O houbách

Nápady a připomínky k vývoji těchto stránek

Přidat nový příspěvek


Všechny své dobré (i jiné:) nápady, připomínky, bugy, atd. související s vývojem těchto stránek, prosím pište do této diskuse. Každý názor je vítán!


Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna

Názvy atlasovek na titulní stránce a poděkování!:-), 10.02.2012 12:34, Forrest Run(m)

Díky za promptní vyplnění bílejch děr okolo fotek, Romčo!

Jsi Programátorskej TryskoMyšák!

Mám ještě prosbičku, zdali by bylo možno k fotkám atlasovek na homepage přihodit rovnou i českej názef a pak ještě jeden zlepšováček, co dávám k posouzení kolegáčkům a kolegyňkám. . . . nebylo by elegantnější dostat se rovnou po kliknutí na příslušnou fotku přímo na atlasovou položku než jen na větší foto, místo toho, aby se pak člověk trefoval na malej buttónek "Detail", prosím?

Re: Názvy atlasovek na titulní stránce a poděkování!:-), 10.02.2012 12:52, admin(m)

Máš pravdu, obojí předěláno

Re: Re: Názvy atlasovek na titulní stránce a poděkování!:-), 10.02.2012 18:39, katka

Jelikož to tu nehodlám mrvit víc, než je nutné, raději se zavěsím. Z vlastní zkušenosti vím, že sem tam narazím na zajímavý odkaz. Přimlouvala bych se za nějakou pidirubričku, kde by tyto odkazy mohli uživatelé shromažďovat, třeba i s nějakým krátkým popiskem, čeho se týkají. Nemám na mysli konkrétní druhy hub, ale třeba některé pasáže zákonů či nařízení, které se hub a jejich sběru či stupně ochrany týkají.

Re: Re: Re: Názvy atlasovek na titulní stránce a poděkování!:-), 11.02.2012 00:04, admin(m)

Proč ne, ale někdo by měl takovou rubriku "moderovat", aby se takové odkazy neduplikovaly, nezneužívaly, atp.
Přidal jsem si rubriku do poznámek.

Re: Re: Re: Re: Názvy atlasovek na titulní stránce a poděkování!:-), 11.02.2012 13:26, katka

Hmm, to mne nenapadlo. Třeba se to časem vystříbří a nebo nebude poptávka, šlo opravdu jen o okamžitý nápad. I tak - díky.

Kontakt, 10.02.2012 11:16, Kryšot(m)

Ahoj.
Myslím, že by nebylo od věci, založit zde sekci, kde by houbaři, kteří objevili nějaký vzácný druh to mohli oznámit. Ulehčilo by to monitorování vzácných druhů.

Re: Kontakt, 10.02.2012 12:31, admin(m)

Ahoj Kryšote,

zaprvé chválím u hřibu medotrpkého odkazy na další druhy v možnostech záměny, to je super

Sekce vzácné druhy - bude stačit přidat novou možnost do Atlasu, viz. obrázek? Do formuláře při zakládání houby bych přidal nějaké zatržítko - Nový vzácný druh.
Nebo máš jinou představu?

Re: Re: Kontakt, 10.02.2012 12:47, Forrest Run(m)

Bomba nápad s odkazama, Ráďulíne. . . . . . koukám, že ses s hříbkama opravdu rozjel!
Přesně takhle jsem si to představoval. . . vyčerpávající popis od praktika a k tomu víc jak sqělý fotky, děkujeme, DrnoHryze!. . . . dnes nebo zejtra Ti k tomu udělám oponenturu a doplnění a taky začnu prolejzat archivy a sypat sem fotky pod tlakem!
K těm vzácnejm druhům. . . . definuj mi "vzácnost". . . . . budeme se držet Červenýho seznamu nebo bysme tu dali hlavy dohromady a vytvořili nějakej seznam položek, případně že by si elitní profi/poloprofi mykologové zadávali druhový nebo rodový položky, který by chtěli přednostně sledovat? Něco jako Olda Jindřich kuřátka a kyje, Jiřík Burlík hnojníky, Mišák Mikšík hříbky, Sádloš helmofky a askouše, . . . ? Případně zvolit nějakou kombinaci výše uvedenýho bez toho, aby Chudák Romča neskončil zakouslej do klávesnice s pěnou u huby a krví podlitejma bělmama?;-)

Re: Re: Re: Kontakt, 10.02.2012 13:18, Kryšot(m)

Forresťáku, musíme to promyslet. . . . Myslel jsem, že by to byla sekce, kam by měli přístup jen třeba atlasáři, aby na to nebyl Roman sám. . . Ale nemyslím si, že by se tam v sezoně hrnuly mraky oznámení denně.

