Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
Nevím si rady..., 29.07.2016 12:44, machaon
Rostlo to na okraji strouhy, vlhčí louka PP Kutiny.
Re: Nevím si rady..., 29.07.2016 13:32, alesjirsa(m)
Myslím, že je to čistec bahenní.
Re: Re: Nevím si rady..., 29.07.2016 14:08, machaon
Ano je to on, dík.
Při ochutnání necítím hořkost,jak je popisována? Děkuji za odpověď., 29.07.2016 10:36, MIKE
Hřib medotrpký nebo Fechtnerův nebo jiný?, 29.07.2016 10:23, MIKE
Jsem v neznámé lokalitě, takže nevím. . .
Re: Hřib medotrpký nebo Fechtnerův nebo jiný?, 29.10.2017 19:11, houbomaniak
hřib fechtneruv



Re: Re: Hřib medotrpký nebo Fechtnerův nebo jiný?, 29.10.2017 19:16, houbomaniak
je hořký?
Pýchavka?, 27.07.2016 18:54, Akadraka
Dobrý den, ráda bych se ujistila, zda je toto opravdu pýchavka. Děkuji! 
Re: Pýchavka?, 27.07.2016 19:21, alesjirsa(m)
Ano, pýchavka dlabaná.
Žádost o určení, 24.07.2016 21:29, Milda
Dobrý večer, mohli by jste mi pomoct s určením této houby na fotografii? Foto není valné a je z loňského podzimu. Rostla na smrkovém pařezu.
Re: Žádost o určení, 24.07.2016 21:57, alesjirsa(m)
Chtělo by to asi detailnější foto.
Re: Re: Žádost o určení, 24.07.2016 22:12, Milda
Dějuji, ale jiné foto nemám. Nemohla by to být " Penízovka sametonohá?"
Re: Re: Re: Žádost o určení, 25.07.2016 11:51, alesjirsa(m)
Penízovka sametonohá to zcela určitě není. Navíc ta roste později. Ten klobouk má nahoře takovou vodnatou skvrnu, což by odpovídalo opeňce měnlivé, ale zase ty lupeny se zeleným odstínem mi víc sedí na třepenitku svazčitou . . .
Re: Re: Re: Re: Žádost o určení, 25.07.2016 13:00, Milda
Tato fotka je z loňského podzimu. Opeňka to nebyla, tu dovedu určit. Klobouk u této houby mohl dosahovat až 80 mm. Děkuji.
Re: Re: Re: Re: Re: Žádost o určení, 29.07.2016 12:21, chorcheee(m)
Vidíte, a já bych v tom sametonožku klidně viděl.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Žádost o určení, 29.10.2017 18:54, houbomaniak
nebo openka?
Prosím o omluvu , myslím Špičku obecnou nikoliv lišku :-(, 24.07.2016 14:35, Chiquitka