O houbách

Diskuse a galerie

+ Přidat nový příspěvek

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit kategorie:

Kvíz pro pátečníky
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Strmělka srostlá? Prosím o radu ;-) Děkuji, 29.04.2026 01:46, Ramona, (O přírodě)

Obr.1 - je toto strmělka srostlá? Děkuji

Re: Strmělka srostlá? Prosím o radu ;-) Děkuji, 29.04.2026 01:46, Ramona, (O přírodě)

Obr.2 - je toto strmělka srostlá? Děkuji

Re: Strmělka srostlá? Prosím o radu ;-) Děkuji, 29.04.2026 01:46, Ramona, (O přírodě)

Obr.3 - je toto strmělka srostlá? Děkuji

Re: Strmělka srostlá? Prosím o radu ;-) Děkuji, 29.04.2026 01:46, Ramona, (O přírodě)

Obr.4 - je toto strmělka srostlá? Děkuji

Začínáme..., 24.04.2026 20:24, Zdeno(m), (Kvízy)

Jednička...

Re: Začínáme..., 24.04.2026 20:24, Zdeno(m), (Kvízy)

Dvojka...-

Re: Začínáme..., 24.04.2026 20:24, Zdeno(m), (Kvízy)

Trojka...

Re: Začínáme..., 24.04.2026 20:24, Zdeno(m), (Kvízy)

Čtyřka...

Re: Začínáme..., 24.04.2026 20:24, Zdeno(m), (Kvízy)

Pětka...

Re: Re: Začínáme..., 25.04.2026 17:43, Bery, (Kvízy)

Jů sobota a nic-tak pokus.
1.Penízovka kořenující-pokus 2.sluka svraskalá-pokus3. slzečník žloutkový
2.Březovník obecný-pokus 2.lesklokorka ploská-pokus3. troudnatec pásovaný
3.Ucháč obrovský
4.Outkovka vonná-je to takhle? 2.lesklokorka ploská
5.Libeček lékařský

Re: Re: Re: Začínáme..., 25.04.2026 21:31, Zdeno(m), (Kvízy)

Berousku: čtyřicet...

Re: Re: Re: Re: Začínáme..., 26.04.2026 17:50, Bery, (Kvízy)

...to není nic moc...

Re: Re: Re: Začínáme..., 27.04.2026 06:44, Zdeno(m), (Kvízy)

Po opravách pořád čtyřicet, ale přibyl jeden dobrý název...

Re: Re: Začínáme..., 27.04.2026 12:27, Jenda_P, (Kvízy)

1.šťavnatka modřínová
2.troudnatec kopytovitý
3.ucháč obrovský
4.lesklokorka ploská
5.libeček lékařský

Re: Re: Re: Začínáme..., 27.04.2026 19:17, petras, (Kvízy)

80

Re: Re: Re: Re: Začínáme..., 28.04.2026 19:09, Zdeno(m), (Kvízy)

Petrasi, nenapovídej a vysyp jedničku, more...

Re: Re: Re: Re: Re: Začínáme..., 28.04.2026 20:19, Bery, (Kvízy)

Petras nezkusí-rovinka podhorská.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Začínáme..., 28.04.2026 21:59, petras, (Kvízy)

Už to bylo na FB,tak nechci šidit.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Začínáme..., 01.05.2026 05:28, Zdeno(m), (Kvízy)

Tak, ronivka podhorská...

Konec kvízu předchozího a avizo nového..., 24.04.2026 14:50, Zdeno(m), (Kvízy)

Berousek bere obrázek a určitě už hladí myš...

Re: Konec kvízu předchozího a avizo nového..., 25.04.2026 17:46, Bery, (Kvízy)

Zapomněl jsem že pátek už byl Zeďáčku.

Re: Re: Konec kvízu předchozího a avizo nového..., 26.04.2026 07:47, Zdeno(m), (Kvízy)

Re: Konec kvízu předchozího a avizo nového..., 25.04.2026 17:50, Bery, (Kvízy)

Díky za kvíz i obrázek, ale poctivě se musím podělit s Tomajem...lilie...

Re: Re: Konec kvízu předchozího a avizo nového..., 29.04.2026 23:20, tomaj, (Kvízy)

Re: Re: Konec kvízu předchozího a avizo nového..., 29.04.2026 23:20, tomaj, (Kvízy)

Dnešní sada..., 17.04.2026 20:09, Zdeno(m), (Kvízy)

Jednička...

Re: Dnešní sada..., 17.04.2026 20:09, Zdeno(m), (Kvízy)

Dvojka...

Re: Dnešní sada..., 17.04.2026 20:09, Zdeno(m), (Kvízy)

Trojka...

Re: Dnešní sada..., 17.04.2026 20:09, Zdeno(m), (Kvízy)

Čtyřka...

