O houbách

Nápady a připomínky k vývoji těchto stránek

Přidat nový příspěvek


Všechny své dobré (i jiné:) nápady, připomínky, bugy, atd. související s vývojem těchto stránek, prosím pište do této diskuse. Každý názor je vítán!


Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Forreste, 24.01.2014 23:30, admin(m)

níže máš odpovědi ;)

Počítadlo, 24.01.2014 06:30, fáfa(m)

Romčo ještě jednu malou kravinku prdni někam počítadlo hub v atlase ať víme jak jsme na tom

Re: Počítadlo, 24.01.2014 12:47, Forrest Run(m)

Nó, když každou houbu, co v atlase je, založíš pro jistotu ještě jednou, jak se Ti to fčera povedlo s tím dřevožijňákem, tak nám to tu bude utěšeně přibejvat. Znáš tu legendu o tvůrci šachů, co za odměnu chtěl od vladaře na první šachový políčko položit jedno zrnko rejže, na druhý 2, na další 4, pak 8, 16, 32, 64, 128, . . . .

Re: Re: Počítadlo, 24.01.2014 16:38, fáfa(m)

. . no tak sem se překouk voe. . . Romča to zajisté rád smaže, ale toho bez popisů

Re: Re: Re: Počítadlo, 24.01.2014 17:07, Forrest Run(m)

V poho, kdybysme o tom dnes nemluvili, tak jsem si toho tak rychle nefšimnul, tak mi, please, odpusť, že jsem se maličko pobavil na Tvůj účet, ConPadre! Ale je to stejně sranda, shodou okolností jsem tam zrovna fčera večer přidával fotky právě toho dřevožijňáka, co našla Kájinka a který jsi Ty použil!

Re: Re: Re: Re: Počítadlo, 24.01.2014 19:34, Patrik(m)

Vipadá to, že tu bude revoluce, . . . plno nových nápadů

Re: Re: Re: Re: Re: Počítadlo, 24.01.2014 19:47, Joska(m)

Hlavně udělej revoluci ve svém písemném projevu, aby to vypadalo, jak má!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Počítadlo, 24.01.2014 20:31, Patrik(m)

Neboj, na tom se pracuje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Počítadlo, 24.01.2014 20:56, Joska(m)

Noooo, zatím to tedy moc nevypadá (podle Tebe by samozřejmě bylo nevipadá). . . O pár minut vedle v diskuzi další hrubka. Zatím jsi exot, který se hrabe do něčeho, co neumí (myslím tím Tvůj písemný projev).

Re: Re: Re: Počítadlo, 24.01.2014 22:46, admin(m)

snad jsem se trefil . . .

Re: Počítadlo, 24.01.2014 22:45, admin(m)

Dobrej nápad, přidáno počítadlo do atlasu, bylo tam krásný číslo 333, ale pak jsem smáznul toho zdublovanýho dřevožijňáka a už to není tak kouzelný

Možnost vícero fotek i do odpovědi, 23.01.2014 22:42, Forrest Run(m)

Zdar Romčo!
Prosím, je-li možno udělat možnost vkládání více fotek i do odpovědí.
Dále pro jistotu připojuju i text, co jsem Ti právě naťukal do SZ, aby k tomu případně řekli svoje i ostatní Kucí a Křepelky!


