O houbách

Nápady a připomínky k vývoji těchto stránek

Přidat nový příspěvek


Všechny své dobré (i jiné:) nápady, připomínky, bugy, atd. související s vývojem těchto stránek, prosím pište do této diskuse. Každý názor je vítán!


Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna

Malé přání s velkým úkolem, 15.01.2012 00:30, javas(m)

Až se to rozjede, bude to dobrý, ale mám pár postřehů, které se mi líbí na fórech a to nejen houbařských. Mám rád fóra typu Damyka, protože jsou přehledná a pokud se někdo vrátí ke starému příspěvku, ten se vrátí na první místo v diskuzi. Odpadá tedy rolování v příspěvcích a reakcích, které jsou odsunuty zpět. Je to zpracováno v phpBB systému fóra, které je zadarmo a vcelku často využívané. Kdybych s tím uměl pracovat, poradím, ale jsem jen brutální uživatel na úrovni domácího správce zvládající oživení kompletně prázdného PC bez znalosti programování. A další věc, co mne zaujala, je možnost zobrazování fotografiíí jednotlivých uživatelů, jak je to na houbaření. Vím, že si to chcete dělat po svém, ale pokud to nemá být výkřik do tmy, je velmi dobré pátrat po konkurenci a vždy použít od ní to, co by mohlo být přínosem. S galerií fotografií nebude problém, ale s typem fóra, to by bylo o přepsání zdrojového kódu, takže asi nic :-(

Re: Malé přání s velkým úkolem, 15.01.2012 23:20, admin(m)

Dobrý postřehy.
Zobrazování fotografií jednotlivých uživatelů - s tím počítáme - zobrazení všech fotografií uživatelů, jejich příspěvků, možnost poslat uživateli soukromou zprávu (PM), atd. Jen to ještě není hotovo.
Systém fóra - to mi taky vrtá hlavou, jak to nejlépe rozdělit. "Galerie a diskuse" je obdoba diskuse na nahouby, která ač není dokonalá se těší slušné přízni Fóra založený na phpBB mi přijdou trochu neosobní a nepřehledný - chvíli trvá, než se člověk někam prokliká. To je ale jen můj osobní názor. Každopádně, diskuse bude u každé houby v atlasu, u každého receptu, u každé akce, může být i u každého obrázku, atd. , jde pak o to, jak nejlépe informovat, že tam a tam jsou nové příspěvky. K tomu máme zaprvé systém doporučování (výstup ještě není hotov), zadruhé je možné na homepage udělat přehled o tom, kde všude jsou nové příspěvky. Napadá mě, že by to bylo možné i personifikovat - každý uživatel si nakliká oblasti, které chce přednostně sledovat.
"pokud se někdo vrátí ke starému příspěvku, ten se vrátí na první místo v diskuzi. " - to je i o zvyku a systému uživatelů, pokud budu chtít na něco upozornit, tak nebudu reagovat na starý příspěvek, ale založím nové vlákno, které se zobrazí jako první (můžu přitom odcitovati i starý příspěvek).
Nicméně se nebráním ani tomu, rozdělit hlavní diskusi na pár kategorií. Jaké jsou návrhy?

Re: Re: Malé přání s velkým úkolem, 16.01.2012 11:05, Forrest Run(m)

