Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
Prosím o určení, 17.12.2019 09:57, Pluto
Dobrý den, je toto Kyj rourkovitý? Nalezeno před měsícem. Díky.
Re: Prosím o určení, 17.12.2019 18:05, alesjirsa(m)
Je to dost možné, ale kvalita fotky k tomu není úplně průkazná.
Prosím o určení., 07.12.2019 16:33, houbomil-Klášterec(m)
Mohl by to být Houžovec bobří? A nebo se pletu? Předem díky za odpověď.
Re: Prosím o určení., 07.12.2019 16:33, houbomil-Klášterec(m)
Re: Re: Prosím o určení., 07.12.2019 22:19, alesjirsa(m)
Houžovec určitě, jestli bobří, to už není tak jednoduché říct z fotky.
Re: Re: Re: Prosím o určení., 09.12.2019 21:25, houbomil-Klášterec(m)
Díky!
Neco na urceni., 03.12.2019 18:30, MirekK
A tohle by mne dost zajimalo. Kazdy rok to roste ve smrci-nekdy pomalu az do ledna.
A dost velke mnozstvi.
Re: Neco na urceni., 03.12.2019 20:06, alesjirsa(m)
Gymnopilus (možná penetrans).
Neco na urceni., 03.12.2019 18:29, MirekK
Tohle roste ve smrci i v carodejnych kruzich. Nevi nekdo?
Re: Neco na urceni., 03.12.2019 20:06, alesjirsa(m)
Pravděpodobně nějaká strměka (Clitocybe sp. ).
Ahoj určovno, 01.12.2019 20:58, Pavla
moc se za tu mazanici omlouvám, kdybych nebyla tak zvědavá, vůbec bych to sem nedávala. Něco moc malého na stvolu něčeho. Věděl by někdo? Předem děkuji.
Re: Ahoj určovno, 03.12.2019 00:41, tomaj
Hodně mně to připomíná čihovitku v počátečním stádiu vývoje. Fotil jsem něco podobného, fotku dám později až bude čas. Nebyly ty plodničky něčím překryté, třeba kůrou ?
Re: Re: Ahoj určovno, 05.12.2019 20:59, Pavla
Nebyly. Nakoukala jsem anamorfy čihovitek a jistou podobu bych tam i viděla, ale přesto si myslím, že to nebyly ony. V každém případě díky moc za snahu a za reakci, tomaji. ;)
Re: Re: Ahoj určovno, 07.12.2019 08:12, Tori(m)
Bych taky myslela, anamorfa asi od A. albida.
Neco na urceni pro Alese., 26.11.2019 19:17, MirekK
Re: Neco na urceni pro Alese., 26.11.2019 19:49, alesjirsa(m)
Z téhle fotky už toho víc nevyvodím, ještě navíc vzhledem k nevydařené hloubce ostrosti. Nejlepší by bylo zkusit reakci na amoniak, ten by to rozhodl.
Neco na urceni pro Alese., 26.11.2019 18:44, MirekK
Neco na urceni pro Alese., 26.11.2019 18:44, MirekK
Alesi, nevic co to je?Na prvni pohled to vypadalo jako nejaka holubinka, ale je to neco jineho.
Re: Neco na urceni pro Alese., 26.11.2019 19:06, alesjirsa(m)
Není to něco jiného, je to holubinka (nejspíš R. quelletii/sardonia).
Hlenky, 26.11.2019 00:06, tomaj
Tato hlenka osídlila také ležící kmen. Druhem stromu si nejsem jist.