všiml, že největší borci přemýšlejí o malé násobilce. . . borovák je krásně do růžové až vínové, hlavně na třeni to je významný marker. . . 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: suchohřib?, 13.07.2016 16:58, chorcheee(m)
A taky mají největší borci pravidelně problém s gramatikou a cizími jazyky
.
NPR Žofínský prales, 06.07.2016 11:40, chorcheee(m)
Mechem pokrytá, ležící, odkorněná kláda smrku. Předem díky
Re: NPR Žofínský prales, 06.07.2016 12:13, alesjirsa(m)
Vypadá to na voskovku. Dál bohužel nevím.
Re: Re: NPR Žofínský prales, 06.07.2016 12:51, chorcheee(m)
A nebude to třeba nějaká kalichovka?
Re: Re: Re: NPR Žofínský prales, 06.07.2016 13:14, alesjirsa(m)
Ty lupeny mi víc sedí na voskovku.
Re: Re: Re: Re: NPR Žofínský prales, 06.07.2016 13:48, vevanek
A co kalichovka oranžová? Koukni se do mých fotek, je hned na první stránce. Dávala jsem ji minule.
Re: Re: Re: Re: Re: NPR Žofínský prales, 07.07.2016 09:38, chorcheee(m)
Ta mne právě podle Tvých fotek napadla
. Ale pak jsem znejistěl, že je to moc masité, lupeny málo sbíhající na třeň a podobně. Ale klidně věřím, že to bude ona.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: NPR Žofínský prales, 07.07.2016 17:18, chorcheee(m)
Tak MLZ zase voskovku zpochybnila.