"Začal jsem pod tlakem přiřazovat moje povedenější fotky do atlasu.
Mám na Tebe prosbu, vlastně několik, nic důležitýho.
1. K přiřazování-je, prosím, možno udělat alespoň abecední selekci atlasovek ála atlas?
Takhle než se k tomu člověk proroluje, tak zestárne!;-)
2. Protože mám(a nejen já) fotek hodně, bylo by, prosím, možno udělat otvírání náhledů dejme tomu po rocích?
Takhle se to tahá dlouho do PC, sežere to hromadu operační paměti a ještě to zbytečně zvyšuje traffic serveru, no ní?
Třeba že by se automaticky rozrolovalo posledních 12 měsíců nebo kaledářní rok nebo tak a další(starší) až po kliknutí na příslušnej letopočet?
3. Stran mazání nepovedených příspěvků, je nutný, aby to tam zůstala ta "Mazací Hláška"? Přijde mi to trošku zbytečný, ale třeba mi vysvětlíš, cos tím zamýšlel. Resp. mám takovej zlepšováček, esli bylo možno v rámci úprav přidat i fotku/fotky, nejčastěji je totiž mazání využíváno na smáznutí vlastních příspěfků, ke kterým jsme jaksi opomněli připojit fotku.
4. Stran diskuze:Tam mě někdy trošku mate, že není jasný, na koho kdo reaguje, prostě, že tam není patrný vlákno diskuze. Ale tady se přiznám, že mě nic konstruktivního nenapadá.
5. Ohledně fotoalb: Konečně jsem to otestoval a zatím dobrý. Jen bych Tě časem poprosil, jestli by bylo možno si udělat i vícero fotoalb a abych měl možnost si je i sám pojmenovat. Třeba "Kapitální úlofky", "Nejhezčí/Nejvzácnější houbelec", "Kytičky a hmyzáci".
Hele a pochopil jsem to dobře, že když to zařadím do "Moje první fotoalbum", že to automaticky zmizí z chronologickýho náhledu mejch fotek?"

Re: Možnost vícero fotek i do odpovědi, 23.01.2014 23:34, admin(m)

Nazdárek,
to bude na dlouho (resp. zítra), ale ať se zbytečně netrápíš:
ad 1. nemusíš rolovat, jen klikni na rozbalení a začni psát na klávesnici název houby, automaticky se to začne filtrovat podle počátečních písmen ;)

Re: Re: Možnost vícero fotek i do odpovědi, 24.01.2014 12:15, Forrest Run(m)

Vřelé díiky, funguje to, omlouvám se, o týhle funkci jsem netušil.

Re: Možnost vícero fotek i do odpovědi, 24.01.2014 10:14, Joska(m)

Ahoj!
k bodu 3: Mazací hláška pryč - souhlas, možnost přidat fotku i při opravách - dvojitý souhlas.

k bodu 5: O čem to mluvíš?

Re: Re: Možnost vícero fotek i do odpovědi, 24.01.2014 12:40, Forrest Run(m)

Chozé, když si klikneš na můj nick, tak se ti pod informací o tom, kolikže jsem vložil příspěfků a kolik jsem založil hub do atlasu, ještě nad chronologicky seřazenejma fotkama, v levým růžku objeví ikonka se čtyřka fotkama a názvem:"Moje první fotoalbum".
Tam jsem dal fotky z bagrování, se kterejma bych mohl machrovat před lidma, který považujou za vrchol houbingu košík hnědáků!;-)
Protože některejm Neveřícím Tomášům, když řekneš, žes našel za den čtvrt metráku hříbků, tak to prohlásej za zhola nemožný!;-)
Ale vážně, ten hlavní důvod je mít to tu jako jakousi možnost osobní presentace-a jinou skupinu fotek potřebuješ pro možnost ukázat nějaký svoje povedenější fotky nějakýmu kologovi mykologovi, kterej (zatím) tyto stránky nenavštěvuje a něco jinýho potřebuješ pro slečnu redaktorku z novin, která s Tebou dělá interview.
Líbila by se mi možnost si to tu pěkně rozškatulkovat a mít třeba fotoalbum s nejhezčíma fotkama, abych se mohl pochlubit před kamarádama fotografama, pak třeba fotky s nejvzácnějšíma hubkama, pak třeba fotky, co přímo s houbama nesouvisej-třeba brouky, motýly a přírodu vůbec, pak třeba i něco jako "Nejhezčí hříbky" a podobně.
S tím třeba souvisí i to, že jsem zjistil, že mi hubka takto přiřazená do fotoalba "zmizí" z hlavního portfolia a protože bych rád měl některý fotky v některejch fotoalbech i vícekrát. . . . . třeba pěknou fotku vzácnějšího hříbka, na kterým sedí brouček!;-). . . . . tak budu prudit Romču a pak mu za to "Nadstandartní Prudu" přinesu med nebo sušený houbelec, případně mu zaplatím pifko-ále jenom malý!

