O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Dnešní Chřiby..., 05.03.2016 21:34, Tori(m), (O přírodě)

...byly na výlet jak stvořené, nepotkaly jsme ani živáčka (což je naprosto ideální). Hned na začátku mě potěšila zřejmě kráterokrčka třešňová, jejíž prachmizernou fotku radši dávat nebudu. (Měly jsme s sebou jen kompakt bez stativu, takže se předem omlouvám za kvalitu.) Šly jsme moc pěknými bučinami, ale po cestě toho kvetlo ještě hodně málo. Ovšem devětsilové pugéty potěší vždycky. Viděly jsme je v podmáčené smrčině i u zpevněné cesty ve velmi řídké staré pěkné bučině.

Re: Dnešní Chřiby..., 05.03.2016 21:34, Tori(m), (O přírodě)

Kvetoucí lýkovec nas příjemně překvapil, myslela jsem, že kvete až později. Ale podle kvetenacr.cz prý březen+duben. V některých teplejších bučinách rostly pryšce mandloňovité, měly nasazené čerstvé lístečky. Celý den byl dost silný a otravný vítr, naštěstí les to celkem tlumil. Ještě jsem poprvé našla nějaký číšovec, ovšem fotku nemám a určený taky ještě není. Už se nedivím, že mi doteď unikal, je to fakt mrňavá houbička.

Re: Re: Dnešní Chřiby..., 05.03.2016 21:45, Patrik(m), (O přírodě)

Ano, to je ...Ale v bučinách dosti běžný...

Re: Re: Dnešní Chřiby..., 06.03.2016 23:17, Včelda, (O přírodě)

taky jsem na něj v sobotu narazil, pro změnu blízko u Brna

Re: Re: Re: Dnešní Chřiby..., 06.03.2016 23:41, Včelda, (O přírodě)

a když už jsi zmínila Pryšec mandloňovitý - i ten jsem viděl, ale ještě nekvetl. Tak jednu z loňska ze stejného místa


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30