Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
Další dotaz začátečnice, 28.03.2020 12:04, Sonya
Prosím o další určení. Je to penízovka? Předem děkuji za odpověď.
Re: Další dotaz začátečnice, 31.03.2020 11:19, alesjirsa(m)
Jak už navrhovala vedle Pavla, vypadá to na třepenitku cihlovou (Hypholoma lateritium).
Re: Re: Další dotaz začátečnice, 05.04.2020 16:00, Sonya
Děkuji.
Prosím o určení , 20.03.2020 16:55, Sonya
Jsem začátečnice, tak se omlouvám, jestli je to triviální doraz. Já myslím, že by to mohlo být nějaké ušíčko. Prosím o radu. Děkuji.
Re: Prosím o určení , 20.03.2020 17:37, alesjirsa(m)
Ušíčko určitě ne. Pravděpodobně by to mohl být chřapáč běločerný (Helvella leucomelaena).
Re: Prosím o určení , 20.03.2020 19:49, Sonya
Ještě tu mám další fotky, to rostlo hned vedle
Re: Re: Prosím o určení , 20.03.2020 19:52, alesjirsa(m)
To může být stejný druh, akorát víc rozvinutá (až možná i deformovaná) plodnice.
Asi ohnivec, 09.03.2020 11:09, Míran
Dobrý den, asi se jedná o ohnivec, ale nevím zda jde určit druh.
Děkuji za odpověď.
Míra
Re: Asi ohnivec, 09.03.2020 12:47, alesjirsa(m)
Ohnivec to je, s druhem je to komplikovanější, ale nejpravděpodobnější možnost je Sarcoscypha austriaca (o. rakouský). Nerostlo to pod lípou velkolistou (v případě jurského) ?
Re: Re: Asi ohnivec, 09.03.2020 13:40, Míran
Ne, rostlo to mimo stromy, nejblíže byla třešeň, hrušeň a smrky, jedná se o zmizelou osadu ze začátku minulého století.
Díky Míra
Ahoj určovno, 01.03.2020 09:53, Pavla
je to vůbec z říše hub? Nějaká vyklenutka nebo tak něco???
Re: Ahoj určovno, 01.03.2020 12:20, alesjirsa(m)
Tohle mi nepřijde houbově. Spíš to vypadá jako lenticely.
Re: Re: Ahoj určovno, 03.03.2020 16:09, Pavla
Děkuji za určení čočinky. 
Opět něco pro určovnu, 29.02.2020 23:40, tomaj
Nález na tlejícím kmenu smrku. Může jít o Antrodia serialis ?
Re: Opět něco pro určovnu, 01.03.2020 12:20, alesjirsa(m)
Ano, určitě.
Opět něco pro určovnu, 29.02.2020 23:30, tomaj
Nález na ulomené vrbové větvi. Může být Radulomyces ?
Re: Opět něco pro určovnu, 01.03.2020 12:20, alesjirsa(m)
Radulomyces molaris (struhák blanitý).
Re: Re: Opět něco pro určovnu, 01.03.2020 19:44, tomaj
Aleši díky za potvrzení obou položek. 
Hezký večer v určovně, 26.02.2020 21:55, tomaj
Ještě jedno foto s plodničkou na vrbové jehnědě.
Hezký večer v určovně, 26.02.2020 21:46, tomaj
Ve vlhkém, smíšeném listnatém lese, jeho opadu, rostlo na tlejícím listu několik takovýchto plodniček hlenky ?
Hezký večer v určovně, 26.02.2020 21:13, tomaj
Hezký večer v určovně, 26.02.2020 21:11, tomaj
Na schnoucím kmínku keře růže šípkové rostla tato chorošovitá houba. Snad nějaká pórnatka ?
Nejmladší nalezené stadium.
Re: Hezký večer v určovně, 26.02.2020 21:20, alesjirsa(m)
Ale no tak, Tomaji. . .
Vždyť jednak ty dvě houby přece vůbec nejsou totožné a jednak toto není ani choroš, když to má ostny. Ostnateček okrový (Steccherinum ochraceum). To druhé už je na identifikaci z fotky horší, snad nějaká Antrodiellla ?
Re: Re: Hezký večer v určovně, 26.02.2020 21:41, tomaj
Aleši díky za určení ostnatečka. Považoval jsem obě houby za jeden druh, rostly na jednom kmínku vedle sebe, dokonce na přeskáčku. Teď je to ovšem jasné.
Re: Re: Re: Hezký večer v určovně, 27.02.2020 10:37, alesjirsa(m)
Jasně, nic se neděje.