Re: Re: Re: Možnost vícero fotek i do odpovědi, 24.01.2014 17:02, Joska(m)

Jo, myslel jsem si, že to neznám. A u Tebe vidím, u sebe ne. A to je asi dobře, protože si vezmi, kolik je tu lidí registrovaných, a kdyby si tu každý otvíral svá alba, za chvíli se nedoplatíš za pronajatý prostor. Existuje spousta jiných možností, kde mít svá soukromá úložiště.

Re: Re: Re: Re: Možnost vícero fotek i do odpovědi, 24.01.2014 19:45, Forrest Run(m)

Chozé, "Do not wake up swan"!
Pochopitelně, že to nehodlám zneužít coby několikanásobný virtuální úložiště.
Jedná se spíš o elegantní správu dat. Fotka tu bude pouze jednou, ale systém ji bude schopen zařadit/přiřadit do vícero chlívečků, který budu mít nějak nadefinovaný a pojmenovaný. Naopak si od toho slibuju, že přehlednost zabrání duplicitnímu vkládání.

Re: Re: Re: Re: Re: Možnost vícero fotek i do odpovědi, 24.01.2014 22:56, admin(m)

Výjimečně má Forresťák pravdu
Každý obrázek je tu fyzicky uložen jen jednou, může se ale zobrazovat na různých místech.

A když už je řeč o hostingovém prostoru, tak je pravda, že nás asi nemají moc rádi, cena je totiž nízká a za neomezený prostor, který bohatě využíváme. Tak jim tu aspoň můžeme poděkovat, jedná se o www.wedos.cz

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možnost vícero fotek i do odpovědi, 28.01.2014 12:43, Joska(m)

Lákavé. . . Škoda, že ne pro mě. Já tak nejvýš e-stránky nebo webnode.

Re: Možnost vícero fotek i do odpovědi, 24.01.2014 23:30, admin(m)

Tak slyš zbytek

ad. 2. Do detailu uživatele přidáno stránkování fotek po 99 kouscích na stránku.

ad. 3. Mazací hláška už se nezobrazuje, měl jsem spíš strach, aby to nezpůsobovalo technické problémy, když se vypustí z vlákna, ale zdá se, že ne, příp. prosím hlaste anomálie. Výměna fotky by byla o dost složitější.

ad. 4. Řazení v diskusi - záleží jak autor vlákna sám na sebe navazuje, nesmí používat "reagovat". Je třeba použít "navázat", přip. přidat celé vlákno najednou přes "Přidat další foto/text" ve formuláři. Přidal jsem do diskuse Tip, který se zobrazí při zvolení reakce. Ma-li někdo lepší nápad, tak sem s ním, já ho nemám

ad. 5. Fotoalba - to ani nevím, že už jsem zveřejnil Nebo jsem ti kdysi poslal nějaký odkaz? Každý uživatel má teď ve svém detailu tlačítko "Přidat fotoalbum", fotoalb si můžeš vytvořit kolik chceš, tak přídávej! A ostatní taky;). Jen tě asi trochu zklamu, zatím nejde přidat jedna fotka do více alb najednou, jen do jednoho. Změnil jsem alespoň to, že po přidání do alba nezmizí z celkového seznamu.

Re: Re: Možnost vícero fotek i do odpovědi, 28.01.2014 20:33, Forrest Run(m)

Romčo, mockrát Ti za fšechno děkuju, jsi opravdu IT-Anděl a WéWéWélikej Mág!

., 23.01.2014 21:22, fáfa(m)

. . please, please do atlasu vkládat pouze moderátoři to jinak nejde Yohaness je na mrtvici. .

Re: ., 23.01.2014 21:58, admin(m)

to už platí.