Re: Dnešní sada..., 17.04.2026 20:09, Zdeno(m), (Kvízy)

Pětka...

Re: Re: Dnešní sada..., 17.04.2026 20:24, tomaj, (Kvízy)

Zkusím:
1.penízovka hřebílkatá
2.korálovec ježatý
3.měcháč písečný
4.strmělka anýzka
5.lilie zlatohlavá

Re: Re: Dnešní sada..., 17.04.2026 20:38, Bery, (Kvízy)

1.Penízovka hřebílkatá
2.Ježatec různozubý
3.Měcháč písečný
4.Strmělka anýzka
5.Česnek medvědí no dobře je to ta Lilie zlatohlavá

Re: Re: Re: Dnešní sada..., 18.04.2026 13:05, tomaj, (Kvízy)

Bude to ten ježatec.

Re: Re: Re: Re: Dnešní sada..., 18.04.2026 18:47, Zdeno(m), (Kvízy)

Konec kvízu předchozího a avizo nového..., 17.04.2026 18:52, Zdeno(m), (Kvízy)

Všem bojujícím s názvoslovím, zdravím a neduhy, obrázek, dnes se můžete poprat znovu...

Západ Čech, houbařsky, ožívá. , 16.04.2026 00:03, tomaj, (Houby)

Ucháč obrovský (Gyromitra gigas), smíšený listnatý les.

Re: Západ Čech, houbařsky, ožívá. , 16.04.2026 00:03, tomaj, (Houby)

Hlízenka (Sclerotinia sp.),ve spadu pod topolovým porostem.

Re: Západ Čech, houbařsky, ožívá. , 16.04.2026 00:03, tomaj, (Houby)

Koniklec, okruh luční (Pulsatilla sp.), Chebsko.

Re: Západ Čech, houbařsky, ožívá. , 16.04.2026 00:03, tomaj, (Houby)

Šťanatka březnovka (Hygrophorus marzuolus), smíšený jehličnatý les.

Re: Západ Čech, houbařsky, ožívá. , 16.04.2026 00:03, tomaj, (Houby)

Hlízenka hlohová (Monilinia johnsonii), v opadu pod hlohy.

Re: Západ Čech, houbařsky, ožívá. , 16.04.2026 00:03, tomaj, (Houby)

Jehnědka červenohnědá (Ciboria rufofusca), růst na šupinách, rozpadlých, jedlových šišek.

Re: Západ Čech, houbařsky, ožívá. , 16.04.2026 00:03, tomaj, (Houby)

Ušíčko černé (Pseudoplectania nigrella), mechaté cesty, linky, v jehličnatých lesích.

Re: Západ Čech, houbařsky, ožívá. , 16.04.2026 00:03, tomaj, (Houby)

Lžičkovec šiškový (Auriscalpium vulgare), v prosvětlených borech, na šiškách, hojný.

Re: Západ Čech, houbařsky, ožívá. , 16.04.2026 00:03, tomaj, (Houby)

Kačenka česká (Verpa bohemica), smíšený listnatý les.

Re: Re: Západ Čech, houbařsky, ožívá. , 16.04.2026 19:17, Bery, (Houby)

SuperTomaji, a ta březnovka...

Re: Re: Západ Čech, houbařsky, ožívá. , 16.04.2026 21:13, Jenda_P, (Houby)

Krásná sada, krásné nálezy.

Re: Re: Západ Čech, houbařsky, ožívá. , 24.04.2026 10:41, MACEK, (Houby)

Re: Západ Čech, houbařsky, ožívá. , 16.04.2026 22:26, tomaj, (Houby)

Děkuji za reakci.

Dnešní nabídka..., 10.04.2026 20:19, Zdeno(m), (Kvízy)

Jednička...

Re: Dnešní nabídka..., 10.04.2026 20:19, Zdeno(m), (Kvízy)

Dvojka...

Re: Dnešní nabídka..., 10.04.2026 20:19, Zdeno(m), (Kvízy)

Trojka...

Re: Dnešní nabídka..., 10.04.2026 20:19, Zdeno(m), (Kvízy)

Čtyřka...

Re: Dnešní nabídka..., 10.04.2026 20:19, Zdeno(m), (Kvízy)

Pětka...

Re: Re: Dnešní nabídka..., 10.04.2026 22:06, petras, (Kvízy)

1.pestřec dubový
2.slizečka ocasatá
3.kozák habrový
4.tmavobělka bradavičnatá
5.hnilák smrkový

Re: Re: Dnešní nabídka..., 10.04.2026 23:13, Kraken(m), (Kvízy)

Já s petrasem souhlasím, ta jednička je jasný překlep...