Re: Re: Re: Re: Kontakt, 10.02.2012 19:54, Forrest Run(m)

Ráďo, tahle věc má víc rovin. . . . osobně nemám problém se tu s Váma ostatníma atlasářema podělit o lokality vzácnejch hub. . . . . víš, že moje lokality jsou i Tvoje lokality, to je i pro Zdena, Krakena, Fáfu. . . . . vpodstatě fšechny zajímavosti mám i v GPS, takže by se asi dala spáchat i nějaká ta "Mapa pro zodpovědný vyvolený"
Teď jenom, aby to bylo odolný vůči MykoHackerům!;-)
Ale vážně. . . . v atlase je parametr "Téměř se nevyskytuje", to by asi nebyl problém předělat na (nebo přidat) "Vzácné". . . nebo "Raritní" a ejhle, máme tu definovanou skupinu. . . . pak už aby Romča "jen" umožnil selekci podle tohoto parametru!

A aby k tomu v atlase vytvořil možnost dát si třeba "požadavek" na bližší informace konkrétní člověk. . . . třeba že "Kryšot sleduje Fechtnery, obracejte se na něj"!

Případně, pokud by se o to nikdo konkrétní nedral, tak tam dát jen poznámku o tom, že by bylo záhodno kontaktovat buď admina nebo atlasáře a ty už pak budou informovat příslušnou pobočku ČMS, muzea nebo ČVSM.

S tím souvisí i připsání "hodnosti" Atlasář v Profilu Nicku, aby nově příchozí věděl, že takovýmu člověku může plně důvěřovat. . . . a k "Manuálu k používání www.ohouby.cz" by pak měl Romča nějak kulantně napsat, ať se s konkrétníma lokalitama vzácnějších hub nově příchozí radši moc nesvěřuje kdejakýmu Huculovi. . . tím míň to meldovat do éteru. . . . ale právě Atlasářům. . . nebo Romčovi. . . . . . . . teď tu jsme fšichni v poho, ale až se daj ohoubách.cz ve fšeobecnou známnost, je lepší bejt připravenej na lidskou blbost, závist a nenávist. . . . "Počítat s nejhorším a doufat v nejlepší!", jak pravil klasik. . . . pak může bejt člověk jen příjemně překvapenej!

Re: Re: Re: Re: Re: Kontakt, 10.02.2012 23:59, admin(m)

Pár reakcí.

"Teď jenom, aby to bylo odolný vůči MykoHackerům" - to je správná připomínka.

1. chystám se lépe zašifrovat vaše hesla (možná to ani nepoznáte, možná si je budete muset zadat znovu).
2. souvisí s tím i to, na co nedávno upozorňoval jcp, automatické přihlášení byl mělo po určité době vypršet, teď je nastaveno 30 dní, to je opravdu moc. Nastavil bych 1, max. 2 dny, pokud sem během té doby nepřijdete, budete se muset přihlásit znovu. Je to rozumný kompromis mezi komfortem a bezpečností.
3.netvrdím, že obecně jsou tyto stránky neprůstřelné, ale dokořán otevřená vrátka tu hackeři nemají

"kontaktovat buď admina" & "by pak měl Romča nějak kulantně napsat" - jsem tu přes techniku, v oblasti hub se budu rád angažovat co nejméně Protože na stránkách mám práce dost a hlavně na houby nejsem odborník, ať radši kontaktují vás, příp. mi sepište návody, které se mají zveřejnit a já je vyvěsím. Sám se časem pokusím spáchat nějaký návod, jak stránky fungují technicky.

