Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
ze by lanyz?, 05.08.2020 18:58, MISA
Ve smrkovych lesim v Beskydech jsme nasli tuto tvrdou houbu pripominajici lanyze.
ze by lanyz?, 05.08.2020 18:58, MISA
Ve smrkovych lesim v Beskydech jsme nasli tuto tvrdou houbu pripominajici lanyze.
ze by lanyz?, 05.08.2020 18:53, MISA
Ve smrkovych lesim v Beskydech jsme nasli tuto tvrdou houbu pripominajici lanyze.
Re: ze by lanyz?, 05.08.2020 20:06, alesjirsa(m)
Podzemních hub existuje celá řada a nejsou to zdaleka jenom lanýže. Pokud nemáte fotku, těžko říct, co to bylo.
Zdravim a prosím o určení., 04.08.2020 21:41, Véna
Tato houba roste v Jizerkách ve smíšeném lese s borůvčím a mechem. Klobouk je 5 cm. široký, třeň je pod kloboukem načervenalý, vůně jako mechovka a chuť svíravá. Díky Véna.
Re: Re: Re: Zdravim a prosím o určení., 05.08.2020 20:05, alesjirsa(m)
Podle mě nějaká vláknice.
Re: Re: Re: Re: Zdravim a prosím o určení., 05.08.2020 20:26, Véna
Díky Aleši. Zdeno i já jsme stejného názoru jako Ty.
Re: Re: Re: Zdravim a prosím o určení., 23.09.2020 08:29, Yohaness(m)
Zkus srovnat s vláknicí jurskou - Inocybe adaequata.
Ahoj Určovno, 03.08.2020 22:14, Pavla
mám tady jeden hnědý klobouček
Re: Re: Ahoj Určovno, 03.08.2020 22:16, Pavla
z podmáčené smrčiny v rašeliníku. Pohledy do lupenů nemám, cvakla jsem si je jen tak zkusmo pro radost. Kdyby někdo věděl, jako vždy předem děkuji.
Re: Re: Re: Ahoj Určovno, 04.08.2020 15:46, alesjirsa(m)
Podle mě by to mohla být helmovka mléčná (Mycena galopus).
Re: Re: Re: Re: Ahoj Určovno, 08.08.2020 14:45, basset(m)
. . nebo i helmovka nitonohá (Mycena filopes (Bull. ) P. Kumm. )
Bedla oježená nebo ostrošupinná?, 02.08.2020 11:31, houbomil-Klášterec(m)
Radiálně uspořádané jehlancovité hnědé bradavky a vlnatá prstencová zóna by nyvádělo na oježenou, ale nejsem si jistý! Jestli to půjde tak dík za případné potvrzení!
Bedla oježená nebo ostrošupinná?, 02.08.2020 11:26, houbomil-Klášterec(m)
Bedla oježená nebo ostrošupinná?, 02.08.2020 11:26, houbomil-Klášterec(m)
Re: Bedla oježená nebo ostrošupinná?, 02.08.2020 11:32, houbomil-Klášterec(m)
Nevím , proč to naběhlo dvakrát!
Re: Re: Bedla oježená nebo ostrošupinná?, 02.08.2020 16:01, alesjirsa(m)
Má to blanitý prsten, dal bych ostrošupinnou.
Prosím o určení , 26.07.2020 18:50, Sonya
Re: Prosím o určení , 26.07.2020 19:13, houbomil-Klášterec(m)
Lopatička kyjovitá.
Re: Re: Prosím o určení , 27.07.2020 21:10, Sonya
Jéé, děkuji. Tak to je hezký nález 
Ryzec., 26.07.2020 14:01, houbomil-Klášterec(m)