Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
Liška obecná?, 24.07.2016 14:23, Chiquitka
Prosím o radu, dnes jsem na zahrádce objevil tuto houbičku. Roste v tráve ve skupinách. Myslím že by to mohla být špička , ale mýlí mě to, že nemá žádnou výraznou vůni, prostě jsou bez vůně a to i mladé podnice. Děkuji CH.
Re: Liška obecná?, 24.07.2016 14:34, basset(m)
Zkuste udělat na třeni uzel.
Omluva za špatnou fotku, 22.07.2016 18:59, Pavla
já ty mrňousky neumím. Myslela jsem, že fotím brvenku, ale pídit se po určení větvičky mě, upřímně, nenapadlo.
Re: Omluva za špatnou fotku, 22.07.2016 20:16, alesjirsa(m)
Hm, myslím si, že to bude ten chlupáček maliníkový.
Re: Re: Omluva za špatnou fotku, 23.07.2016 11:49, Patrik(m)
Už jsem na to reagoval v diskusi. . .
Re: Re: Re: Omluva za špatnou fotku, 24.07.2016 09:55, Pavla
Díky, kluci.
Ahoj určovno, ahoj Aleši, 22.07.2016 18:48, Pavla
děkuji moc za rychlé určení lakovky. Zde ještě jedna, teda vlastně dvě. ;)
Re: Ahoj určovno, ahoj Aleši, 23.07.2016 11:51, Patrik(m)
Podle zrnitého klobouku a vybarvení lupenů bych řekl, že lakovka dvoubarvá . . . Měly mladší plodnice lupeny až do fialova?
Re: Re: Ahoj určovno, ahoj Aleši, 24.07.2016 09:54, Pavla
Řekla bych, že fialovou jsem tam nezaznamenala. Já si ji dle obrázků samourčila spíš jako l. statnou.
Fotka je hodně špatná,, 22.07.2016 18:26, mipera
Re: Fotka je hodně špatná,, 22.07.2016 18:28, mipera
Měla by zde růst bublinatka, ale ta to asi není.
Blíž jsem jít nemohla, spadla bych do vody.
Re: Fotka je hodně špatná,, 22.07.2016 18:40, alesjirsa(m)
A není to nějaký ostružiník ?
Re: Re: Fotka je hodně špatná,, 22.07.2016 18:57, mipera
Ten list vpravo k tomu nepatří, nedosáhla jsem na něj, abych ho odstranila, ani na ty "závory" okolo fotky.
Stonek koukal z vody a na něm byly tyto květy.
Re: Re: Re: Fotka je hodně špatná,, 23.07.2016 11:54, Patrik(m)
Teoreticky by to mohla být ta bublinatka menší, ale osobně bych se na toto určení asi vykašlal.
Re: Re: Re: Re: Fotka je hodně špatná,, 23.07.2016 11:57, mipera
Díky, když by to teoreticky bublinatka mohla být, tak to příště zkusím znovu, třeba se podaří zaostřit.
Re: nemohu nic k porovnání dohledat, 22.07.2016 18:16, alesjirsa(m)
Nějaká štítovka (Pluteus sp. ).
Re: Re: nemohu nic k porovnání dohledat, 22.07.2016 18:38, MACEK
Dík
Re: strmělka žebernatá???, 22.07.2016 16:57, alesjirsa(m)
Nejsem teda odborník na strmělky, ale dal bych nálevkovitou.
Co to je?, 22.07.2016 15:57, Pipca
Nasel jsem v lese tohle reknete mi neco k tomu? Dekuji
Re: Co to je?, 22.07.2016 16:43, mipera
. . . květnatec Archerův. . .
Re: Re: Co to je?, 24.08.2016 21:04, mrakuba
květnatec Archerův
dnešní večeře?, 21.07.2016 19:00, linda
Ahoj, tohle mi roste na zahradě, tak nevím jestli to můžu sníst. Poradíte prosím? Děkuju.
Re: dnešní večeře?, 21.07.2016 19:06, alesjirsa(m)
Pýchavka dlabaná.
Je jedlá, pokud je uvnitř celá bílá.