Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
Nejsem si jist co to je, 26.08.2017 12:57, Jarin55
Re: Nejsem si jist co to je, 26.08.2017 14:06, alesjirsa(m)
Zřejmě se jedná o pečárku císařskou (Agaricus augustus).
Houba na zahradě, 25.08.2017 10:17, MartinvonT
Dobrý den, jedná se o bedlu? Roste po celé zahradě. Děkuji za zprávu.
Re: Houba na zahradě, 25.08.2017 10:51, alesjirsa(m)
Ne, je to některá pečárka (žampion). Těžko ale říct, o který druh se přesně jedná.
Re: HŘIB MEDOTRPKÝ, NEBO FECHTNERŮV ?, 21.08.2017 13:09, alesjirsa(m)
Spíše medotrpký.
Na oddenku nějaké rostliny, 19.08.2017 23:19, petras
Po frézování příkopy to narostlo na kousku kořene, podběl nebo lopuch, velikost 2-3mm
Re: Na oddenku nějaké rostliny, 20.08.2017 12:04, alesjirsa(m)
Snad Calyptella capula.
Re: Re: Na oddenku nějaké rostliny, 20.08.2017 18:09, Tori(m)
Taky bych tipovala tím směrem. Vypadá zvláštně deformovaná, připomíná mi to choroše, kterým někdo otočil větev vzhůru nohama a ony si musí přesunout hymenofor na opačnou stranu.
???, 18.08.2017 22:08, vevanek
V mechu v jehličnatém lese jsem našla cosi. Velikost byla cca 1cm. Nějaký kyj?
Re: ???, 27.08.2017 11:33, alesjirsa(m)
Vypadá to, jako by na tom byla nějaká parazitická houba, eventuálně nějaký nedohub (Hypomyces), ale je to jen tip.
Na jare tam roste medvedi cesnek., 17.08.2017 19:14, MirekK
Na jare tam roste medvedi cesnek., 17.08.2017 19:14, MirekK
Na jare tam roste medvedi cesnek., 17.08.2017 19:13, MirekK
Nasel jsem tam ted spoustu techto hribu.
Je to snad Hrib Modracka? Po dotknuti tahle zmodral behem par vterin.
Re: Na jare tam roste medvedi cesnek., 18.08.2017 00:34, basset(m)
Ne snad, ale úplně určitě.
Ahoj určovno, 14.08.2017 22:09, Pavla
šlo by z této "vykopnuté" plodnice určit, o jakou houbu šlo?
Re: Ahoj určovno, 14.08.2017 22:10, Pavla
Po uloupnutí nemodrala, chutnala sladce.
Re: Re: Ahoj určovno, 14.08.2017 22:15, Pavla
Letos jsem ve stejné lokalitě, ale o kus dál, našla hřib horský - mohl by to být taky on?
Pokud by někdo věděl, předem díky za odpověď.
Re: Re: Re: Ahoj určovno, 15.08.2017 09:11, alesjirsa(m)
Možná je to hloupost, ale není to krásnopórka mlynářka ?
Re: Re: Re: Re: Ahoj určovno, 15.08.2017 15:29, Pavla
A možná to hloupost není. Já nevím, Aleši, myslela jsem si bláhově, že krásnoporky už poznám, i když je od sebe pořád ještě nerozeznám. Tohle mi připadlo spíš jako hříbek, ale možné je všechno. Jako díky za odpověď posílám aspoň jeden bonusový obrázek, kterak jsem v sobotu na krásnoporkách aplikovala Tvůj doporučený test otlakem. Ovšem, zdali je to žemlička nebo mlynářka, stejně zase nevím. ;)
Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj určovno, 15.08.2017 18:57, alesjirsa(m)
Pokud tam nebyly žádné náznaky žloutnutí, tak spíš žemlička.
Rudoušek?, 29.07.2017 09:29, Yohaness(m)
Včera v dubovém lese, drobné plodničky v klobouku tak 3cm, vůně nevýrazná.
Re: Rudoušek?, 29.07.2017 09:30, Yohaness(m)
Při otlaku na klobouku plodnička tmavla, na třeni zase hnědla. . . Něvěděli byste někdo?
Re: Re: Rudoušek?, 03.08.2017 08:48, Tori(m)
Pokud to není Tephrocybe, zkusila bych hledat mezi líhami.
Re: Re: Re: Rudoušek?, 07.08.2017 22:11, Yohaness(m)
A ty myslíš, že to nemůže být Rhodocybe?
Re: Re: Re: Re: Rudoušek?, 14.08.2017 17:13, Tori(m)
To byla jen další možnost. Lupenaté neumím, v lepším případě tipnu rod.
Re: Re: Re: Re: Rudoušek?, 15.08.2017 09:47, PeteN
Honzíku, jaký to mělo výtrusný prach? Chuť nevíš? Pokud máš exsikát, koukl bych se na to. Takto bych šel někam směrem k Rhodocybe parilis, ale fakt bez záruky.
Re: Re: Re: Re: Re: Rudoušek?, 19.08.2017 08:00, Yohaness(m)
Exikát mám, budu rád, když se na to koukneš, chuť a barvu výtrusného prachu bohužel nevím. . .
Předem díky.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rudoušek?, 22.08.2017 22:17, PeteN
Ok, až se uvidíme, tak mi jej můžeš předat.