Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
Popraška ne..., 23.11.2016 21:51, Joska(m)
Re: Popraška ne..., 24.11.2016 17:38, alesjirsa(m)
Nějaký kornatec.
Re: Re: Popraška ne..., 24.11.2016 18:26, Joska(m)
No právě, původně mě napadl kornatec okrouhlý. Ale na ten je to moc hladké. . .
Re: Re: Re: Popraška ne..., 24.11.2016 18:51, alesjirsa(m)
Kornatec okrouhlý určitě ne, to už spíš kornatec rozvitý.
Re: Re: Re: Re: Popraška ne..., 24.11.2016 18:57, chorcheee(m)
Na to si bez mikra asi nikdo netroufne. Já, abych něco navrhnul, navrhuji mladou poprašku (Coniophora sp. ), která ještě není moc vrásčitá. Ten široký radiální bílý lem mi přijde, že by mohl být znakem nejlepším (však možná nikoli dostatečným).
Re: Re: Re: Re: Re: Popraška ne..., 24.11.2016 19:09, chorcheee(m)
. . . chvíli jsem hledal a přidávám další tip, který mi přijde ještě pravděpodobnější - kornatec Karstenův (Dacryobolus karstenii). Jeho nejčastějším hostitelem je právě borovice. Měl by mít okurkově moučnou vůni. . .
Ale je třeba si připustit, že na 100% to z fotografie asi nikdy nebude. Jinými slovy, tím, že člověk hledá fotografie po netu, se ty povlaky pasivně učí, což je dobře. Pokud chce ale spolehlivě určit ten svůj, nezbyde mu často nic jiného, než začít mikroskopovat (a číst diskuse, kde se uvádějí mikroznaky, např. : http://www.naturamediterraneo.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=147)
nebo sbírat položky a prosit odborníky o určení.
Něco podobného..., 23.11.2016 21:50, Joska(m)
Co to je?, 23.11.2016 18:55, vevanek
Asi to houba není, ale zajímalo by mě, co to je.
Re: Re: Ve smrkovém lese, 23.11.2016 20:50, Yohaness(m)
Řekl bych, že zrnivky přejeté mrazem.
Na okraji dubového lesa., 18.11.2016 19:58, machaon
Re: Na okraji dubového lesa., 18.11.2016 20:49, Patrik(m)
Asi strmělka číškovitá. . .
Re: Re: Na okraji dubového lesa., 19.11.2016 06:13, machaon
Jo je to ona . . . .
Vkov za Lysicemi, 04.11.2016 16:11, ferdik
Re: Vkov za Lysicemi, 04.11.2016 16:13, alesjirsa(m)
Na čem rostly ?
Re: Re: Vkov za Lysicemi, 04.11.2016 17:23, chorcheee(m)
Aleši, já myslím, že ferdik se, jako obvykle, chce jen pochlubit. . .
Re: Re: Vkov za Lysicemi, 04.11.2016 22:05, basset(m)
U Ferdíka rostou všechny houby zásadně z ruky 
Re: Re: Re: Vkov za Lysicemi, 05.11.2016 19:29, Patrik(m)
Od toho je diskuze nebo rubrika "kde rostou", ale ne určovna
Re: Re: Re: Re: Vkov za Lysicemi, 05.11.2016 19:37, Patrik(m)
Jinak je to václavka smrková. . .
Rozhraní mezi borovým..., 03.11.2016 17:20, Joska(m)
Re: Rozhraní mezi borovým..., 05.11.2016 19:37, Patrik(m)
Nějaká slzivka, Hebeloma sp.
Re: Re: Rozhraní mezi borovým..., 06.11.2016 09:59, Joska(m)
Díky!
včera v lese, 02.11.2016 05:30, MACEK
Re: včera v lese, 06.11.2016 19:18, Yohaness(m)
Některá ze strmělek.