"připsání hodnosti Atlasář v Profilu Nicku" - připsáno, prozatím se vám za nickem zobrazuje (mod) - zkratka z moderátor, řekněte si sami, co tam mám místo mod napsat

Re: Re: Kontakt, 10.02.2012 12:56, admin(m)

aha, já to se vzácnými druhy špatně pochopil, beru zpět

Re: Re: Kontakt, 10.02.2012 13:10, Kryšot(m)

Ano, tohle je dobrý nápad, ale myslel jsem, když někdo během sezony najde něco vzácného, tak aby zde kliknul na odkaz např. "OZNÁMENÍ VZÁCNÉHO NÁLEZU", kde by neveřejně uvedl svůj kontakt, popř foto a my bychom už mohli ho potom kontaktovat a lokalitu zmapovat.

Re: Re: Re: Kontakt, 10.02.2012 14:35, admin(m)

Tak jo, zkuste sepsat svou představu a dejte mi ji sem. Vyhradit pak nějakou sekci výhradně pro definovanou skupinu uživatelů není problém.

Můžeme to udělat buď s "definováním" seznamu vzácností, jak píše Forrest.

Nebo jednoduše, když bude mít někdo pocit, že našel něco vzácného, tak vám to oznámí a vy už se sami rozhodnete, jestli to za něco stojí (zpracujete) nebo ne (zamítnete).

Třídění v atlasu hub, 09.02.2012 23:52, basset(m)

Ahoj admine,
v atlasu hub po výběru podle písmene jsou názvy zřejmě nesetříděny. Zkusíš to setřídit ? Stačí asi přidat ORDER BY

Re: Třídění v atlasu hub, 10.02.2012 12:19, admin(m)

Ahoj bassete,
řazení tam bylo, ale prozatím podle data přidání, aby byly pěkně vidět novinky
Předělal jsem to, teď se řadí abecedně a Novinky jsou jako samostatná možnost řazení.

Zobrazování fotek na úvodní straně webu, 09.02.2012 16:12, Forrest Run(m)

Není to Big Deal, ale to bílý prázdno pod horizontálně orientovanejma fotkama na mě nepůsobí moc esteticky. . . . nešlo by je třeba stáhnout dolů k textu nebo vycentrovat a prázdno vyplnit to tou zelenkavou barvičkou, jasně, že až někdy. . . do konce života, Romčo!

Re: Zobrazování fotek na úvodní straně webu, 09.02.2012 18:02, Joska(m)

Nooo, možná, když budeš k adminovi slušnej, tak Ti umožní stejné zbarvení stránek, co mám já už od začátku. . .

Re: Re: Zobrazování fotek na úvodní straně webu, 10.02.2012 11:49, admin(m)

Taky jsem si na tu Joskovu zelenou celkem zvyknul a používám ji
Tak jsem ji teď dal jako výchozí pro všechny, co na ni říkáte?

Forre - je to teď lepší?

Kdyby se Vám změny nezobrazovaly, tak si dejte v prohlížeči F5 - obnovit.

Re: Re: Re: Zobrazování fotek na úvodní straně webu, 10.02.2012 12:48, Forrest Run(m)

Zelená uklidňuje, určitě je to lepčí, Romčo, děkuju za operativnost!

Vložené fotografie, 09.02.2012 15:19, Kraken(m)

Mám tu další problém. K m. Vittadinii se mi omylem podařilo vložit dvakrát stejnou fotku, jen v jiném formátu a ještě jsou tam vidět odrazové plošky. Nemohla by v atlasu být taky možnost snímek odstranit, nebo nahradit jako třeba na Damyko? Jestli je to technicky moc náročné, prosím alespoň o odstranění dotyčné fotografie.

Re: Vložené fotografie, 09.02.2012 18:01, Kraken(m)

Tak fajn, fotka už jde odstranit, ale nejde tam nahrát nová.

Re: Re: Vložené fotografie, 09.02.2012 18:07, admin(m)

Byl jsi moc rychlej
Ještě jsem nemávnul, že je to funkční
Zkus ji plz smazat znovu, pak půjde i nahrát nová.