Taky bych se osobně velmi přimlouval za ponechání jedný hlavní, dynamický "kmenový" diskuze. . . . . . mojí ješitný duši dělá moc dobře, že tak mám bezprostřední zpětnou vazbu, pokud možno pozitivní a pochvalnou!;-)
Moc chválím nově přidanou možnost navolit si počet zobrazovanejch příspěfků
Na Damyku jsem čekal i několik dní, než někdo zareagoval a to bylo někdy dost demotivující.
Notabene i když tam je vybudovanej sofistikovanej systém upozorňování na témata via "Blikající ikonky" i "Upozorňovací SMS", přišlo mi to až příliš komplikovaný a jak to sqěle vyjádřil Romča, takový nějaký "neosobní" a obávám se, že to je hlavní důvod stagnace Damyka, i když tam choděj renomovaný mykoveličiny a je tam hromada užitečnejch informací. . . . pokud budeš souhlasit, Romčo, zkusím se domluvit s Bobem na výměně odkazů na hlavní straně a taky mám v plánu tam čerpat nejzajímavější postřehy-taky se s ním pokusím nějak gentlemansky domluvit, jak to udělat, aby neměl pocit, že Damyko bezostyšně vykrádám-třeba přidáním odkazu na příslušnou citaci. Prostě aby to bylo víc o vzájemně prospěšný spolupráci než o kompetici.
"Na homepage udělat přehled o tom, kde všude jsou nové příspěvky. Napadá mě, že by to bylo možné i personifikovat - každý uživatel si nakliká oblasti, které chce přednostně sledovat. "-obojí by bylo bezvadný, Romčo!
Koneckonců, pokud nějakej přispěvatel přihodí nějakou užitečnou nebo zajímavou informaci, může o tom nahodit upozornění (i s linkem) přímo do "Kmenový" diskuze.
Předpokládám, Romčo, že v "historicky krátké době";-) nahodíš i možnost kliknout si na chronologicky seřazený "Nejnovější příspěfky", systém "doporučování" tomu taky hodně pomůže.

Re: Re: Re: Malé přání s velkým úkolem, 17.01.2012 23:50, admin(m)

Forre, proti domluvě s Bobem nic nemám, jen bych počkal zhruba tak měsíc, než zprovozníme všechny základní funkce, zatím není moc co nabídnout
Historicky krátká doba volby chronologickýho řazení příspěvků se blíží, doufám, že to bude už zítra

Rukověť fotografa a atlasáře!:-), 14.01.2012 19:20, Forrest Run(m)

Ještě i sem, ať v diskuzi hned nezapadne!-;)
Když každej z nás udělá jednu houbelec do altasu za tejden, tak je to zase není tak časově náročný a přitom to bude udělaný zodpovědně. . . . tímto bych rád učinil takový doporučení pro atlasáře. . . . začněte si schánět informace z netu, který budete konfrontovat se svejma praktickejma zkušenostma, minimálně 2-3 dny dopředu, to je dobrá doba a sesumírování si to v makovici a stanovení priorit!
Jinak na těch "Seznamech-Checklistech" pro fotografy i pro atlasáře dělám. . . . ty pro fotografy Vám pak pošlu k oponentuře, a až to Váma bude schválený, z druhý strany dám pár fotek vzácnějších hříbků a nechám Vám to zalaminovat a rozešlu to zájemcům:o). . . . takže to bude skoro nezničitelný, do terénu a navíc při odchytu lesníků, kolegů houbařů i vhodný ke kladení fšetečnejch otázek;-)
"Neviděls tu tuhle houbeleC?". . . . několikrát se mi moje komunikativnost v tomto směru vyplatila a takto to bude výrazně jednodušší!Bude to jak na focení-zjišťování makroznaků, tak i na přímý fpisování lihofkou do připravenejch chlívečků!

Dotaz na Romču. . . kdy bude možno fkládat aktivní linky, prosím?

Re: Rukověť fotografa a atlasáře!:-), 14.01.2012 22:56, admin(m)

Že jseš to ty Forre, tak tady to je, odkaz vkládej ve tvaru:
[link="http://www.ohoubach.cz/atlas-hub/"]odkaz[/link]

Re: Re: Rukověť fotografa a atlasáře!:-), 14.01.2012 22:57, admin(m)

jeden živý příklad: odkaz

Re: Re: Re: Rukověť fotografa a atlasáře!:-), 16.01.2012 10:27, Forrest Run(m)