Chtěl jsem to napsat do mailu vše moderátorům, ale ani náhodou , 11.01.2014 22:29, basset(m)

se mi to nepodařilo, tak to píšu sem:

Mlčochherp dnes založil např. Kropilka rosolovitá - hrůza pohledět. Dvě fotky jsem zahodil, ale hlavičku nedokážu. Takhle to snad nechceme, aby atlas vypadal. Doufám, že nechceme atlas za každou cenu a chceme atlas, který bude mít svoji nějakou kvalitu.

Tuto já fakt nechci

To může houbu fakt založit kdokoli ?

Re: Chtěl jsem to napsat do mailu vše moderátorům, ale ani náhodou , 11.01.2014 23:47, Kraken(m)

Právě jsem nějaké kropilky nafotil. Fotka je k dispozici, jestli jí někdo vymění. Teda, jestli projde vaším kritickým sítem. . .

Re: Re: Chtěl jsem to napsat do mailu vše moderátorům, ale ani náhodou , 12.01.2014 12:33, basset(m)

Já zas nejsem takový kruťas Titulní fotky má právo měnit Fáfa, má proto zřízenou speciální funkčnost

Re: Re: Re: Chtěl jsem to napsat do mailu vše moderátorům, ale ani náhodou , 12.01.2014 12:50, Kraken(m)

Nemyslel jsem specielně tebe. Anóbrž Fáfu, nebo admina.

Re: Chtěl jsem to napsat do mailu vše moderátorům, ale ani náhodou , 12.01.2014 13:59, admin(m)

Ahoj Henry ,

1. psaní všem moderátorům jsem doufám právě opravil.

2. titulní foto vyměněno za Krakenovo.

3. založit houbu nemůže kdokoliv, mohou jen moderátoři a dosud mohl i Mlčoch. Promiň Patriku, práva odebrána, kvalita tvých fotografií stále nedosahuje potřeb atlasu, dát toto jako titulní foto je opravdu úlet. Přispívej do diskuse, uč se od zkušenějších a pokud budeš mít kvalitní podklady, obrať se na mě, založím novou houbu pod tvým jménem a budeš ji moci i upravovat. Dát ti plná práva se bohužel zatím neosvědčilo, ale třeba se to jednou změní

Re: Re: Chtěl jsem to napsat do mailu vše moderátorům, ale ani náhodou , 12.01.2014 17:13, Joska(m)

Stejná situace je s Hnojníkem třpytivým. Prosím smazat!

Re: Re: Re: Chtěl jsem to napsat do mailu vše moderátorům, ale ani náhodou , 12.01.2014 17:16, Joska(m)

Abych byl spravedlivý, Hnojník inkoustový, titulní fotku jsem kdysi dal kombinovanou, prosím o její výměnu za jinou. Díky!

Re: Re: Re: Re: Chtěl jsem to napsat do mailu vše moderátorům, ale ani náhodou , 12.01.2014 18:58, Patrik(m)

přiznávám, že kropilku jsem tam dávat neměl, ale co je na titulní fotce h. třpytivého tak strašné???

Re: Re: Re: Re: Chtěl jsem to napsat do mailu vše moderátorům, ale ani náhodou , 13.01.2014 21:39, admin(m)

Vyměněno.

Re: Re: Re: Chtěl jsem to napsat do mailu vše moderátorům, ale ani náhodou , 13.01.2014 21:38, admin(m)

Už mě předběhl Fafák

Změna autora fotky..., 07.01.2014 19:46, Joska(m)

Admine, prosím! Choroš plástvový, musel jsem zadat fotku kvůli založení houby do atlasu, takže jsem si Zdenovu nejdřív uložil a pak přidal jako hlavní fotku. Teď se ale ukazuji v náhledu jako autor. Můžeš to změnit? Případně vyměnit za tu samou, která je dole již se správným autorem? Díky!