1.pstřeň dubový
2.slizečka ocasatá
3.kozák habrový
4.tmavobělka bradavičnatá
5.hnilák smrkový

Re: Re: Re: Dnešní nabídka..., 10.04.2026 23:51, medved007, (Kvízy)

1.pstřeň dubový
2.slizečka ocasatá
3.kozák habrový
drobná korekce - 4.tmavobělka bradavčitá (česky)
5.hnilák smrkový

Re: Re: Re: Dnešní nabídka..., 11.04.2026 04:10, petras, (Kvízy)

No jo, byl jsem pod vlivem...
Dva novalginy, váček dvojka nahoře.

Re: Re: Re: Re: Dnešní nabídka..., 11.04.2026 22:46, Kraken(m), (Kvízy)

To je mi líto. No já asi taky. A bez váčku, když jsem bez přemýšlení od tebe opsal tu tmavobělku.

Konec kvízu předchozího a avizo nového..., 10.04.2026 18:36, Zdeno(m), (Kvízy)

Je tady jaště někdo kromě petrase, kdo by si alespoň tipl?

Re: Konec kvízu předchozího a avizo nového..., 10.04.2026 20:13, medved007, (Kvízy)

To už je v paralelním digitálním vesmíru vytrousený, tudíž mlčím

Re: Re: Konec kvízu předchozího a avizo nového..., 10.04.2026 20:14, Zdeno(m), (Kvízy)

O Tobě to není...

Vítr a sucho...no to mě pos.., 10.04.2026 17:42, Bery, (Houby)

...ale přesto něco málo mám...

Re: Vítr a sucho...no to mě pos.., 10.04.2026 17:42, Bery, (Houby)

...pár kačenek...

Re: Vítr a sucho...no to mě pos.., 10.04.2026 17:42, Bery, (Houby)

...vidět téměř nebyly...

Re: Vítr a sucho...no to mě pos.., 10.04.2026 17:42, Bery, (Houby)

...a nebo takhle.

Re: Vítr a sucho...no to mě pos.., 10.04.2026 17:42, Bery, (Houby)

Pár závojenek jarních.

Re: Vítr a sucho...no to mě pos.., 10.04.2026 17:42, Bery, (Houby)

Hlízenka sasanková, orsej tam nebyla.

Re: Vítr a sucho...no to mě pos.., 10.04.2026 17:42, Bery, (Houby)

Jeden ucháč vzpěrač.

Re: Vítr a sucho...no to mě pos.., 10.04.2026 17:42, Bery, (Houby)

A jedinej-vymodlenej-ohnivec zimní.

Re: Re: Vítr a sucho...no to mě pos.., 14.04.2026 20:43, Kraken(m), (Houby)

Dal bych za to ruku do ohně, že už jsem reagoval na tvůj příspěvek. Ale možná jsem to neodeslal, nevím... Každopádně pěkné nálezy a fotky jakbysmet.

Zase něco z poslední doby., 06.04.2026 23:58, Kraken(m), (O přírodě)

Ucháč obecný.

Re: Zase něco z poslední doby., 06.04.2026 23:58, Kraken(m), (O přírodě)

Hlíva ústřičná.

Re: Zase něco z poslední doby., 06.04.2026 23:58, Kraken(m), (O přírodě)

Hnojník z okruhu třpytivého.

Re: Zase něco z poslední doby., 06.04.2026 23:58, Kraken(m), (O přírodě)

Kačenka česká.

Re: Zase něco z poslední doby., 06.04.2026 23:58, Kraken(m), (O přírodě)

Lesklokorka jehličnanová.

Re: Re: Zase něco z poslední doby., 08.04.2026 15:09, petras, (O přírodě)

Máš to moc hezké,kdybych byl závistivý,tak by mě to štvalo,co všechno Ti tam roste.Letos pár ohnivců,minule pár hlízenek,vítr je už začal sušit,několik kačenek ve vlhkém úvozu,vedle,kde rostou normálně,ani kus.Ucháče taky ani jeden.Nebyly ani voskovičky na lípách,hlíva,pařezníky,hlíva hnízdovitá....no prostě nic.

Re: Re: Re: Zase něco z poslední doby., 09.04.2026 22:08, Kraken(m), (O přírodě)

Díky! Ale tady to taky není žádný zázrak. Snad konečně pořádně zaprší. Těch pár kapek, co tu spadlo není k ničemu...

Re: Re: Re: Re: Zase něco z poslední doby., 10.04.2026 16:53, Bery, (O přírodě)

Máš to parádní Karlíku i přes to sucho super.

Re: Zase něco z poslední doby., 06.04.2026 23:58, Kraken(m), (O přírodě)

Koniklec luční český, vzácná červená forma.

Re: Re: Zase něco z poslední doby., 07.04.2026 07:42, MACEK, (O přírodě)

Re: Re: Zase něco z poslední doby., 07.04.2026 21:29, tomaj, (O přírodě)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30