Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
Re: Co je to?prosim poradte, 23.11.2017 20:20, Patrik(m)
asi křehutka, Psathyrella sp.
voskovka, 04.11.2017 17:16, Jenda_P
Prosím znalejší o určení této voskovky z kontaktu suchých acidofilních trávníků s lesním remízem s borovicí. . .
podivná houba, 03.11.2017 15:11, maxim stanko
Netuší někdo co by to mohlo být?
Re: podivná houba, 03.11.2017 15:48, basset(m)
. . na první pohled to vypadá jako strmělka mlženka. Ale pokud chceš něco určit, tak více pohledů na houbu by bylo žádoucí, např. na lupeny, a pak třeba dopsat voní, smrdí, . . .
je to mísenka?????, 03.11.2017 09:06, maxim stanko
je to mísenka?????, 03.11.2017 09:04, maxim stanko
Dobrý den,
rád bych se ujistil zda je houba na snímcích mísenka oranžová.
Předem děkuji
Maxim Stanko
Re: je to mísenka?????, 03.11.2017 14:06, basset(m)
Zkus zapracovat na velikosti fotky, 300kb max a doporučené rozměry tak 1024x768, 1200x800 apod. , aby se snímek vešel na běžné obrazovky. Pokud si nevíš rady, napiš v jakém editoru uptavuješ fotky, resp, jestli vůbec.
Z těchto fotek lze bohužel piznat jenm to, že tam skutečně něco oranžového nebo žlutého je.
Re: Re: je to mísenka?????, 03.11.2017 14:08, basset(m)
Už vidím diskusi, že jsi se snažil!
Hlíva? už naposledy, 30.10.2017 15:53, zelenamoucha
. . detail připojení lupenů. Moc díky.
Hlíva?, 30.10.2017 15:53, zelenamoucha
. . . tady v dobré společnosti v košíčku.
Hlíva?, 30.10.2017 15:52, zelenamoucha
Hlíva?, 30.10.2017 15:52, zelenamoucha
Hlíva?, 30.10.2017 15:51, zelenamoucha
Dobrý den, ráda bych se ujistila. Vypadá to naprosto jako hlíva ústřičná. Rostla v korytě polovyschlého potoka z pod kamene, pod kamenem byl kus dřeva. . Lokalita Praha 5 Radotín, mezi Černým lomem a rezervací Klapice, smíšený les, po dešti. Výška té největší cca 12 cm. Neměla nějak výraznou vůni, na jakou jsem u hlívy zvyklá. Na fotografiích z kuchyně je již s odříznutou nohou, která je vyfocená zvlášť. Moc díky, pořád trochu váhám.
Re: Hlíva?, 30.10.2017 17:57, alesjirsa(m)
Myslím, že by to snad měla být ona.
Re: Re: Hlíva?, 31.10.2017 09:21, zelenamoucha
Tak hlásím, že to při vaření vonělo jako hlíva, pak chutnalo jako hlíva a zatím jsme všichni zdrávi, takže to i byla hlíva. Ještě jsem jí, po prvotním odhadu) před krájením i s nohou přeměřila a měla přes 17 cm, takže to byla i parádní hlíva. Snad tam ještě něco vyroste.