O houbách

Určovna - poradna

Vložit nový dotaz


Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna

Liška obecna, 24.07.2016 14:26, Chiquitka

posílám další foto

Liška obecná?, 24.07.2016 14:23, Chiquitka

Prosím o radu, dnes jsem na zahrádce objevil tuto houbičku. Roste v tráve ve skupinách. Myslím že by to mohla být špička , ale mýlí mě to, že nemá žádnou výraznou vůni, prostě jsou bez vůně a to i mladé podnice. Děkuji CH.

Re: Liška obecná?, 24.07.2016 14:34, basset(m)

Zkuste udělat na třeni uzel.

Omluva za špatnou fotku, 22.07.2016 18:59, Pavla

já ty mrňousky neumím. Myslela jsem, že fotím brvenku, ale pídit se po určení větvičky mě, upřímně, nenapadlo.

Re: Omluva za špatnou fotku, 22.07.2016 20:16, alesjirsa(m)

Hm, myslím si, že to bude ten chlupáček maliníkový.

Re: Re: Omluva za špatnou fotku, 23.07.2016 11:49, Patrik(m)

Už jsem na to reagoval v diskusi. . .

Re: Re: Re: Omluva za špatnou fotku, 24.07.2016 09:55, Pavla

Díky, kluci.

Ahoj určovno, ahoj Aleši, 22.07.2016 18:48, Pavla

děkuji moc za rychlé určení lakovky. Zde ještě jedna, teda vlastně dvě. ;)

Re: Ahoj určovno, ahoj Aleši, 23.07.2016 11:51, Patrik(m)

Podle zrnitého klobouku a vybarvení lupenů bych řekl, že lakovka dvoubarvá . . . Měly mladší plodnice lupeny až do fialova?

Re: Re: Ahoj určovno, ahoj Aleši, 24.07.2016 09:54, Pavla

Řekla bych, že fialovou jsem tam nezaznamenala. Já si ji dle obrázků samourčila spíš jako l. statnou.

Fotka je hodně špatná,, 22.07.2016 18:26, mipera

focena 60 zoomem.

Re: Fotka je hodně špatná,, 22.07.2016 18:28, mipera

Měla by zde růst bublinatka, ale ta to asi není.
Blíž jsem jít nemohla, spadla bych do vody.

Re: Fotka je hodně špatná,, 22.07.2016 18:40, alesjirsa(m)

A není to nějaký ostružiník ?

Re: Re: Fotka je hodně špatná,, 22.07.2016 18:57, mipera

Ten list vpravo k tomu nepatří, nedosáhla jsem na něj, abych ho odstranila, ani na ty "závory" okolo fotky.
Stonek koukal z vody a na něm byly tyto květy.

Re: Re: Re: Fotka je hodně špatná,, 23.07.2016 11:54, Patrik(m)

Teoreticky by to mohla být ta bublinatka menší, ale osobně bych se na toto určení asi vykašlal.

Re: Re: Re: Re: Fotka je hodně špatná,, 23.07.2016 11:57, mipera

Díky, když by to teoreticky bublinatka mohla být, tak to příště zkusím znovu, třeba se podaří zaostřit.

nemohu nic k porovnání dohledat, 22.07.2016 17:58, MACEK

Re: nemohu nic k porovnání dohledat, 22.07.2016 18:16, alesjirsa(m)

Nějaká štítovka (Pluteus sp. ).

Re: Re: nemohu nic k porovnání dohledat, 22.07.2016 18:38, MACEK

Dík

strmělka žebernatá???, 22.07.2016 16:42, mipera

Re: strmělka žebernatá???, 22.07.2016 16:57, alesjirsa(m)

Nejsem teda odborník na strmělky, ale dal bych nálevkovitou.

Co to je?, 22.07.2016 15:57, Pipca

Nasel jsem v lese tohle reknete mi neco k tomu? Dekuji

Re: Co to je?, 22.07.2016 16:43, mipera

. . . květnatec Archerův. . .

Re: Re: Co to je?, 24.08.2016 21:04, mrakuba

květnatec Archerův

foto, 21.07.2016 19:14, linda

dnešní večeře?, 21.07.2016 19:00, linda

Ahoj, tohle mi roste na zahradě, tak nevím jestli to můžu sníst. Poradíte prosím? Děkuju.

Re: dnešní večeře?, 21.07.2016 19:06, alesjirsa(m)

Pýchavka dlabaná.

Je jedlá, pokud je uvnitř celá bílá.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30