Re: Re: Re: Vložené fotografie, 09.02.2012 18:24, Kraken(m)

No jo, někdy jsem rychlej jako vítr!
Už je to ok, díky!

Mazání, 09.02.2012 14:14, fáfa(m)

Ahoj Romane, jenom taková menší věcička, když chci vymazat třeba celej článek např. u h. bronzového v sekci další zajímavosti tak to nejde, ale jedno slovo nebo větu to vymaže. Toť vše. F.

Re: Mazání, 09.02.2012 14:19, admin(m)

Ahoj Fáfo,
díky za info, to je pravda, pokud dojde k tomu, že budete chtít smazat celou pasáž, smažte prosím celý text a napište místo něj třeba "nezadáno".

Re: Re: Mazání, 09.02.2012 14:32, fáfa(m)

. . to je fakt

Re: Re: Re: Mazání, 13.02.2012 14:59, jcp(m)

Postrádám možnost mazat vlastní fotky . . omylem jsem do Atlasu vložil 2x jednu a tu samou fotku B. reticulatus a co teď s tím . .

Re: Re: Re: Re: Mazání, 13.02.2012 16:32, admin(m)

Fotku jsem smazal já
Na tom, abyste mohli sami mazat vlastní fotky právě pracuju, bude to součást komplexnějšího řešení.

Rámečky okolo fotek do atlasu, 09.02.2012 11:06, Forrest Run(m)

Přátelé, mám na Vás takovej dotaz, zda-li se Vám líbí rámečkování fotek do atlasu. . . . . za Vaš kladný (i negativní) názory předem děkuju.

Re: Rámečky okolo fotek do atlasu, 09.02.2012 11:22, admin(m)

Nemám vyhraněný názor, zda rámeček ano či ne
Ale možná by nebylo špatný dát tomu nějakou štábní kulturu. Když budete fotky do atlasu nahrávat bez rámečku, můžu jim nějaký rámeček dát až při zobrazení.
Výhoda je v tom, že když se nám nebude líbit rámeček širokej černej, můžu ho během minuty nahradit rámečkem slabým zeleným, u všech fotek v atlasu.
Když nahrajete fotku s rámečkem, tak už s ním nikdo nehne.

Ale jestli chce každej používat svoje vlastní rámečky, tak prosím, záleží na vás

Re: Re: Rámečky okolo fotek do atlasu, 09.02.2012 11:37, Forrest Run(m)

Dobrej nápad, Romčo. . . co na to ostatní?

Re: Re: Re: Rámečky okolo fotek do atlasu, 09.02.2012 21:25, kápo(m)

no já sem zkoušel jednu fotku vorámovat, a jak jsem k ní ten rámeček přibíjel, tak sem si udělal díru do monitoru a stejně jsem ten noťas pak ani nemohl pořádně zavřít-nedokážu si představit, že bych orámoval fšechny fotky-tolik laťek ani nemám. . verdikt-když někdo ty fotky vorámuje, tak budu rád, že mi zbydou laťky dětem na draka. Děkuji za pochopení

Re: Re: Re: Re: Rámečky okolo fotek do atlasu, 11.02.2012 09:55, Zdeno(m)

Používej ohebné, samolepící, nafukovací a nakupuj ve velkém s množstevními slevami, však víš kde. . . A hlavní zásada. . . Obrázek i s rámečkem nesmí být větší než než noťas a monitor. . .

Re: Re: Rámečky okolo fotek do atlasu, 09.02.2012 11:49, Forrest Run(m)

A jeden fór za dobrou práci přímo pro Tebe, Honiči!

Uživatel:
"Vypnul se mi počítač - volám admina. Přichází admin, těžce vzdychne, něco si mumlá pod nos, asi 10 krát se otáčí na mé židli, kopne do počítače a ten sa zapíná. Znovu si těžce povzdychne, stále mumlá a odchází. On je prostě šaman!"