Děkuju, Romčo!
Poprosím Tě, ten recept na aktivní odkazy hoď příležitostně někam do rubriky s názvem "Jak být kvalitním přispěvatelem" nebo "Welcome a buďte tu jako doma" nebo "Povídáme si o houbách.cz-krok za krokem". . . já vím, já vím, to je moc dlouhý, možná by stačilo "Jsi tu novej? FAQ". . . . . prosím zdejší mozkovej trust o nahození ergonomičtějšího názvu, prostě takovej průvodce pro nově příchozí a k tomu velmi lakonickej popis základních funkcí a možností. A ještě bych si dovolil poprosit i zprovoznění buttonku Atlas Hub na HOME stránce, abych nemusel pokaždý hledat link nebo mít otevřený víc oken.
Děkuju.
Zejtra spáchám další položku do atlasu. . . . bude to Hlíva ústřičná a rovnou bych zkusil do diskuze pod to i něco maličko o jejím pěstování a léčivosti a pomaličku se na to téma začnu rozepisovat, než pro to budou extra blogy!

Re: Re: Re: Re: Rukověť fotografa a atlasáře!:-), 16.01.2012 15:55, admin(m)

Není zač Forre,

FAQ - ano, budeme muset zpracovat nějaká pravidla diskuse, i o tom, že je zakázáno vkládat spam, vulgarity, porno, . . . Dále vysvětlit funkce doporučování, atd. Vkládání odkazu jsem přidal jako ikonku pod textové pole nové zprávy, včetně jednoho smajlíku a funkce na zvýraznění textu

Atlas hub - dobře, odkaz v menu je aktivní, ale atlas jako takový ještě musím trochu dopilovat, možnost přidávání dalších fotek, mazání, atp.

pokus, 13.01.2012 20:59, kápo(m)

tak jsem zkusil jednu atlasoakci, a mám několik postřehů.
A)nejen, že jsem to zmastil a dal dvě stejný fota--atlasář by měl mít k dispozici butonek opravit, či upravit, změnit již hotový záznam.
B)Vůbec se mi to nepovedlo nějak rozfázovat, abych naložil podstatný popisný fotky k popisu plodnic, nevim jak, ale chtělo by to nějak ještě překroutit, styl co chlívek, to fotka je špatně využitelnej-na popis je třeba víc foto, ale třeba k chlívku kdy roste nevim co bych dával za obrázek. ))podumejme, třeba to někdo vidí jinak a líp než já a hlavně klid, tehle porod nebude jednoduchej, jestli má splnit určitý naděje na funkci a kvalitu, zatím se k tomu krůček po krůčku prohrabáváme. Někdy taky mám pocit, jestli to nevymejšlíme moc náročný, ale je-li důvodem vzniku existence zábavného, avšak informačně kvalitního vebu, tak se tim prohrabat musíme

Re: pokus, 13.01.2012 22:21, admin(m)

Já ještě nemávnul, že je to hotový, ale klíďo testujte aspoň hned vychytáte bugy.

ad A) texty měnit jdou, fotky zatím ne, pracuju na tom.

ad B) "kdy roste nevim co bych dával za obrázek. " - můžeš dát třeba nějaký graf;)) Ale vážně, není třeba vyplňovat při založení všechny popisy, ani vkládat ke všem fotku, vše je možné doplnit dodatečně (nebo přepsat) přes upravit. V atlasu se pak zobrazují jen ty vlastnosti, které jsou vyplněny. "Více fotek k popisu plodnic" - budou stačit 3? Zkusím to nějak vymyslet.
Se závěrem souhlasím, bude to chvíli trvat, nebude to zítra, ale určitě se to vyplatí

Re: pokus, 13.01.2012 22:47, admin(m)

Nebo mě ještě napadlo, rozdělit popis plodnice tak jak to máš na skice, tedy klobouk, třeň, lupeníčko, atd. Tím by byla potřeba více fotek vyřešena. Jak jsem už psal, zobrazuje se jen to, co je vyplněno, takže problém s různým počtem částí plodnic nás nemusí moc trápit.
Co myslíte?

