Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
Čirůvka májovka?, 16.05.2020 05:39, SupaDelik
Ahoj, našel jsem za domem pod šeříkem v kopřivách skupinu bílo-krémových hub. Podle mě jsou to na 99 % májovky. Voní celkem výrazně. V tuto dobu na tomto stanovišti by to snad Závojenka olovová být neměla. . . Můžete mi to prosím potvrdit? Díky moc.
Re: Čirůvka májovka?, 16.05.2020 16:50, alesjirsa(m)
Ano, z fotografie by to měla být čirůvka májovka.
Ahoj Určovno, 14.05.2020 15:25, Pavla
dá-li se, pomůže někdo s určením? Nejdřív prcek . . .
Re: Ahoj Určovno, 14.05.2020 15:28, Pavla
a starší plodničky. Amatérsky si myslím na vláknici nebo na nějaký pavučinec, ale. . . znáte to.
Za reakce předem děkuji.
Re: Re: Ahoj Určovno, 15.05.2020 13:20, alesjirsa(m)
Nebránil bych se pavučinci jernímu (Cortinarius vernus).
Ví někdo, co jsem to vyfotila?, 27.04.2020 08:41, Soňa.F.
Až doma na fotce jsem si všimla tohoto šedého ježatého útvaru- fotila jsem ohnivce a hlízenky sasankové v porostu sasanek, devětsilu a prvosenek. . . Připadá mi to jako houba. Děkuji předem za určení.
Re: Ví někdo, co jsem to vyfotila?, 27.04.2020 08:42, Soňa.F.
Re: Re: Ví někdo, co jsem to vyfotila?, 27.04.2020 08:42, Soňa.F.
Re: Re: Re: Ví někdo, co jsem to vyfotila?, 27.04.2020 20:02, basset(m)
. . a není to zatoulaný koronavirus ?
Re: Re: Re: Re: Ví někdo, co jsem to vyfotila?, 28.04.2020 06:12, Soňa.F.
To snad ne
, ale jinak opravdu nevím. Naživo jsem si toho nevšimla, až na fotce.
Re: Re: Re: Ví někdo, co jsem to vyfotila?, 28.04.2020 00:51, Tori(m)
Přijde mi to jak semínko nějaké kytky.
Re: Re: Re: Re: Ví někdo, co jsem to vyfotila?, 28.04.2020 09:40, alesjirsa(m)
Není to semínko nějaké Rubiácky (třeba svízel přítula ?) ?
Dobrý večer určovně, 20.04.2020 22:50, tomaj
Za případné určení či nasměrování předem děkuji. 
Re: Dobrý večer určovně, 21.04.2020 17:50, alesjirsa(m)
Připomíná mi to Metatrichia floriformis, ale nejsem hlenkolog.
Re: Re: Dobrý večer určovně, 21.04.2020 19:56, tomaj
Aleši díky.
Dobrý večer určovně, 20.04.2020 22:48, tomaj
Je tu makroskopická podoba na vosnatku, jen odhaduji. I když hlenka nebyla vystavena přímému slunci je patrné, že již trpěla suchem.
Dobrý večer určovně, 20.04.2020 22:43, tomaj
V dubině na déle ležícím kmenu se našla skupina hlenek.
Nedávno zveřejnil Kraken několik fotografií různých vývoj. stádií jedné hlenky a na můj dotaz, jak dlouho jí sledoval, sdělil, že jí vyfotil na jednom místě a ve stejný čas.
Tady to bylo stejné.
Bedla Liláková?, 13.04.2020 16:25, houbomil-Klášterec(m)
Poprosím o potvrzení. Nafocena 16. 10. 2014.
Bedla Liláková?, 13.04.2020 16:23, houbomil-Klášterec(m)
Re: Bedla Liláková?, 13.04.2020 23:00, alesjirsa(m)
Mně to nejvíc připadá jako Lepiota felina, ale netvrdím to 100%.
Re: Re: Bedla Liláková?, 14.04.2020 20:42, houbomil-Klášterec(m)
Teď i mně! Já totiž o černošupinaté vůbec nevěděl!Díky Aleši!
Oč se jedná?, 11.04.2020 09:56, houbomil-Klášterec(m)
Poprosím o určení kam ji zařadit-jestli to bude možné! Nafoceno 8. 5. 2013 po dešti na zemi na kraji lesa v staré dubině. Děkuji.
Re: Oč se jedná?, 11.04.2020 21:32, alesjirsa(m)
Nejvíc se to makroskopicky podobá bělochoroši pýchavkovitému (Oligoporus ptychogaster), ale pokud to rostlo na zemi a ještě v dubině, tak to s tím nakonec nemusí mít nic moc společného.
Re: Re: Oč se jedná?, 13.04.2020 07:39, houbomil-Klášterec(m)
Díky Aleši, bělochoroš neé, tohle do 1cm na výšku roztroušeně povlaky na zemi a listí hodně fotogenické, a tak jsem to cvakl-nějaký druh plísně.
Re: Re: Re: Oč se jedná?, 13.04.2020 13:20, houbomil-Klášterec(m)
Ještě jedna fotka, 28.03.2020 12:13, Sonya
Nechtěla jsem ji trhat, tak jsem se snažila ji alespoň trochu otočit