Admin:
"Zavolali mě k uživateli - ten idiot se furt točil na židli, až se mu na ní namotal kabel ze zástrčky. Tiše nadávám, rozmotávám kabel, odkopávam počítač co nejdál pod stůl, zapínám ho, nadávám, odcházím. "

Re: Re: Re: Rámečky okolo fotek do atlasu, 09.02.2012 12:40, admin(m)

znám, klasika

Re: Re: Rámečky okolo fotek do atlasu, 09.02.2012 13:41, Kraken(m)

Já osobně ty rámečky moc nemusím, i když se teď z toho stala nějaká móda. Ale když už musí být, tak bych se přimlouval za tvůj návrh zarámovat všechny stejně. Takže společný rámeček, s možností změny.

Kam zmizely?, 08.02.2012 13:26, Kraken(m)

V atlasu chybí všechny další fotografie a že jich bylo požehnaně!
Co se stalo?

Re: Kam zmizely?, 08.02.2012 14:52, admin(m)

Trochu se ve fotkách vrtám, jsou zpátky.
Že jsem tě ale vystrašil?

Re: Re: Kam zmizely?, 08.02.2012 16:56, Kraken(m)

To jo, to by trvalo, než bych je zase všechny dohledal!

Re: Re: Re: Kam zmizely?, 08.02.2012 17:01, admin(m)

Jen občas takhle trochu straším
Jak přidávám nový funkce, tak sem tam něco zapomenu odladit, ale že by fotky nebo texty zmizely v nenávratnu se doufám nestane, ty jsou v bezpečí

Drobná úprava v diskusi, 07.02.2012 17:58, admin(m)

V hlavní diskusi zmizelo tlačítko odpovědět. Bylo nahrazeno tlačítky reagovat a navázat.

Reagovat - reakce se řadí přímo pod příspěvek, na který odpovídám.

Navázat - příspěvek se řadí až na konec vlákna. Je tedy určeno zejména k přidávání dalších fotografií, pokud z nějakého důvodu nepoužíváte multivkládání s náhledem.

Teď už je jen na vás, jak zodpovědně budete nová tlačítka používat, doufám, že přispějou k dalšímu zpřehlednění diskuse. Další vylepšení mě aktuálně nenapadá

Jakékoliv anomálie nebo nápady prosím hlaste sem, díky.

Re: Drobná úprava v diskusi, 07.02.2012 18:10, basset(m)

Hezkýýýýýý

Re: Drobná úprava v diskusi, 07.02.2012 20:13, Forrest Run(m)

Díky, Romčo!

Atlas - vložení odkazu, 07.02.2012 10:31, admin(m)

Zdar Kápo i ostatní.
Do atlasu je nyní možné vkládat aktivní odkazy na další zdroje (stránky o houbách).
Vkládejte prosím odkazy směřující na konkrétní houbu, ne na homepage webu.

Správně: Kudlův fotoatlas hub ([link="http://kudluvfotoatlashub. blog.cz/1001/hrib-kastanovy-gyroporus-castaneus"]Kudlův fotoatlas hub[/link])

Špatně: Kudlův fotoatlas hub ([link="http://kudluvfotoatlashub. blog.cz/"]Kudlův fotoatlas hub[/link])

Díky.

Re: Atlas - vložení odkazu, 07.02.2012 20:42, kápo(m)

No to bude lepší jen mi(počítačovýmu analfabetovi)řekněte, kde si ten link vycucám?-to je ten nahoře na liště vedle šipek?(W. I. Explorer)

Re: Re: Atlas - vložení odkazu, 07.02.2012 22:29, admin(m)

Zkusím krátký fotonávod

Najdeš u Kudláčka hřib kaštanový, nahoře v adresním řádku Exploreru si označíš adresu (stačí na ni jednou kliknout myší a označí se).

Zkopíruješ si ji do schránky pomocí CTRL + C.

Re: Re: Atlas - vložení odkazu, 07.02.2012 22:31, admin(m)

V atlasu vložíš kód pro odkaz, kliknutím na url

Re: Re: Atlas - vložení odkazu, 07.02.2012 22:34, admin(m)

Namísto http://www.example.com vložíš zkopírovanou adresu od Kudláčka, máš ji stále ve schránce, takže stačí CTRL + V

Re: Re: Atlas - vložení odkazu, 07.02.2012 22:36, admin(m)

Namísto odkaz napíšeš text odkazu, který se bude zobrazovat.