Re: Re: pokus, 13.01.2012 23:29, kápo(m)

teď sem napsal elaborát názorů a nápadů jak na to a jednim klikem jsem si ho smazal, už du spát, nahodim to ráno. Základem jednoduchýho řešení, by byly proměnný názvy chlívečků, který by nabízeli více možností, jako u chlívku jedlé, nejedlé atd

Re: Re: Re: pokus, 13.01.2012 23:55, admin(m)

To by bylo řešení, ale přiznám se bez mučení, že to už je na mě moc Ona do toho vstupuje ještě další funkce "wiki like", kdy i obyčejní uživatelé bez vyšších práv mohou navrhovat změny v atlasu, které moderátor následně potvrdí/upraví/zamítne a aby se v tom udržel nějaký přehled, musí být chlívečky jako pevně daný číselník. Jinak už by to byla šílená kombinace.
Mimochodem ta funkce navrhování změn už je hotová a můžeš si ji vyzkoušet, když si založíš další účet (ten bude mít nižší práva) a zkusíš něco upravit. S účtem kápo pak můžeš navržené změny vyřídit.
Řešení vidím v tom, že se těch chlívečků přidá do zakládání víc a vyplní se jen některé (ty se pak budou zobrazovat). Bude to při zakládání trochu chaos, když tam bude 20 chlívečků, ale výstup bude ok, nic lepšího mě zatím nenapadá.

Re: Re: Re: pokus, 14.01.2012 16:46, admin(m)

Ráno moudřejší večera. Ony se ty naše představy nakonec moc neliší
I kdyby ty názvy chlívečků byly proměnné, tak musíme definovat celkovou množinu těch chlívečků.
Viz. nyní: http://www.ohoubach.cz/atlas-hub/pridani-zaznamu/
Vypsal bych všechny dostupné chlívečky a zakládající si rozbalí a vyplní jen ty, které mu budou vyhovovat.
Teď jenom vymyslet seznam (číselník) všech nabízených vlastností.

Re: Re: Re: Re: pokus, 14.01.2012 18:43, kápo(m)

sorry, ráno sem neměl čas, o tom pomnožení chlívečků jsem původně(než jsem to smáz)taky psal, ty proměnné názvy mne napadly až nakonec, ale je-li to zbytečně složité, uděláme to stylem"tlupa chlívků", -sepíšu, co je za chlívečky třeba, snad nic nezapomenu, až děti usnou, tak to sem hodim.

Re: Re: Re: Re: Re: pokus, 14.01.2012 21:52, admin(m)

"až děti usnou" - to jsme na tom stejně Teď jsem je zahnal.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: pokus, 14.01.2012 22:58, kápo(m)

no u nás to byl horor, takže teď sem dopsal sesumírování znaků různejch skupin hub, jsou toho dvě á čtyřky poznámek, takže to ještě proberu, nevim, jestli výsledek stihnu ještě dneska, uvidíme

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pokus, 14.01.2012 23:08, admin(m)

já mám jiný práce dost, klidně to může být i zítra

Romáňo maká jako Drak!:-), 13.01.2012 18:40, Forrest Run(m)

V atlase přibyl symbol jedlosti s hlasovací hvězdičkou!

Re: Romáňo maká jako Drak!:-), 13.01.2012 21:44, admin(m)

To nejsou hlasovací hvězdičky Hvězdičky slouží pouze k zobrazení jedlosti, kterou zadá moderátor při založení houby.
Ale dobrej nápad, můžeme to spojit s hlasováním všech uživatelů, jen je zatím více nápadů, než kapacit, ale to se časem srovná

atlásek, 12.01.2012 20:49, kápo(m)

Zdar, tak jsem na to kouknul, a měl bych tyto připomínky
A)"chlívečky bych zpřeházel, aby popisné byly co nejblíž k hlavní fotografii, tedy1-plodnice, 2určovací znaky, 3výtrusy, 4 biotop, 5 kdy roste, 6možnost záměny, 7dal. zajímavosti a postřehy8 v. /l. synonyma.
V takovémto jednochlívečku popisu "plodnice" by stačilo k určitým částem popisu plodnic, které budou nafocené přiřadit spolu s fotkou číslo--třeň, bla bla foto č. 2. -Odpadl by problém, s různým počtem částí plodnic a tedy i chlívků u různých hub-třeba u rosolů, kde není třeň, lupeníčko atd. a stačí pouze foto plodnice, dužniny a mikro.
Kolonku určovací znaky bych možná přejmenoval na "důležité určovací znaky" aby se zdůraznila důležitost těchto při určování nálezů, a samozřejmě v popisu směrující číslíčka na fota kde jsou tyto znaky patrné.
A ještě drobnost, -chlíveček výtrusy bych přeci jen přejmenoval na "mikroskopické znaky", protože se může jednat o tvar cystid a podobně, nebo jiných důležitých znaků v mikroskopické stavbě plodnic.
Nic víc mne zatím nenapadá tak zdar!

