O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Kategorie fotosoutěže "Houby v přirozeném prostředí", 17.02.2012 21:01, Forrest Run(m), (O přírodě)

Tak se taky pokochejte, s čím jsem šel do první linie!;-)
Fotogenická, vzácná a v noci dokonce údajně světélkující Hlíva olivová...ápropos, mycélium Pařezníku pozdního by taky mělo světélkovat!;-)
Nicméně fotka se strašně vysokým ISO-přes 400, takže zrnitá jako prase, přesto se umístnila z v týhle kategorii nejlíp...s Prostym se dělíme o 7.místo!:-)

Re: Kategorie fotosoutěže "Houby v přirozeném prostředí", 17.02.2012 21:01, Forrest Run(m), (O přírodě)

Smrž tlustonohý, tahle megaplodnice měla skoro čtvrt kila a byla vysoká 26cm!:-)
S poděkování za velkorysý ukázání polohy SmržoRáje u Hustopečí patří Ráďovi Osadovi!:-)

Re: Re: Kategorie fotosoutěže "Houby v přirozeném prostředí", 18.02.2012 15:24, Roman Manak(m), (O přírodě)

Parádní plodnice. Já jsem našel podobnou, dokonce ještě vyšší. Měla skoro 35 cm, hleděl jsem na to jak puk. Rostla v lužním lese pod javorem (A. campestre). Jenže ji už dlouho přede mnou našli slimáci a různí hmyzáci a byla tak dokonale ožraná a prožraná, že šlo poznat jen to, že je to smrž, ale o nějakém bližším určení nemohlo být ani řeči.

Re: Kategorie fotosoutěže "Houby v přirozeném prostředí", 17.02.2012 21:01, Forrest Run(m), (O přírodě)

Kozák dubový z Rumcajzova....za tuhle lokalitu zase vděčím Zdenovi, díky Ti, Pardále!:-)
Tohle byl můj i Burlíkůf favorit, nicméně nikterak oslnivě se neumístnil, skončil těsně nad půlkou soutěžního pole...

Re: Kategorie fotosoutěže "Houby v přirozeném prostředí", 17.02.2012 21:01, Forrest Run(m), (O přírodě)

Hlíva hnízdovitá...tak tohle foto jsem chtěl několikrát vyřadit...naštěstí mě Kájinka a pak i Burlík ze Zdenem přesvědčili, ať ji zařadím....v týhle kategorii druhý nejlepší umístnění z mejch fotek-12.místo

Re: Kategorie fotosoutěže "Houby v přirozeném prostředí", 17.02.2012 21:01, Forrest Run(m), (O přírodě)

Moji oblíbenci!:-) Ale stačili jen na 16.místo....

Re: Kategorie fotosoutěže "Houby v přirozeném prostředí", 17.02.2012 21:01, Forrest Run(m), (O přírodě)

Hodím je do atlasu!:-)

Re: Kategorie fotosoutěže "Houby v přirozeném prostředí", 18.02.2012 01:22, fáfa(m), (O přírodě)

..no tak to ti blahopřeju,doufám že letos na tom budeš líp...ta olivofka si zasloužila bejt alespoň na bedně

Re: Re: Kategorie fotosoutěže "Houby v přirozeném prostředí", 18.02.2012 10:08, Forrest Run(m), (O přírodě)

Fáfo, tohle byla i tak velice cenná zkušenost, třeba co se týče kompozice snímku, jak a kam ostřit, aby Ti z toho pak nelezly "Střeďáky"(jako pohříchu právě tyhle soutěžní fotky), ale aby to aspoň maličko bylo ve "Zlatým řezu".....ono to třeba pak nemůžeš už moc ořezávat, protože je požadavek na formát 3:2 a minimální počet pixelů na kratší stranu fotky je při daným maximálním rozměru 13cm cca 1550, jinak ti fotolab nemůže garantovat nejvyšší kvalitu fotky...taky je dobrý fotky do fotolabu malinko barevně přesaturovat, oni je většinou udělaj maličko vyblitý, takže tím se to vykompenzuje..tohle fšechno brzo sepíšu a dám Vám to k dispozici a pak společně vobsadíme všechny horní příčky!:-)


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30