Re: Změna autora fotky..., 09.01.2014 20:42, admin(m)

Ahoj Josko, Zdenova autorská práva napravena

chyba..., 02.01.2014 12:02, Patrik(m)

Když jsem přidával obrázek do atlasu při zakládání nové houby nepodařilo se mi tam nahrát fotku křehutky candolleovy, měla 3 mb, ale před tím sem vkládal taky takhle velký obrázek a nestalo se mi to.

Re: chyba..., 02.01.2014 19:07, Joska(m)

Sem se obvykle vkládají fotky o velikosti 300 kB. Když dáš větší, systém si je upraví, ale dávat sem desetinásobně větší?

Re: Re: chyba..., 02.01.2014 19:10, Patrik(m)

a jak jde zmenšit velikost fotek, na těch požadovaných???

Re: Re: Re: chyba..., 02.01.2014 20:43, Joska(m)

Zkus si zadat do Google třeba Riot nebo Irfanview. To jsou programy, které zvládnou komprimaci. Pokud používáš Zoner, ten by to měl umět taky, někde snad má tlačítko "upravit pro internet" nebo něco takového. . .

Re: Re: Re: Re: chyba..., 02.01.2014 21:24, Patrik(m)

zoner mám, dík, hned se na to kuknu

Přivítání nového moderátora, 27.12.2013 15:40, admin(m)

Asi jste si již všimli, že tu máme nového velmi schopného člena: b. gun
S Joskou jsme se shodli, že si moderátorský stav zaslouží, co myslíte?
Tímto ho tedy vítám mezi moderátory

Re: Přivítání nového moderátora, 27.12.2013 18:42, Joska(m)

Ono je to trošilinku jinak. . . Požádal jsem admina o zařazení b. guna proto, že si se svými chabými znalostmi připadám trapně při schvalování b. gunových fotek do atlasu. Ještě jedna prosba k adminovi, aby to nezapadlo. V diskuzi dával doporučení Zdeno k moderátorům. Protože nemusíš mít zrovna čas na pročítání diskuze, zmiňuji se o tom tady.

Re: Re: Přivítání nového moderátora, 27.12.2013 21:46, admin(m)

Je to tak, stydím se, ale přes vánoce jsem opravdu diskusi pročítat nestíhal, 2 malý živý děti dají člověku zabrat, takže díky za upozornění, Zdenovo doporučení kladně vyřízeno

Re: Přivítání nového moderátora, 30.12.2013 20:18, b.gun(m)

Jsem si teď všiml, že je tu tato diskuze a že jsem zde přivítán mezi moderátory. Tož tímto děkuji za přivítání a za projevenou důvěru.

Re: Re: Přivítání nového moderátora, 30.12.2013 21:06, Patrik(m)

Musím uznat, že bude trvat několik let, než se b. gunovi vyrovnám, každý den si prohlížím nové fotky, které tam přidá a je to krása

atlas a schvalování fotek, 26.12.2013 20:05, Kájinka(m)

Proč zůstavají některé houby v čekání na schválení když už jsou schválené např. Brvenka???

Re: atlas a schvalování fotek, 27.12.2013 15:24, admin(m)

Vidíš Kájí,
já tě tady honím se schvalováním fotek a ono to funguje podivně
Je to opraveno, díky.

špička drsná, 26.12.2013 17:09, fáfa(m)

. . špička drsná co je v atlase neni špička drsná jak poukazuje b. gun. . Romčo přehod fotky a jednu prosbu mám na Tebe dej někomu schopnýmu možnost aby mohl měnit v atlase titulní obr. houby některý jsou katastrofální. . .

Re: špička drsná, 27.12.2013 15:21, admin(m)

A tak jo Fafáku, když se dívám sem , tak mě nikdo povolanější než ty v atlase nenapadá
Máš tedy práva mazat hlavní foto v atlase, jen prosím s citem

Je třeba to provést ve dvou krocích:

1. nejprve smažeš původní foto
2. vybereš nové hlavní foto

Kdyby se to chovalo podivně, tak prosím piš.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30