Re: atlásek, 12.01.2012 22:30, kápo(m)

ještě postřeh-u některých webů, zůstává ikonka meníčka dostupná v horní části monitoru i při sjetí po stránce až dolu, zde je zatím potřeba se vracet nahoru-nešlo by to nějak udělat?Je to uživatelsky "příjemnější".

Re: Re: atlásek, 12.01.2012 23:48, admin(m)

To bude asi trochu problém. Tohle řešení předpokládá, že vlevo je pouze menu, ale já bych pod něj rád umístil ještě další obsah, třeba nejlépe hodnocenou fotku, atp.
Přidal jsem alespoň menu ještě jednou dolu do patičky, to by mohlo částečně pomoct

Re: atlásek, 12.01.2012 23:41, admin(m)

Díky, chlívečky jsou seřazeny a přejmenovány. Fotky přidám.

Re: atlásek, 13.01.2012 10:52, Forrest Run(m)

Zase jsi mě předběhnul s tím zpřeházením chlívečků, Pájo!;-)
Jen maličko váhám, jestli je praktický dát synonyma až na konec. . . no, uvidíme, co na to "hlas lidu"!

Navrhuju kompromisní foch "Výtrusy a mikroskopické znaky"
Barva výtrusů je někdy důležitej MAKROSKOPICKEJ určovací znak, na druhou stranu, dělat pro to extra chlíveček mi přijde zbytečný. . . takhle by to bylo hezky pohromadě. . . co vy na to?

Re: Re: atlásek, 13.01.2012 12:11, kápo(m)

Vždyť barva výtrusnýho prachu může být uvedena u popisu plodnice , nebo u důležitejch určovacích znaků-to spíš. Toť můj pohled na věc Dude :-B))

Re: Re: Re: atlásek, 13.01.2012 12:45, Forrest Run(m)

Hmmmm, asi máš recht. . . v tom případku to ale zase bude chtít udělat něco jako "Rukověť"-"Checklist atlasáře", kde bude krok za krokem vypsaný, co nezapomenout vyplnit. . . . něco jako maj piloti letadel před startem, aby se ujistili, že nic důležitýho nezanedbali!;-)

Re: Re: Re: Re: atlásek, 13.01.2012 12:51, kápo(m)

sqělý nápad-takovej návod k použití, kterej by přilítnul každýmu atlasáři s adminprávem. Jelikož jsem hovádek a v lese taky většinou něco zapomenu(vočichat, vochutnat, sloupnout pokožku klóbrcu atd), tak si dokonce takovej manuálek chystám do fototašky. Dobře Ty!

Re: Re: Re: Re: Re: atlásek, 13.01.2012 13:15, admin(m)

Když nějaký návod sepíšete, tak ho přilepím na web, aby byl stále na očích

Re: Re: Re: Re: Re: Re: atlásek, 13.01.2012 14:06, kápo(m)

No zkusíme něco sesumírovat, ono to není zcela jednoduchý(asi jako všechno), a pro každou skupinu hub jiný, něčeho jiného si všímáme u hřibovitých, něčeho jiného zas u břichatek, kde je to ještě rozdílný pro hvězdovky, hnízdovky, pýchavky, hadovky. . . zkrátka nelze napsat jednoduchý univerzál.

Houbařský humor, 11.01.2012 20:18, basset(m)

Rád bych se přimluvil za založení ještě jedné rubriky tam vlevo !!!