Re: Re: Atlas - vložení odkazu, 07.02.2012 22:37, admin(m)

Uložíš a výsledek je takovýhle

Re: Re: Atlas - vložení odkazu, 07.02.2012 22:31, Forrest Run(m)

Je to tak, DrnoHryze!
Kontrol vé, kontrol cé, "3, 14čo"!;-) Nebo podržet levý myšítko, přetáhnout kurzorem, pak kliknout pravým myšítkem na text, kterej Ti po přetažení zmodral, vybrat z vyrorovafšího se menu "Kopírovat" no a a pak si už jen vybereš, kde chceš, aby se Ti to votevřelo, na to místo klikneš pravým myšítkem a zase Ti vyjede menu a na něm zvolíš "Vložit". . . 2-3 fteřiny. . .

Jo a vykašli se na miliónkrát záplatovanýho a stejně nedostatečně zabezpečenýho a nestabilního Explorera a pořiď si GoogleChrome, Voe!-;)

Re: Re: Re: Atlas - vložení odkazu, 07.02.2012 22:35, admin(m)

neskákej mi do toho

Re: Re: Re: Re: Atlas - vložení odkazu, 07.02.2012 22:43, admin(m)

Promiň drnohryze, ale využil jsem svých "práv" a hodil tě na konec, aby ten fotonávod zůstal pěkně vcelku

Re: Re: Re: Re: Re: Atlas - vložení odkazu, 08.02.2012 00:03, Forrest Run(m)

Chápu a respektuju, Herr UncleFucker!;-)

Re: Re: Re: Atlas - vložení odkazu, 07.02.2012 22:36, Forrest Run(m)

Che ché, Romča je rychejší než smrť! Máme na minutu stejnej příspěvek, jen ten Tvůj je polopatičtější, protože s obrázkama!;)
A když jsme u toho SW vzdělání, mohl bys mi vysvětlit, jak děláš tohle focení z (výřezu) obrazofky, please?
To víš, su ogar z dědiny a donedávna jsem říkal elektrice tramvaj a nosil jsem si pro ně po kapsách cukr, aby mě nekously!;o)

Re: Re: Re: Re: Atlas - vložení odkazu, 07.02.2012 22:58, admin(m)

Zkusím

K sejmutí náhledu obrazovky slouží klávesa Print Screen - ukládá do schránky. Já používám Print Screen + ALT - snímá jen aktuální okno.

Pak si otevřeš oblíbenej grafickej editor, používám Photoshop, ale stačí i obyčejný Malování z Windows (Start - Spustit - mspaint), určitě to půjde i v Zoneru.

Pak CTRL + N (nový), CTRL + V (vložit)

Potom použiješ nástroj výběr - takový čárkovaný obdélník. Viz. obrázek, jak vypadá ve Photoshopu a Malování. Přetáhneš myší na obrázku to, co chceš vybrat.

A nakonec použiješ funkci Oříznout - odřízne vše co není ve výběru.

A uložíš.

Kdyby ti něco nebylo jasný, tak se svěř, udělám nějakej návod pro Malování

Re: Re: Re: Re: Re: Atlas - vložení odkazu, 07.02.2012 23:12, kápo(m)

herdek-to budu ajťák jak prase, když se toto fšechno naučím. nicméně už mám základ-zkopírovat pomocí ctrl-c ctrl-v už ovládám

Re: Re: Re: Re: Re: Atlas - vložení odkazu, 07.02.2012 23:55, Forrest Run(m)

Děkuju. Už jsem se chytil!;-) Chvilku mi sice trvalo, než jsem v Zoneru našel, jak to do něj nasypat. . . . na CTRL + N (nový), CTRL + V (vložit) nereagoval, ale chvilku jsem se v tom šťoural a vlevo v meníčku na mě vyskočil buttónek "Získat ze schránky" no a pak už to byl "Piece of Cake"

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Atlas - vložení odkazu, 08.02.2012 09:57, admin(m)

no vidis, gratuluju


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30