Re: Houbařský humor, 11.01.2012 22:47, admin(m)

Proč ne Máš nějakou podrobnější představu, jak by mohla vypadat?

Re: Re: Houbařský humor, 12.01.2012 00:12, basset(m)

Zkusím o tom trochu přemýšlet. Jsem momentálmě (ale i nejenom ) trochu v časové tísni. Myslím, že to nepospíchá, klidně to totiž může být až jako bábovička na dortu, až bude to důležité hotové. Nespěchám. Sám mám za sebou asi dva takové projekty a móóóc dobře vím, že to není žádná sranda.

Jenom mám k současné podobě, pokud si to mohu dovolit, jen jednu malou otázku: Proč je design tak "velkorysý" v řádkování? Když jsem začínal s weby, tak mi to můj "koordinátor" také vytknul. Vždy mi říkal, Tý brďo, vždyť na té stránce nic není a člověk aby se "uklikal" nebo "uposunoval".

Jinak SUPER a mnoho potřebné síly do dalšího vývoje.
basset

PS. editor se již chová zcela "způsobně" !!!

Re: Re: Re: Houbařský humor, 12.01.2012 11:33, admin(m)

Super, kolega
Ok, necháme to na později. Sranda to není, ale zatím mě to baví.

Velkorysé řádkování - asi to bude tím, že mám velký monitor) Ale máš pravdu, trochu jsem ubral a vypadá to hned lépe. Po pravdě zatím jsem se vzhledu moc nevěnoval. Soustředím se na to zprovoznit základní funkce jako atlas, recepty, diskusi, atd. , a potom se i design ještě trochu učeše a vychytá.

Sílu mi dodávají právě ty vaše připomínky a nápady, je paráda mít okamžitou zpětnou vazbu a vyvíjet systém efektivně.

Změny v atlase, 11.01.2012 16:39, Forrest Run(m)

Romčovi jsem v mailu napsal následující prosby o změny v atlase, prosím i velectěné osazenstvo, aby se k tomu rovněž vyjádřilo!

1. Přidání možnosti fkládat další fotky do atlasu, zatím to, myslím, půjde i bez potvrzování moderátorama, časem pokud možno pod čáru jako "Neověřené", do atlasu jako ověřené až po schválení moderátorama.

2. V sekci "Zařazení" odstraň "Omamné" a místo toho přidej "Jedlé s vyhradami" , fčetně následnýho výraznýho vizuálního upozornění. . . . něco jako blikající červený vykřičníky atp.
A pak teda ještě vymyslet, kam se ty výhrady k jedlosti budou psát, resp. , zobrazovat se uživatelům.

3. Přidej, prosím, chlíveček s názvem "Další zajímavosti a postřehy"

4. Dál mě, pro verzi 2. 0;-), napadají i chlívečky typu "Vědecká/lidová synonyma" a "Možnost záměny".

Re: Změny v atlase, 12.01.2012 11:39, admin(m)

Odpovědi máš v mailu, tak jen krátce:

ad 1. je to v pořadí, teď mám hotovou diskusi včetně vláken (funguje tady na vývoji), nasadím ji do Galerie tak, abych zachoval již uložené příspěvky a pak se vrhnu na doladění atlasu.

ad 2. Omamné nahrazeny

ad 3. a 4. provedeno, není třeba čekat na novou verzi

atlaso nápady, 11.01.2012 16:37,

Zdar. -jelikož nestíhám, tak jsem jen vyfotil"propiskoskicu" nápadů
Červeně zvýrazněné položky jsou odkazové, do příslušných chlívečků, z nichž některé by se nacházely v základním menu, -přehled dřevin a bylin, typy podloží, recepty, literatura a zdroje, , tam bych ještě hodil chlívečky"foto poradna" a "mikroskopování", kde by zkušenější mohli radit jak na to. Chlíveček biotopy a okolnosti nálezů uživatelů by spadal vždy pod ten určitý druh.
U fotografií uživatelů by bylo dobré udělat alespoň dva butonky, jeden na připomínky, druhej na hlasování, kde by u každýho druhu mohl každý registrovaný uživatel dát 1 hlas, a fotografie s nejvíce hlasy by byla na titulní foto druhu v atlase. V případě, že by se hlasující rozhodl dát hlas nějaké nově vložené fotografii, byl by jeho hlas odebrán od té, pro kterou hlasoval dříve.
Český název druhu by po kliknutí odkazoval na diskuse a přízpěvky o něm vedené.
Nevim co z toho je reálný, ale chtěli jste nápady, tak mě nebijte )))

Re: atlaso nápady, 11.01.2012 16:38, admin(m)

Kápo to je nádhera a super nápady, díky
Myslím, že reálná je většina, tak vypíšu jen to, co moc reálně nevidím:

1. kdy roste bych nechal v jednom textovém poli někde pod obrázkem, kde se bude možné více rozepsat, takhle mi to přijde trochu omezující.

2. Obrázky klobouku, třeně, atd. určitě přidáme, raději bych to ale omezil jen na jeden obrázek, aby zbylo také nějaké místo na text a navíc to bude variabilnější, takhle jak to máš naplněno to vypadá dobře, ale asi nebudou ke každé houbě všechny obrázky.

3. Červeně zvýrazněné odkazové položky - přehled dřevin a bylin, typy podloží, atd. - to bude trochu náročnější na naplnění, tudíž bych to nechal až na verzi atlasu 2. 0 Ale nebráním se.

4. Biotop a okolnosti nálezu bych propojil s fotkami uživatelů - po kliknutí na náhled se otevře detail fotky, kam bude moci autor zadat další podrobnosti, jako biotop, atd.

Na ostatním začnu postupně pracovat, a sem s dalšími nápady

Re: atlaso nápady, 12.01.2012 11:16, Forrest Run(m)

Tak ještě sem!
Pájo, vypadá to výborně, nezklamals, jeden nápad lepší než druhej a k tomu jsi nadmíru pobavil. . . . . Tvoje kreativita je skutečně obdivuhodná. . . třeba ten nakousanej talíř;-). . . . tady bych si i (pro verzi 2. 0)dokázal představit nějakou aktivní hlasovací škálu od jedný to deseti a každej bysme tak mohli vyjádřit, jak hodně nám ta která houbelec (ne)chutná. . .
Kopřiva dvoupaneláková a Kapraď-Transvestita jsou Boží hlášky. . . . koukám, že časem založíme i Blog Nejlepších Hlášek a Ty budeš jasnej vítěz!:o)
Sqělej je nápad s provázáním biotopu s okolnostma nálezu, jsem rád, že když takhle dáme hlavy dohromady a jeden z nás něco nakousne, druhej hned navrhne nějakej životaschopnej zlepšovák!
Tvoje přehledný rozdělení jednotlivejch "komponent" houby by nás mělo motivovat k jejich většímu focení detailů, z různejch úhlů. . .
Jen bych měl maličko výhradu-zlepšovák k tý "ne/hojnosti". . . . tam bych si představoval mapku výskytu(1:750 000), jako je na nahuby.sk k aktuálnímu růstu hub, kde by se konkretizovalo na úrovni okresů. . . . . viz třeba Kozák dubový. . . . . v okresech MB, Nymburky a Jičín je to velmi běžná houba a pak ho zase znám z Bílých Karpat a Chřibů. . . . .

Re: Re: atlaso nápady, 12.01.2012 11:47, admin(m)

Forre, ty s tím členěním až na úroveň okresů nedáš pokoj)
Bude to dost práce, takže tohle bych nechal až na verzi 3. 0
Ale jinak, jak už jsem psal, většinu kápových nápadů zapracuju.

Re: Re: Re: atlaso nápady, 12.01.2012 13:22, Forrest Run(m)

Dobrá tedy, udělej to alespoň na kraje se yvýrazněným doporučením, ať přispěvatelé uváděj aspoň světovou stranu kraje, ideálně okres spolu s přibližnou nadmořskou vejškou!;-)


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30